به نوشته اخبار خودرو با استناد به گفته سایتهای اینترنتی

یک طراح خودروی اسپانیایی، مدت فراوانی نمیگذرد که از نمونه‌های حال حاضر تسلا الهام گرفته و نمونه‌ای از سوپراسپرت فرضی این تولیدکننده در آتی ترسیم کرده است.

امروزه بهره برداری از نیروی محرکه تمام برقی در خودروها، بیش از هر لحظه دیگر مورد استقبال قرار گرفته است و حتی نمونه‌های سوپراسپرت الکتریکی معرفی شده‌اند. در شرایطی که برند تسلا با اسم پرچم‌دار این تکنولوژی در جهان شهرت دارد؛ تولید یک ابرخودرو در این تولیدکننده، دور از فکر نیست.

آنچه مسلم است، تولید یک هایپرماشین حتی برای برندهای با سابقه در این صنعت، نیازمند سرمایه‌گذاری سنگین و دانش این رشته است. تسلا همه‌ی نیروی خود را بر پیشرفت‌ی تکنولوژی خودران و تولید خودروهای الکتریکی خانوادگی متمرکز کرده و به دفعات در خبرها منتشر کرده است که تولید یک خودروی سوپراسپرت در برنامه‌های این تولیدکننده نیست، با اینحال یک طراح مستقل به اسم خاویر آلبیزو، با تسلط بر علم دیزاین خودرو و نرم‌افزارهای گرافیکی، رندری از ابرخودروی ممکن تسلا معرفی کرده است.

این برنامه مفهومی، تسلا EXP اسم گذاری شده. چهار نیروی محرکه الکتریکی به طرز مستقل از یکدیگر روی چرخ‌های این نمونه رفتار خواهند کرد که از لحاظ تکنولوژی، شبیه به به تولیدات رایمک است. این خودرو مسلما تازه ترین سطح تکنولوژی خودران کمپانی تسلا را بهمراه خواهد داشت که رادارهای ۳۶۰ درجه و سیستم‌های هدایت اتوماتیک را شامل می‌شود.

مدل مفهومی سوپر اسپرت تسلا Tesla EXP Concept

دیزاین EXP ترکیبی از فرم کلی خودروهای تسلا و دیگر سوپراسپرت‌های مشهور جهان است. در نمای روبرو، ظاهر چراغ‌ها و سپر جلو، نمونه‌های S و X از تسلا را تداعی می‌کند؛ در چنین موقعیتی بدنه‌ی EXP دلنشین‌تر و کم‌ارتفاع‌تر است. در قسمت عقب، مشابهت این برنامه با بوگاتی شیرون غیر قابل انکار به ذهن خطور میکند و در نمای جانبی و فرم اسپویلر، نمونه EXP شبیه به به جگوار C-X75 است.

برای شما هم جالب است:   بی ام و X5 و X6، این دفعه با آپشن مشکی آتشین

مدل مفهومی سوپر اسپرت تسلا Tesla EXP Conceptمنبع

 • برچسب ها:
  مطلب قبل و بعد
  مطالب مشابه

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد