کد خبر : 29028
تاریخ انتشار : جمعه ۱۹ آبان ۱۳۹۶ - ۹:۱۸
18 views بازدید

تکنولوژی‌های برتر اتومبیل در سال ۲۰۱۷

به نوشته اخبار خودرو با استناد به گفته سایت پدال هاکاپِلیتا ۹ تایرهایی که یخ‌ها را خرد می‌کنندنوکیان تایرز گاهی اوقات لاستیک‌ها دوست‌دارند که سطح جاده را ملاقات کنند، با این وجود جاده آنها را نمی‌پذیرد؛ چرا که مسیر بطور کلیً یخ بسته است. بدین جهت است که این تایرهای زمستان با دو نوع زائده مختلف در یخ‌ها فرو می‌رود. زائده‌ها در وسط به روش […]

به نوشته اخبار خودرو با استناد به گفته سایت پدال

هاکاپِلیتا ۹

تایرهایی که یخ‌ها را خرد می‌کنند
نوکیان تایرز

گاهی اوقات لاستیک‌ها دوست‌دارند که سطح جاده را ملاقات کنند، با این وجود جاده آنها را نمی‌پذیرد؛ چرا که مسیر بطور کلیً یخ بسته است. بدین جهت است که این تایرهای زمستان با دو نوع زائده مختلف در یخ‌ها فرو می‌رود. زائده‌ها در وسط به روش مثلثی هستند که با گوشه‌های پخی که دارند، باعث گسترش چسبندگی در زمان شتاب‌گیری و ترمز می‌شوند. اسپایک‌هایی که بر روی شانه قرار دارند، به روش Y شکل دیزاین شده‌اند و با گسترش سطح رابطه، باعث چسبندگی بیشتر در آسفالت‌های لغزنده در پیچ‌ها می‌شوند.

پایش صندلی‌های عقب کابین‌واچ

مراقبش باشید
هوندا

آیا دختر کوچولوی شما خوابش برده؟ آیا پسربچه شما می‌خواهد خوراکی‌های بیشتری را بر روی کف ماشین پهن کند؟ اینها از آن دست سؤالاتی هستند که پدر و مادرها قادر اند به خاطر سیستم تازه دوربین داخلی در هوندا اودیسه مینی‌ون به آن جواب دهند. یک لنز با پوشش زاویه وسیع که در سقف کابین مینی‌ون کار قرار داده شده، حرکات صندلی عقب را به صفحه نمایش لمسی در جلو منتقل می‌کند. بزرگترها به علاوه از طرف دیگر اگر به هریک از سرنشینان مظنون شوند، قادر اند بر روی ایشان در صفحه زوم کنند.

فورد GT نمونه ۲۰۱۸

یک سوپرکار با فرم دارای اختلاف
فورد

با یک پارادوکس در جهان سرعت آشنا شوید: یک خودرو می‌بایست در پیچ‌ها، محکم به سطح جاده بچسبد، امّا در خط مستقیم، هوا را بشکافد و به سوی جلو حرکت کند. به منظور جواب به این نیاز‌ها، فورد GT تغییر شکل داده است. یک محور در درون بال عقب می‌تواند باعث چرخش شده، پروفیلِ اسپویلر را به منظور چسبندگی آئرودینامیکِ بیشتر، تغییر دهد. وقتی سرعت اتومبیل به حداکثر نزدیک می‌شود، بال جمع شده و تا سرعت ۳۴۷ کیلومتر بر ساعت، از جلوی جریان هوا، کنار می‌رود.

برای شما هم جالب است:   مشخصات شاسی‌بلند الکتریکی NextEV NIO ES8

SRT پاور چیلر

دمیدن حریق به دیمِن
داج

این بنزین نیست که باعث حریق‌گرفتن در موتور خودروی شما می‌شود، حتی اکسیژن عامل اصلی است. به هر میزان بیشتر هوا وارد سیلندرهای خود کنید، قدرت بیشتری نصیب‌تان می‌شود. جادوگران سرعت در داج به منظور رسیدن به شتاب دیوانه‌کننده SRT دیمن، از یک سیستم تولیدکننده هوای خنک که در حقیقت، یک کمپرسور کولر است، برای جریان هوای ورودی سوپرشارژر به درون V-Eight استفاده کرده‌اند. هوای خنک‌تر، اکسیژن‌ بیشتری را در خود نگه می‌دارد و عرصه انفجار بزرگتری را ممکن می‌کند.

سیستم تعلیق هوشمند A8

شوک‌هایی که با معضلات مقابله می‌کنند
آئودی

سدان پرچم‌دار تازه آئودی می‌تواند در طرف دیگر ضربه مقاومت خود را گسترش دهد. وقتی کسی بی‌توجه و به روش ناگهانی وارد مسیر شما می‌شود، حسگرها هشدار ممکن را تشخیص می‌دهد و یک اخطار را روشن می‌کنند. سپس موتورهای الکتریکی که به سیستم تعلیق وصل هستند، سمتی از خودرو را که در معرض برخورد قرار دارد، بالا می‌برند، و با این وجود، نیروی تصادف به درها و کف خودرو هدایت می‌شود؛ یعنی قسمت‌هایی از بدنه که بیشترین استحکام را دارند.

کلرادو ZR2

از محل کار تا ماجراجویی تا خارج از جاده
شورولت

همزمان با اینکه پیکاپ‌های دیگر، ابعاد بزرگی دارند، امکان پارک یک ZR2 در یک پارکینگ معمولی می باشد. مهندسان شورولت این خودرو را در ۹ جاده صعب‌العبور کشور امریکا و از نمونه «روبیکون» تست کرده‌اند. در سیستم تعلیق سفارشی در این تراک که ریشه‌هایی از فرمول یک در خود دارد، سه نوع «سوپاپ» استفاده شده که دو تا از آنها به منظور عملکرد بهتر شوک‌ها در زمان حرکت در مسیر سخت به کار می‌آیند و نوع سوم برای نرم‌‌ رفتار‌ کردن در جاده‌های صاف‌تر استفاده می‌شود.

برای شما هم جالب است:   پسربچه فراری بعد از ۱۳۰۰ کیلومتر رانندگی بالخره دستگیر شد

نوویز

چشمان خود را از جاده برندارید
نوویز

یکی از مشکلات موتورسیکلت‌ها این است که برای دیدن داشبورد آنها می‌بایست سر را به طرف پایین خم کنید؛ کاری که در زمان رانندگی بر روی دو چرخ، بطور کلیً غیرمنطقی به ذهن خطور میکند. امّا نوویز دلیل می‌شود که دکمه‌ها و نمایشگرها به سطح چشم راننده برسند. این ابزار که بر روی کلاه ایمنی نصب می‌شود، تصویری از میزان سرعت، نقشه و حتی جهت‌یابی را در جلوی چشمانِ شما قرار می‌دهد. این ابزار به علاوه از طرف دیگر حاوی یک دوربین اکتیو است که می‌تواند موقعیت رانندگی شما را ضبط کند.

سیستم اجبار به رانندگیِ ایمن

حواستان پرت نشود
اپل

رانندگی با حواس پرت منجر به کشته‌شدن ۳۴۷۷ نفر در سال ۲۰۱۵ در کشور امریکا شده است. امّا سیستم تازه اپل موبیل OS سعی خواهد نمود تا تمرکز رانندگان را در جاده گسترش دهد. اگر آن را روشن کنید، برنامه «درهنگام رانندگی مزاحم نشوید» با بهره برداری از اتصال به وسیله نقلیه یا امواج وای‌فای در اطراف، تشخیص می‌دهد که گوشیِ شما در یک خودروی در حال حرکت است. از اینرو، صفحه نمایش تلفن همراه‌تان بازهم خاموش می‌ماند، صدای دریافت پیغام‌ها قطع می‌شود و هر کسی به شما زنگ بزند، یک پیغام اتوماتیک دریافت می‌کند.

اسکای‌اکتیو- X: یک موتور بنزینی که مانند یک دیزل رفتار می‌کند

عرضه در سال ۲۰۱۹
مزدا

موتورهای دیزل، هوا و سوخت را به درون سیلندرهای خود تزریق می‌کنند و این کار را تا وقتی که فشار دلیل سوزانده شدن این مخلوط شود، ادامه می‌دهند. در چنین شرایطی ست که که در موتورهای بنزینی از بارقه شمع برای ایجاد انفجار و گریز از مرکز ناشی از آن استفاده می‌شود. امّا سیستم تازه که برنامه ریزی شده است در مزدا three نمونه ۲۰۱۹ عرضه شود، هر دوی این حالت‌ها را در هم آمیخته کرده و با این وجود، مصرف سوخت خودرو را به میزان ۳۰ درصد کاهش می‌دهد. در این موتور، نسبت سوخت-هوا در بنزین به روش پایین و سبک نگه داشته می‌شود و از اینرو این ترکیب خود به خود حریق نخواهد گرفت، امّا در یک حالت واضح، سیستم مقدار کمی از سوخت به درون محفظه احتراق وارد می‌کند و با کمک بارقه شمع، آن را حریق می‌زند. این احتراق دلیل گسترش فشار در درون سیلندر شده و با این وجود، قسمت اصلی ترکیب بنزین و هوای ورودی با کیفیت بیشتری خواهند سوخت.

برای شما هم جالب است:   هواپیماهای مسافربری آتی از چه تکنولوژی‌هایی استفاده می‌کنند؟

ردشیفت MX

حیرت و ترس
آلتا موتورز

تولید یک موتور مسابقه، در بیشتر مواقع یک مساله بزرگ است. شما ممکن چندین بار آن را مجددا سر هم کنید تا به حداکثر سرعت برسید. به دلیل اینکه آلتا موتورز می‌خواست به جای موتور معمولی بنزینی، یک موتور الکتریکی را به منظور پیشرانه این موتورسیکلت بهره ببرد، مهندسان تنها می‌توانستند از روش کدهای نرم‌افزاری تنظیمات خود را برای ارتقای پیشرانه انجام دهند. این موتور سیکلت حتی نیاز به تغییر روغن بعد از یک دور مسابقه نیز ندارد. امّا این موتور که ۴۰ اسب‌بخار قدرت و ۱۶۳ نیوتن‌متر گریز از مرکز را در دست دارد، تنها یک دور از خلاقیت‌های «رد شیفت» شمرده می‌شود.

فریم مورد بهره برداری در این موتورسیکت، ترکیبی از هنر صنعت است. جریان مبرّد به جای شیلنگ‌ها، از روش کانال‌های فلزی منتقل می‌شود. پک باتری ۳۵۰ ولتی که انرژی ۲۰ دقیقه مسابقه (یا حدود ساعت تریل) را تأمین می‌کند، حاوی ساختار لانه‌زنبوری است که می‌تواند شوک‌هایی به قدرت ۵۰ G را تحمّل کند؛ شوک‌هایی که فراتر از چیزی است که قادر باشید از آن جان سالم به در ببرید.

منبع: popsciمنبع

به این پست امتیاز دهید.
پسندیدم۰خوشم نیومد۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات