به نوشته اخبار خودرو با استناد به گفته سایت پدال

ما از مکان خود در ۱۸ سال آتی آگاه نیستیم با اینحال به نظر میرسدً مزدا برنامه‌های خود برای ۱۸ سال دیگر را مقرر کرده از آنجاییکه اخیرا برنامه‌های آتی خود را در خلال گفت‌وگوهای فنی جهانی در فرانکفورت آلمان مطرح کرده است.

بر طبق گزارش اتو اکسپرس و با استناد به گفته منابع نزدیک به کمپانی، تولیدات این خودروساز ژاپنی تا سال ۲۰۳۵ الکتریکی خواهند شد.

Mazda Hazumi concept
Mazda Hazumi idea

سبد تولیدات مزدا تشکیل شده از خودروهای هیبریدی ملایم، پلاگین هیبریدی و بطور کلیً الکتریکی خواهد بود با اینحال به ذهن خطور میکند که این خودروساز برنامه‌ای برای تحت‌فشار قرار دادن هوندا کلاریتی، تویوتا میرای، هیوندای توسان، مرسدس بنز F-Cell GLC و… ندارد از آنجاییکه تا اینجای کار خبر از تولید مدلی سلول سوختی نداده است.


بجای آن گمانه زنی می شود نخستین ورژن‌های هیبرید ملایم مزدا در دو سال آتی عرضه شوند و در همین بازه زمانی ممکن است نخستین خودروی بطور کلیً الکتریکی کمپانی نیز پدیدار گردد. این نمونه به نظر میرسدً با گزینه گسترش محدوده حرکتی روتاری نیز در معرض خواهد بود با اینحال نباید انتظار RX-Eight تازه را داشت.


از سال ۲۰۲۱ مزدا وارد قلمروی خودروهای پلاگین هیبریدی خواهد شد. با این وجود ارائه نمونه‌های پلاگین هیبریدی بعد از وسیله نقلیه ای بطور کلیً الکتریکی کمی باورنکردنی به ذهن خطور میکند. یکی از مدیران ارشد بخش پیشرفت قوای محرکه مزدا بیان می کند این موضوع به دلیل قانون های در بازارهای اساسی رخ می‌دهد.

برای شما هم جالب است:   دعوا بر سر صد تومانی؛ معضل بده بستان رانندگان تاکسی و مسافران ادامه دارد


غیر از این‌ها، طیف تازه ای از پیشرانه‌های بنزینی بسیار پاک با تکنولوژی احتراق فشرده در سال ۲۰۱۹ و با اسم اسکای اکتیو X وارد مارکت خواهند شد.


گمانه زنی می شود نخستین خودروهای خودران مزدا در سال ۲۰۲۵ و گذشتن ۵ سال از شروع آزمایش‌ها عرضه شوند.

شرح: عکس ها به کانسپت مزدا هازومی تعلق دارند.منبع

 • برچسب ها:
  مطلب قبل و بعد
  مطالب مشابه

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد