کد خبر : 16350
تاریخ انتشار : پنج شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۶ - ۲۰:۴۶
1 views بازدید

آیا بهره برداری از گوشی موبایل حین رانندگی احتمال وقوع سانحه را گسترش می‌دهد؟

به نوشته سایت رکاب و با استناد به گفته دیجی لند در کمال تاسف عادت به بهره برداری از گوشی موبایل روز به روز در مصرف کنندگان بیشتر می‌شود ؛ در لحظه قرار داشتن کنار عزیزان، در کلاس درس، در محل کار، حین مطالعه، در رخت‌خواب و در کمال تاسف حتی حین رانندگی دست از سر این ابزار‌های هوشمند برنمی‌داریم. آیا می‌دانستید بهره برداری از […]

به نوشته سایت رکاب و با استناد به گفته دیجی لند

در کمال تاسف عادت به بهره برداری از گوشی موبایل روز به روز در مصرف کنندگان بیشتر می‌شود ؛ در لحظه قرار داشتن کنار عزیزان، در کلاس درس، در محل کار، حین مطالعه، در رخت‌خواب و در کمال تاسف حتی حین رانندگی دست از سر این ابزار‌های هوشمند برنمی‌داریم. آیا می‌دانستید بهره برداری از گوشی موبایل حین رانندگی تنها برای دو ثانیه، احتمال وقوع سوانح مختلف را تا بیست برابر گسترش می‌دهد؟ وقتی در حال رانندگی با سرعتی بین ۵۰ تا ۹۰ کیلومتر در ساعت باشید، عدم توجه به جلو برای دو ثانیه به معنی طی مسیری حدود پنجاه متر با چشمانی بطور کلی بسته است!

شورای ملی ایمنی ایالات متحده آمریکا چندی قبل محاسبه و ارقامی پیرامون سوانح رانندگی پخش کرده است. در این خبرها، در کمال تاسف بیننده گسترش تلفات جاده‌ای به روش سال به سال هستیم. با تداوم گسترش، محاسبه تلفات سوانح رانندگی آمریکا در سال ۲۰۱۶ به چهل هزار و دویست نفر در سال رسید. با این وجود شورای ملی ایمنی به طرز مستقیم بهره برداری از گوشی موبایل حین رانندگی را دلیل گسترش میزان تلفات عنوان نکرد، با اینحال غیر از این خبرها، آمارها و بررسی ها دیگری وجود دارند که این ابزار‌های هوشمند کوچک را مقصر اصلی نشان می‌دهند.

کمپانی Zendrive با اسم محلی برای سنجش میزان بینایی رانندگان، مدتی قبل محاسبه تکان‌دهنده‌ای را پخش کرد که نشان می‌داد مردم آمریکایی، حین هر یک ساعت رانندگی سه و نیم دقیقه به طرز کامل سرگرم بهره برداری از گوشی موبایل خود هستند. با انجام یک سری پردازش ساده و توجه به مثال دو ثانیه گفته شده در بالا، متوجه می‌شوید برای این رانندگان حین هر ساعت رانندگی، احتمال وقوع صد و پنج مورد سانحه می باشد!

برای شما هم جالب است:   عجایب مهندسی؛ ده موتور برتر سال  ۲۰۱۷

سخت اصلی بهره برداری از گوشی موبایل حین رانندگی ، کاهش لحظه تصمیم‌گیری است

در مطالعه کمپانی Zendrive، حدود ۳٫۱ میلیون راننده و ۵۷۰ میلیون سفر جاده‌ای مورد بررسی قرار دریافت کردند. حدود ۸۸ درصد از مردم حاضر در مطالعه، حین رانندگی به نحوی درگیر گوشی موبایل خود شده و از آن استفاده کردند. با استناد به پردازش این تولیدکننده، هر روزه حدود ششصد سفر پریشان در تمامی ایالات متحده آمریکا اجرا میشود، سفرهایی که رانندگان حین آن‌ها سرگرم بهره برداری از گوشی موبایل برای ارسال پیامک و یا مقاصد دیگر هستند. با این وجود، ایالاتی که بهره برداری از گوشی موبایل حین رانندگی در آن‌ها ممنوع بوده و با متخلف شدیدا برخورد می‌شود، نرخ سفر پریشان کمتری داشته و به تبع آن، محاسبه تلفات رانندگی کمتری در آن‌ها مشاهده می‌شود.

استفاده از گوشی موبایل حین رانندگی

در نظر داشته باشید گسترش احتمال وقوع سوانح با بهره برداری از گوشی موبایل حین رانندگی بر هیچکس پوشیده نیست، ولی باید گفت، مطالعه صورت گرفته به وسیله کمپانی Zendrive به طرز کامل دقیق نیست. با اسم نمونه، در این تحقیق بین رفتارهای مختلف رانندگان هیچ تبعیضی قائل نشده است. با این وجود، با ترکیب محاسبه انتشار یافته از مطالعه کمپانی Zendrive و خبرها شورای ملی ایمنی آمریکا به این نتیجه می‌رسیم که محاسبه تلفات سوانح رانندگی به روش فزاینده‌ای در حال گسترش است.

یکی از دلایل اصلی حواس‌پرتی راننده، بهره برداری از گوشی موبایل حین رانندگی برای ارسال پیغام است. سال‌ها قبل استفاده کننده بعد از ارسال یک پیامک، باید مدتی برای دریافت جواب منتظر می‌ماند، با اینحال در کمال تاسف اکنون در پیغام‌رسان‌های موبایل تحت شبکه جهانی وب خبری از ترک گفتگو نیست! خوب است برای حفظ سلامت خود و دیگران، بهره برداری از گوشی موبایل حین رانندگی را تحت هر شرایطی برای خود ممنوع کنید.

برای شما هم جالب است:   ایران شانزدهمین خودروساز بزرگ جهان شد؛ نظر شرکت‌های خارجی در مورد پیشرفت صنعت خودروی ایرانمنبع

به این پست امتیاز دهید.
پسندیدم۰خوشم نیومد۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات