درباب اخبار خودروهای داخلی خبری داریم مبنی بر اینکه ” ترامپ رنو را ترساند؛ احتمال تعلیق فعالیت رنو در ایران!” که پیشتر بدان میپردازیم.

دولت ایالات‌متحده آمریکا بزودی تصمیم قطعی خود پیرامون برجام را مطرح خواهد نمود. براساس گفته‌های مدیرعامل جمهور آمریکا و دیگر مدیران بلند پایه آمریکایی امید چندانی به پایبندی آمریکا به برجام نیست و دیر یا زود این کشور با بهانه تراشی‌های همیشگی خود برجام را نقص خواهد نمود. نقص برجام از جانب آمریکا و اعمال تحریم‌های مجدد این کشور علیه ساختار اقتصادی ایران به نظر میرسد دامن صنایع خودروسازی ایران را خواهد گرفت؛ از آنجاییکه بر اساس معمول هر کشور و یا هر کمپانی که با ایران معامله اقتصادی انجام دهد؛ مشمول جریمه و تحریم ایالات‌متحده آمریکا خواهد بود. از این جهت آن همه پیمان خوش آب و رنگی که با خودروسازان اروپایی بسته شده بود در هشدار نابودی قرار گرفته و دیر یا زود اخبار نگران کننده‌ای خواهیم شنید.

در باب همین موضوع رئیس رنو، آقای کارلوس گوسن گفته است که در صورت نقض برجام به وسیله آمریکا فعالیت تجاری رنو در ایران تعلیق خواهد شد. با اینحال ایشان برای دل خوش کردن ایرانیان گفته است که این عمل به معنی ترک ایران نخواهد بود و فعالیت‌های این تولیدکننده فرانسوی در ایران با سرعت کمتری ادامه خواهد داشت.

این جدید اول راه پر پیچ و خم در مقابل خودروسازی ایران در چند سال آتی بوده و هشدار قبل از بیش احساس می‌شود. اکنون می‌توان درک کرد که چرا چینی‌ها در ایران باقی مانده و خودروسازان هنوز مونتاژ تولیدات کمپانی‌های چینی را ادامه می‌دهند. در این مواقع باید توجه داشت که کمپانی‌های چینی نیز برای رسیدن به مارکت اروپا و ایالات‌متحده آمریکا در تلاش هستند و برای رسیدن به مقصود خود مطمئنا دست خودروسازان ایرانی را خالی می‌گذارند.

برای شما هم جالب است:   چرا وعده‌های هزینه ای برای خودروهای خارجی تازه در مارکت ایران محقق نشد؟

مقرر شده بود رنو حضوری چشمگیر در مارکت ایران داشته باشد و خودروهایی بهتر از آنچه امروز مردمان ایران به ناچار تهیه کرده و مورد بهره برداری قرار می‌دهند؛ نصیبشان شده و از حداقل‌های جهان مدرن خودروسازی جهان دارا شوند؛ با اینحال رنو آب پاکی را روی دست مردم، مدیران و خودروسازان ایرانی ریخت و رویاهای شیرین ما در هشدار نابودی هستند.

اکنون پرسش این است که قراردادهای بین‌المللی شبیه به با کمپانی‌های اروپایی به چه نحوی تدوین شده‌اند که طرف پیمان به سادگی به خود اجازه تعلیق مشارکت و… را می‌دهد؟

امیدواریم خبر ” ترامپ رنو را ترساند؛ احتمال تعلیق فعالیت رنو در ایران!” مورد استقبال علاقه مندان به خودروهای در معرض داخل کشور قرار گرفته است.

منبع

 • برچسب ها:
  مطلب قبل و بعد
  مطالب مشابه

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد