به نوشته اخبار خودرو با استناد به گفته دیجیاتو

کمپانی چینی زوتای که به خاطر کپی کاری از روی انواع اتومبیل های مطرح و پرطرفدار مشهور شده، در بروزترین برنامه خود سر وقت یکی از تولیدات لامبورگینی رفته و تصمیم گرفته است بزودی کانسپتی شبیه به آن معرفی کند.

تازه ترین خودروی ساخته شده به وسیله این تولیدکننده چینی که سر و صدای فراوانی به پا کرد، SR9 اسم داشت و یک نمونه کربن کپی از پورشه ماکان شمرده می شد.

پیشتر روند کپی کاری، طراحان این تولیدکننده بر روی عکس ها شاسی بلند لامبورگینی اوروس کاغذ کربنی قرار داده و طرحی از یک خودروی مفهومی به اسم کانسپت S ایجاد کرده اند!

این کانسپت چینی دقیقا همان شکل گوه ای شکل اوروس را داشته و از برنامه کلی بسیار مشابهی بسیار دارا است؛ طوری که اگر عکس ها پخش شده از آن را بر روی عکس ها اوروس بگذاریم، قسمت های اصلی از نمونه درها، پنجره ها، خطوط جانبی بدنه، قالب چراغ های عقب، سپر و حتی جای پلاک ها بطور کلی با هم منطبق خواهند شد!

باورنکردنی تر اینکه حتی پره های رینگ ها نیز دقیقا بر روی هم افتاده و واضح است که مهندسین زوتای از عکس ها اوروس برای دیزاین کانسپت خود استفاده کرده اند!

در نمای جلو اختلاف هایی بین کانسپت S و اوروس دیده می شود. در این بخش طراحان زوتای مقداری به زحمت افتاده و برای تمایز تغییراتی را در خودروی مفهومی تازه خود ایجاد کرده اند.

نکته قابل توجه این است که به ذهن خطور می کند مهندسین زوتای عجله فراوانی در ارایه برنامه های ابتدایی داشته اند، چرا که یادشان رفته رینگ های محور جلو و عقب و به علاوه از طرف دیگر نمای چپ و راست خودرو را با هم هماهنگ کنند!

برای شما هم جالب است:   نیکولا؛ قدرتمندترین UTV برقی جهان

نتیجه این کار شکل گیری برنامه هایی ابتدایی با اشکالات بسیار زیاد شده که مردم عادی نیز به سادگی می توانند ایرادات آنها را تشخیص دهند.

برای مشاهده ورژن حقیقی کانسپت زوتای، باید چند روز دیگر تا صبر کنیم؛ وقتی که همزاد چینی اوروس در کنفرانس خودروی شانگهای به همگان معرفی شود.

بعد از معرفی این کانسپت، واکنش مدیران لامبورگینی دیدنی خواهد بود! وانگهی از سمت دیگر با این وجود عده ای مدیران نیز یقینا به دلیل افتخار آفرینی شریک چینی خود، به شوق خواهند آمد!

درصورت تمایل این لینک خبری را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

منبع

 • برچسب ها:
  مطلب قبل و بعد
  مطالب مشابه

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد