به نوشته اخبار خودرو با استناد به گفته سایت پدال

در شرایطی که سیتروئن قصد داشت کراس‌اوور تازه خود که C5 ایرکراس اسم گذاری شده را در آتیٔ نزدیک در کنفرانس شانگهای رسماً معرفی کند، تنها چند روز مانده به معرفی رسمی، عکس ها این خودرو افشا شده است. این عکس ها که به وسیله سایت‌های AutoHome و AutoWeek پخش شده‌اند، دیزاین ورژنٔ نهایی این کراس‌اوور فرانسوی را نشان می‌دهند که به‌شدت با الهام از ایرکراس کانسپت شکل گرفته است.

واضح است که سیتروئن در C5 ایرکراس ضربه‌گیرهای هوایی مشهور خود را در قسمت پایینی درها بکار گرفته است در شرایطی که اوورهنگ‌های کوتاه جلو و عقب (پیشامدگی‌ها) و به علاوه از طرف دیگر گسترش ارتفاع از سطح زمین، ظاهر آفرود مانند به این کراس‌اوور بخشیده است. بااین‌حال به‌طورکلی می‌توان C5 ایرکراس را برادر بزرگ‌تر و بلندتر هاچ‌بک C3 دانست در شرایطی که از استایل بسیار محشر و دوست‌داشتنی دارا است.

عکس ها داخلی نیز نشان از فضایی لوکس پوشیده شده از چرم قهوه‌ای و قطعات تزئینی دارند. شیفتر تعویض دندهٔ آتیٔ نگر نیز نشان می‌دهد که این ماشین به گیربکس اتوماتیک تجهیز شده است در شرایطی که کنترل‌کنندهٔ دوار کناری آن نیز نشانگر وجود چندین حالت رانندگی مختلف در آن دارد که درست شبیه به دیگر کراس‌اوورهای مدرن پژو-سیتروئن است. هرچند هنوز مطمئن نیستیم که آیا C5 ایرکراس با سامانهٔ چهارچرخ محرک توزیع خواهد شد یا نه با اینحال گزارش Autocar نشان می‌دهد که به‌احتمال‌زیاد تیپ‌های بالایی آن تجهیز به این سیستم خواهند بود.

برای شما هم جالب است:   رکاب - شورای رقابت در طرف دیگر کلینیک ارزش‌گذاری خودرو

2018-citroen-c5-aircross-11

سیتروئن هنوز جزئیات دقیق کراس‌اوور تازه خود را اعلام نکرده است با اینحال نشریات چینی گزارش داده‌اند که این خودرو بر روی پلت‌فرم EMP 2 گروه پژو-سیتروئن ساخته شده که با کراس‌اوور پژو ۳۰۰۸ مشترک است؛ با اینحال پلت‌فرم تنها چیزی نیست که بین این دو کراس‌اوور هم‌خانواده مشترک است چراکه حدسیات می شود حدوداً تمامی پیشرانه‌های پژو ۳۰۰۸ برای سیتروئن C5 ایرکراس هم معرفی شوند.

2018-citroen-c5-aircross-1

این موتورها شامل نمونه‌های ۱٫۶ لیتری و ۱٫۸ لیتری توربوشارژ می‌شود که به ترتیب ۱۷۰ اسب بخار و ۲۰۵ اسب بخار قدرت دارند. نیروی هردوی این موتورها نیز به وسیله یک گیربکس شش سرعتهٔ اتوماتیک انتقال می یابد. حدسیات می شود بعداً یک موتور ۲ لیتری توربو هم به این لیست اضافه گردد. به علاوه از طرف دیگر غیر از ورژنٔ استاندارد این کراس‌اوور، امکان دارد سیتروئن مثل فولکس‌واگن تیگوآن آل‌اسپیس، یک ورژنٔ با فاصلهٔ محوری کشیده از C5 ایرکراس را هم با سه ردیف صندلی تولید کند؛ با اینحال این هنوزً در حد یک خبر تایید نشده است.

2018-citroen-c5-aircross-2

همان‌طور که اشاره شد، سیتروئن از این کراس‌اوور تازه رسماً در کنفرانس خودروی شانگهای پرده‌برداری کردهو سپس آن‌را در سه‌ماههٔ آخر سال جاری به بازار چین معرفی خواهد نمود. C5 ایرکراس به‌صورت محلی در چین به وسیله کمپانی جوینت ونچر پژو-سیتروئن-دانگ‌فنگ به تولید خواهد رسید در شرایطی که ورژن‌های اروپایی آن در فرانسه تولید می‌شوند. معرفیٔ این کراس‌اوور نوین فرانسوی در اروپا نیز از ماه اول سال ۲۰۱۸ شروع خواهد شد.

2018-citroen-c5-aircross-6منبع

 • برچسب ها:
  مطلب قبل و بعد
  مطالب مشابه

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد