به نوشته اخبار خودرو با استناد به گفته سایتهای اینترنتی

گروه تولید قطعات خودروی عظام با مشارکت دو کمپانی مطرح بوش آلمان و والئو فرانسه، به تولید قطعات اساسی و مهم خودرو در ایران خواهد پرداخت. 

بعد از برجام و امضای تفاهم‌نامه هسته‌ای میان ۶ قدرت برتر جهانی و ایران در سال ۲۰۱۵، دولت ایران در حال هموار کردن مسیر جذب حداکثری سرمایه‌ خارجی و ایجاد فضایی خوب جهت ورود کمپانی‌های مشهور خارجی است. در زمینه خودرو نیز این قاعده دنبال می‌شود و بسیاری از خودروسازان مشهور جهانی خیلی آرام در حال ورود به مارکت ۸۰ میلیونی خودروی ایران هستند.

مدت زیادی نمیگذرد که خبر رسیده است که کمپانی بوش آلمان با مشارکت کمپانی فرانسوی والئو (‌Valeo) در آینده ای زود در ایران سرمایه‌گذاری خواهند کرد. این دو کمپانی مشهور جهان در عرصه قطعات خودرو با هم کاری سرمایه‌گذار داخلی که کمپانی صنعتی عظام خواهد بود، تولید قطعات مهم خودرو در ایران را تقویت خواهند کرد تا قطعات تولیدی در کمپانی عظام، همگی تحت لیسانس بوش و والئو تولید و ارائه شود.

گروه تولیدی قطعات خودروی عظام، شامل ۱۲ کمپانی بزرگ تولیدی، فعالیت خود در زمینه خودرو را از سال ۱۳۷۲ شروع کرده است. در صورت به توافق رسیدن این ۳ کمپانی، گروه عظام قادر خواهد بود قطعات اساسی خودروهای داخلی را که بیش از ۳ میلیون قطعه در سال تخمین زده می‌شود، تولید و تأمین کند.

بوش به نوعی بزرگ‌ترین تأمین‌کننده قطعات خودرو در جهان، به کمپانی سازه‌پویش به نوعی یکی از زیرمجموعه‌های گروه صنعتی عظام کمک خواهد نمود تا سنسورهای اکسیژن، سوپاپ‌های برقی، پدال گاز الکتریکی و واحد کنترل موتور (ECU) را تولید کند.

برای شما هم جالب است:   سیتروئن سی three تا انتهای سال جاری به وسیله سایپا ارائه می‌شود

این کمپانی‌ها در حال مذاکره با یکدیگر هستند تا در صورت توافق نهایی، با تأسیس کمپانی سرمایه‌گذاری مشترک تازه این دو قطعه‌ساز ایرانی و آلمانی، در آتی‌ی نه‌خیلی دور فعالیت خود را شروع کنند.

با توجه به این توافق‌نامه، کمپانی فرانسوی والئو نیز آزمایشات و دانش فنی خود در عرصه تولید سیلندر احتراق و تکنولوژی سیستم شارژ را به ایران منتقل خواهد نمود. به علاوه از طرف دیگر این کمپانی به گروه عظام کمک خواهد نمود تا بخشی از تولیدات خود را به نوعی قطعات باکیفیت خودرو تولید کند و در بازارهای جهانی و جهت استفاده در خودروهای کمپانی‌های مشهور خارجی به فروش برساند.

کمپانی خوش‌اسم و مشهور بوش آلمان جزو نخستین کمپانی‌هایی بود که بعد از برطرف شدن تحریم‌های بین‌المللی ایران، جهت ورود به کشورمان ابراز علاقه کرد. با این وجود قطعه‌سازان برجسته دیگری هم شبیه گروه مکاپلاست فرانسه و کانتیننتال آلمان، هم‌اکنون در ایران سرگرم به فعالیت هستند.منبع

 • برچسب ها:
  مطلب قبل و بعد
  مطالب مشابه

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد