به نوشته اخبار خودرو با استناد به گفته سایتهای اینترنتی

کمپانی ولوو برای پیشرفت خودروهای الکتریکی و خودران در سال‌های پیش‌ رو، برنامه‌ریزی کرده است. ولوو در آتی‌ای نزدیک تولید خودروهای صرفا بنزینی را متوقف می‌کند تا بر تولیدات هیبرید و تمام الکتریکی متمرکز شود.

حرکت به دور از مسیر خودروهای بنزینی و دیزلی برای ولوو تغییر بزرگی به‌حساب می‌آید؛ چرا که این کمپانی تا اینجای کار خودروی الکتریکی ارائه نکرده است. برای جبران این کم‌کاری، ولوو بین سال‌های ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۱، پنج خودروی الکتریکی شامل سه نمونه از کمپانی ولوو و دو نمونه با برند خودروهای کارآمد پل‌استار عرضه می‌کند. معلومات دقیقی از برنامه‌های ولوو در معرض نیست و تنها می‌دانیم که نخستین نمونه الکتریکی ولوو، سوار بر معماری کامپکت ماژولار که ویژه برق‌رسانی دیزاین شده است، در سال ۲۰۱۹ برای فروش تکمیل می‌شود.

هاکان ساموئلسون، رئیس کمپانی ولوو، بیان می کند:

تقاضای مردم برای خودروهای الکتریکی روزبه‌روز در حال گسترش است و ما میخواهیم به نیازهای حال حاضر و آتی خریداران خود جواب دهیم.

علاوه‌ بر  پنج مدلی که ذکر شد، ولوو مجموعه خودروهای پلاگین هیبریدی بنزینی و دیزلی را هم عرضه می‌دهد. خودروهای هیبریدی ترکیبی هم در مسیر پیش روی این کمپانی قرار دارند، با اینکه جدول زمانی دقیق ارائه این تولیدات واضح نیست.

ولوو برای فروش باورنکردنی یک میلیون خودروی الکتریکی تا سال ۲۰۲۵ برنامه‌ریزی کرده و این تنها یکی از اهداف جاه‌طلبانه این کمپانی برای دهه آتی است. با استناد به پیشرفت تکنولوژی خودران و خصوصیت‌های آن؛ این خودروساز قول انتهای دادن به صدمات و تلفات ناشی از تصادفات خودروهای خود را تا سال ۲۰۲۰ داده است.

برای شما هم جالب است:   جزئیات جدید از ابرخودروی ژاپنی آسپارکمنبع

 • برچسب ها:
  مطلب قبل و بعد
  مطالب مشابه

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد