به نوشته اخبار خودرو با استناد به گفته سایتهای اینترنتی

کمپانی اپل حین تست میدانی خودروی خودران لکسوس RX450h دیده شد.

روز قبلی خودروی شاسی‌بلند لکسوس RX450h در حالی حین ترک کردن یکی از کمپ‌های اپل در سیلیکون با این وجود دیده شد که سری‌ای از سنسورها روی آن نصب شده بود؛ از این جهت همه‌ی نشانه‌ها بر این مسئله دلالت دارند که خودروی مطرح شده، بروزترین نمونه‌ی آزمایشی غول جهان تکنولوژی در عرصه‌ی خودروهای خودران است.

با استناد به خبری که حدود دو هفته‌ی پیش در وب‌سایت دپارتمان وسایل نقلیه‌ی موتوری کالیفرنیا پخش شده بود، اپل برای تست سه ابزار خودروی خودران مجوز بدست آورده است؛ از این جهت اکنون بیننده اولین نمونه از خودروهای مطرح شده هستیم. اپل با گرفتن این مجوز به جمع برندهایی مانند مرسدس‌بنز، تسلا، وایمو و اوبر پیوسته است؛ کمپانی‌هایی که مجاز به تست خودروهای خودران خود در ایالت کالیفرنیا هستند.

تصویر مرتبط خودروی خودران گوگل است

منابع بلومبرگ، خودروی لکسوس را در حالی در سیلیکون با این وجود دیده کرده‌اند که به‌ سری‌ای از رادارهای تشخیص اجسام، دوربین‌ها و سنسور لیدار پیشرفته‌ی ۶۴ کاناله، ۳۶۰ درجه و سه‌بعدی Velodyne تجهیز شده است و اختلاف فاحشی با نمونه‌های شبیه به ندارد؛ سری‌ای تکمیل از قطعاتی که به وسیله دیگر کمپانی‌های اکتیو در عرصه‌ی خودروهای خودران استفاده می‌شوند. با این وجود آنچه اختلاف‌ها را رقم‌ می‌زند، نرم‌افزاری است که از این سنسورها سود می‌برد؛ چیزی که نمی‌توان از روی این عکس ها تشخیص داد.

عکس ها مبین آن دارند که اپل در حال تست خودروهای خودران است؛ با اینحال نمی‌توان با استناد به آن‌ها پیش‌بینی کرد که تا چه اندازه به توزیع یک Apple Car یا حتی CarOS، نرم‌افزاری که اپل آن را در دست کمپانی‌های خودروساز قرار دهد، نزدیک هستیم؛ با اینحال می‌توان نتیجه گرفت که یقینا Lexus RX‌ پلتفرم بسیار خوبی برای تست‌ سیستم‌های خودران است؛ چرا که اپل، وایمو (زیرمجموعه‌ی آلفابت) و گوگل این خودروی شاسی‌بلند را برای انجام تست‌های خود انتخاب‌اند.

برای شما هم جالب است:   عصر خودرو - تسلا نمونه ۳ بهتر از نمونه S نخواهد بودمنبع

 • برچسب ها:
  مطلب قبل و بعد
  مطالب مشابه

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد