به نوشته اخبار خودرو با استناد به گفته سایتهای اینترنتی

مدیران تسلا از تولید مکان‌های شارژ سریع در شهرهای بوستون و شیکاگو خبر دادند.

یکی از بهترین مزیت‌های خرید خودروی برقیِ تسلا، شبکه‌ی مکان‌های شارژ سریع (Supersharger) این کمپانی است. هم اینک هنوز نمی‌توان به‌ سرعت یک خودروی احتراق داخلی، با یک نمونه برقی مسافت طولانی طی کرد؛ با این وجود به توجه به مکان‌های شارژ بیشتر، حدودا می‌توان با یک خودروی برقی تسلا به هر جایی در آمریکای شمالی مسافرت کرد. مورد مهم، شارژ رایگان است که با این وجود این توانایی برای خریدارانی که خودروی خود را در سال ۲۰۱۷ خرید کرده‌اند، نیست. مکان‌های سوپرشارژر تسلا هنوز در شهرهای بزرگ آمریکا، به‌ اندازه‌ی کافی وجود ندارند که بر اساس مطرح مدیران تسلا، این رویه تغییر خواهد نمود.

با توجه به خبری که در وب‌سایت تسلا پخش شده است، شبکه‌ی مکان‌های سوپرشارژر در مراکز شهرهای بزرگ گسترش می‌یابد. شیکاگو و بوستون، نخستین شهرهایی هستند که در این برنامه قرار دارند. این مکان‌ها با دیزاین تازه برای سود‌برداری در مکان‌های شلوغ مانند مراکز خرید و فروشگاه‌های زنجیره‌ای ساخته خواهند شد تا در زمان شارژ خودرو، مردم به کارهای جانبی خود بپردازند.

مقاله‌ی مرتبط:

از آنجایی که در مکان‌های سوپرشارژر شهری، خودروهای بیشتری برای شارژ وجود دارند؛ این مکان‌ها به ظرفیت نیروی ۷۲ کیلووات ساعت تجهیز شده‌اند. به توجه به چنین ظرفیتی، در صورت قرار گرفتن همزمان چند خودرو در مکان، لحظه فول شارژ گسترش پیدا نمی‌کند و در لحظه ۴۵ تا ۵۰ دقیقه، خودرو بطور کلیً شارژ می‌شود.

تسلا

این مسئله برای ساکنان شهرهای پرجمعیت شیکاگو و بوستون بسیار حائز احمیت خواهد بود. نمونه three تسلا هزینه کمتری دارد؛ با این وجود باید در نظر داشت که تنها نمونه S تسلا به دلیل داشتن توانایی شارژ سریع، ارزش خرید می یابد. به توجه به مکان‌های شارژ بین شهری، تا این لحظه تنها افرادی که در حومه‌ی شهر‌ها ساکن بودند از زندگی با خودروی برقی لذت می‌بردند؛ با اینحال با گسترش یافتن مکان‌های سوپرشارژر شهری، مردم بیشتری به خرید خودروی برقی تسلا علاقه خواهند یافت.

برای شما هم جالب است:   توقف زودهنگام تولید پراید به تعویق افتادمنبع

 • برچسب ها:
  مطلب قبل و بعد
  مطالب مشابه

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد