به نوشته اخبار خودرو با استناد به گفته سایتهای اینترنتی

تولید نمونه‌های خودران به اشتراک کمپانی‌های خودروسازی دنیا رو به گسترش است. اکنون کمپانی سوئدی اینراید (Einride) هم می‌خواهد نخستین کامیون برقی خودران را روانه مارکت کند.

کمپانی سوئدی اینراید مدت زیادی نمیگذرد که یک نمونه ابتدایی‌ی کامل از کامیون خودران برقی نمایش داده است که در سال‌های آتی در خیابان‌های کشورهای اسکاندیناوی حرکت خواهد نمود. این کامیون باورنکردنی موسوم به T-pod، به نوعی یک کامیون برقی خودران و با یک شکل و شمایل بطور کلی تازه در صنعت حمل‌ و‌ نقل فروخته می‌شود. T-Pod بدون داشتن محیط داخلی برای نشستن راننده، قادر به انتقال حداکثر ظرفیت حمل‌ و نقل است و به گفته اینراید، می‌تواند ۱۵ پالت کالا را تنها با داشتن ۷ متر طول حمل کند.

اینراید در دیزاین T-Pod یک نگاه ممتاز استفاده و آن را با یک سیستم رانندگی خودران ممتاز تجهیز کرده است. این دیزاین دارای چنین مفهومی است که کامیون بدون مداخله‌ی انسانی در جاده‌های باریک و پیچیده شهر حرکت می‌کند. این کامیون خودران می‌تواند به وسیله راننده با کنترل از راه دور خارج از کامیون، کنترل و راهبری شود. اینراید تصمیم گرفته است تا سال ۲۰۱۲ حدود ۲۰۰ ابزار T-pod در سوئد تولید کند و این طرح را در مسیری بین گوتبورگ و هلسینگبورگ راه‌اندازی کند.

کامیون خودران Einride سوئد

مقاله‌های مرتبط:

رابرت فالک، مدیریت عملیات اینراید، گفت:

ما اکنون در لحظه حیاتی نه‌تنها برای تجارت اینراید، حتی برای آتی حمل و نقل هستیم. از روش این تکنولوژی خودران، ما قادر به ایجاد سیستمی برای آتی بوده‌ایم؛ با اینحال این مستلزم شجاعت و تعهد مردم تمامی جهان است. پذیرش این تغییر مسئولیت مردم تمامی دنیا است و این شجاعت است که سیستم T-pod را عملیاتی می‌کند. منبع

برای شما هم جالب است:   پژو 308 ریسینگ کاپ، چه خصوصیت‌هایی دارد؟
 • برچسب ها:
  مطلب قبل و بعد
  مطالب مشابه

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد