به نوشته اخبار خودرو با استناد به گفته سایتهای اینترنتی

برند بورگوارد بعد از گذشت ۵۰ سال، در سال ۲۰۰۸ مجددا فعالیت خود را با سرمایه‌گذاری چینی‌ها شروع کرد و اکنون تصمیم گرفته است تا خط تولید خود را در آلمان نیز با تولید خودروی الکتریکی BXi7 زنده کند.

بورگوارد یک برند بسیار قدیمی است که سال ۱۸۹۰ در آلمان تاسیس شد. این کمپانی خودروسازی در سال ۱۹۶۱ ورشکسته شد و دیگر فعالیتی در صنعت خودرو نداشت؛ با اینحال در سال ۲۰۰۸ با سرمایه‌گذاری چینی‌ها، مجددا متولد شد و بعد از حدود نیم قرن غیبت، در سال ۲۰۱۵ نخستین کالا خود را با اسم BX7 پرده گشود. با اینکه تولیدات این کمپانی در چین تولید می‌شوند؛ با اینحال بورگوارد کمپانی چینی-آلمانی است. فوتون، تولیدکننده‌ی بزرگ کامیون و خودروهای تجاری در چین است که بورگوارد را بعد از نیم قرن زنده کرد.

بورگ‌وارد اکنون بعد از تولد مجددا، تصمیم گرفته است یک ورژن الکتریکی تازه از نمونه BX7 خود را در کنفرانس شانگهای به اسم BXi7 عرضه کند. یک تصویر از این خودرو نشان می‌دهد که Borgward BXi7 تازه با خصوصیت‌هایی مانند رنگ آبی روشن در چراغ‌های جلو، آینه‌های جانبی و آرم کمپانی بهمراه یک جلو پنجره مشبک، ظاهر متفاوتی به خود گرفته است.

جزئیات مرتبط به سیستم الکتریکی این خودرو هنوز واضح نشده است؛ با اینحال عده ای گزارش‌ها نشان می‌دهد که این SUV الکتریکی تازه حاوی محدوده رانندگی ۲۵۵ کیلومتر با یکدفعه شارژ است. بورگوارد وعده داده است که PHEVها و نمونه‌های تمام الکتریکی را با تولید BXi7 تازه در کارخانه خود در برمن آلمان با هزینه‌های خوب و دلنشین ارائه کند. این کارخانه تولید BX5 سازگار با استاندارد اروپا را نیز کلید خواهد زد، که برای تولید پلاگین‌های هیبریدی و سیستم محرکه تمام الکتریکی هم بکار گرفته خواهد شد.

در ماه قبلی این کمپانی خط تولید خودروی بنزینی کوچک‌تری را با اسم BX5 در چین راه‌اندازی کرد که تجهیز به پیشرانه سوپرشارژ ۱۹۰ اسب‌بخاری است. Borgward BXi7 الکتریکی تازه در تاریخ ۱۹ آوریل در کنفرانس شانگهای نمایش داده خواهد شد.منبع

 • برچسب ها:
  مطلب قبل و بعد
  مطالب مشابه

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد