به نوشته اخبار خودرو با استناد به گفته سایتهای اینترنتی

جهان امروز، جهان تغییر و پیشرفت است. این امر ضمن پدید آوردن مهلت های تازه، گاه تهدیداتی را برای عده ای در جستجوی داشته و منجر به کشمکش هایی شده است.

ممکن است ظهور انواع فروشگاه های اینترنتی و یا اپ های به انتشار دوباره مسیر را بتوان دو مثال خوب در این عرصه دانست که علی رغم مزایای بسیار، بعضا دلیل بروز انتقاد هایی نیز شده اند.

کمپانی آمریکایی جی پی مورگان (JP Morgan) که در زمینه ی خدمات مالی و بانکداری فعالیت می کند، پیش بینی نموده ظهور اتومبیل های الکتریکی و فراگیر شدن آنها، اثرات مشابهی داشته و بسیاری از کسب و کارهای سنتی را تهدید خواهد نمود.

بر اساس پیش بینی جی پی مورگان، از آنجایی که اکثر کمپانی های خودروساز حال حاضر برای ارایه ی اتومبیل های برقی سخت در تکاپو هستند، با حمل و نقل تمام الکتریکی فاصله چندان فراوانی نداریم و در آتی ی نزدیک خودروهای الکتریکی جای خودروهای بنزینی و دیزلی را خواهند گرفت. با این حساب کدام صنایع در معرض تهدید بوده و چه بر سر کارکنان آنها خواهد آمد؟

با گرایش خریداران به سوی خودروهای الکتریکی و کاهش تقاضا برای سوخت های فسیلی، پتروشیمی یکی از نخستین صنایعی است که متضرر می شود.

در سوی مقابل امکان دارد تقاضا برای منابعی مانند زغال سنگ و گاز طبیعی جهت تولید برق بیشتر برای تامین انرژی وسایل نقلیه گسترش بیابد که این امر می تواند دلیل رونق اشتغال کمپانی های اکتیو در این زمینه شود.

برای شما هم جالب است:   فراخوان لامبورگینی اونتادور و وننو در پی احتمال احتراق و آتش سوزی

همانگونه که جی پی مورگان مطرح کرده صنعت قطعه سازی و مردم حاضر در قسمت خدمات دهی و خدمات وسیله نقلیه ای متحمل بیشترین زیان ها شده و جمعیت فراوانی از فعالان این عرصه نیاز به تغییر شغل خود خواهند داشت.

با استناد به سیستم های ساده تر، نگهداری از اتومبیل های برقی راحت تر بوده و نیاز به خدمات دهی و تعویض قطعه در آنها بسیار کمتر خواهد بود. عدم نیاز به تعویض روغن، استهلاک کم و عمر بالاتر قطعاتی مانند لنت ترمز به خاطر سیستم بازیابی انرژی تنها بخشی از مواردی هستند که می توانند دلیل بیکاری عده فراوانی شوند.

بد نیست بدانید هر خودروی الکتریکی تقریبا ۲۰ قطعه متحرک دارد، این در حالیست که رقم ذکر شده برای اتومبیل های تجهیز به موتور درون سوز به ۲۰۰۰ قطعه می رسد.

در نتیجه این مساله از پیچیدگی فرایندهای تولید و مونتاژ کاسته و هزینه های مرتبط نیز کاهش می یابند.

به علاوه از طرف دیگر اتومبیل های برقی تنها با ۱۰ درصد از هزینه ی خودروهای بنزینی و دیزلی طی مسیر می کنند که برای مالکین بسیار به صرفه تر است.

با گرایش به سوی خودروهای الکتریکی، تولیدکنندگان باتری و نیمه رساناها با گسترش تقاضا روبرو شده و جزو برندگان این تغییر بزرگ خواهند بود.

همانگونه که شواهد و قرائن نشان می دهند در سال های آتی بیننده یک تقابل بسیار بزرگ در مقیاسی جهانی خواهیم بود؛ تقابلی تکراری بین آتی و قبلی.

درصورت تمایل این لینک خبری را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

منبع

 • برچسب ها:
  مطلب قبل و بعد
  مطالب مشابه

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد