درباب اخبار خودروهای داخلی خبری داریم مبنی بر اینکه ” احتمال ورود صنعت خودروسازی ایران به مارکت خودروهای دنیا!” که پیشتر بدان میپردازیم.

در چندین سال واپسین خودروسازان بزرگ کشور سعی در بستن قراردادهای مختلف با کارخانه‌های خودروسازی جهان مانند رنو، پژو، سیتروئن، هیوندای و … کرده‌اند. اخیرا یکی از عضو های کمیسیون صنایع مجلس «مهندس رضیان» با اشاره به قراردادهایی وسیله نقلیه ای کشور مطرح کرده که با استناد به اسم قراردادهای تجاری و ارائه تولیدات مشترک، این مهلت برای خودروسازان ایرانی ممکن می‌شود که در مارکت جهانی نیز حضور بیابد.

با این وجود در ۳۸ سال قبلی و تحریم‌های قبلی دلیل شده که صنعت خودروسازی در ایران از جهت تکنولوژی و کارایی افزایش چندانی نکند و به قول مشهور درجا بزنیم و یا حتی عقب برگردیم. سال‌های قبلی صنعت خودروسازی ما با پژو مشارکت داشته با این وجود با استفاده از تحریم‌ها، طرف پیمان مشارکت خود را با خودروسازان ایرانی ناتمام رها کرد؛ اکنون با برقراری برجام و آمدن خودروسازان بزرگ و مطرح مشارکت با خودروسازان بزرگی مانند ایران خودرو یا سایپا، امکان حضور کارخانه‌های خودروسازی در مارکت جهانی نیز پیدا خواهد شد. آیا به نظر شما کارخانه‌های خودروسازی ایرانی قادر اند در مارکت جهانی قد علم کنند؟!

امیدواریم خبر ” احتمال ورود صنعت خودروسازی ایران به مارکت خودروهای دنیا!” مورد استقبال علاقه مندان به خودروهای در معرض داخل کشور قرار گرفته است.

منبع

برای شما هم جالب است:   آیا آریو گزینه مناسبی برای استفاده در تاکسی‌رانی است؟
 • برچسب ها:
  مطلب قبل و بعد
  مطالب مشابه

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد