درباب اخبار خودروهای داخلی خبری داریم مبنی بر اینکه ” تولید ۹ نمونه خودرو در کشور متوقف شد!” که پیشتر بدان میپردازیم.

به ذهن خطور میکند واردات خودرو به کشور و سود ناشی از آن، بیشتر مورد علاقه سرمایه‌داران است. در تیر ماه قبلی تولید ۹ نمونه خودروی سواری متوقف شده است که بسی جای تامل دارد.

از میان خودروها تولید چهار نمونه از برند چری (ام وی ام) شامل ام وی ام ۵۳۰، ام وی ام ۱۱۰ اس، ام وی ام ۳۱۵ و ام وی ام ۱۱۰ نمونه ۴ سیلندر به صفر رسیده است. وانگهی دو نمونه از گریت وال که زیاد در مارکت ایران مشهور نبودند، به اسم‌های ولیکس C30 اتوماتیک و گریت وال M4 نیز تولیدشان متوقف شده است.

بهمن موتور بعد از عرضه خودروی تازه بسترن B30 نیز تولید خودروی آسا B50F را متوقف کرده که این برای خود جای پرسش دارد؟! همچنین کمپانی خودرو سازان راین تولید ویتا V5 اتوماتیک را متوقف کرده است، ممکن است دلیل موفق نبودن این خودرو جذب بازار نادرست باشد و ممکن است دلایل دیگری دارد که باید مورد تحقیق و بررسی قرار بگیرد.

بالاخره کرمان موتور که این ایام سرگرم پیشرفت دادن مشارکت خود با هیوندای است، تولید یکی از نمونه‌های خانواده لیفان با اسم X50 را متوقف کرده است، به طوری‌که در تیر ماه سال ۱۳۹۵ حدود ۲۱۹ ابزار از این خودرو ساخته شده بود با این وجود در همین بازه زمانی در سال جاری تولید آن به صفر رسیده است. ممکن است بتوان گفت استراتژی و نگاه کرمان موتور به طرف خودروسازان کره‌ای است تا چینی! نظر شما پیرامون خودروهای ذکر شده چیست؟

برای شما هم جالب است:   مقایسه کراس‌اوورهای میان‌سایز سه ردیفه

امیدواریم خبر ” تولید ۹ نمونه خودرو در کشور متوقف شد!” مورد استقبال علاقه مندان به خودروهای در معرض داخل کشور قرار گرفته است.

منبع

 • برچسب ها:
  مطلب قبل و بعد
  مطالب مشابه

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد