به نوشته اخبار خودرو با استناد به گفته سایتهای اینترنتی

سری‌ای از خودروهای لوکس و قدیمی فراری، در فستیوال مونتری به حراج و نمایش قرار داده خواهد شد.

چند ماه پیش، حراجی مشهور RM Sotheby مطرح کرد سری‌ای از خودروهای اسپرت استون مارتین را برای فروش بعدی خود در کنفرانس پبل بیچ تکمیل کرده است. با اینحال خودروهای استون مارتین تنها نمونه‌هایی نیستند که برای حراجی تکمیل می‌شوند.

مدیر این حراجی گفته است در آینده ای زود یک سری‌ی خودروی گران‌بها از کمپانی فراری به نمایش قرار داده خواهد شد که ارزش تقریبی آن بیش از ۱۰ میلیون دلار است. این حراجی برنامه ریزی شده است با مشارکت کمپانی فراری و به مناسبت هفتادمین سالگرد تولید خودروهای این برند در ماه سپتامبر انجام شود.

کمپانی خودروسازی فراری در سال‌های در ابتدا فعالیتش، بر پشتیبانی مالی از راننده‌ها و دیزاین و تولید خودروهای مسابقه‌ای متمرکز بود. فراری از سال ۱۹۴۷ تولید خودروهای جاده‌ای را با برند خود شروع کرد و امروزه در زمینه‌ی دیزاین و تولید خودروهای سوپر اسپرت فعالیت می‌کند.

اساسی ترین خودروی این حراجی، یک ابزار برلینتا ۲۵۰ GT SWB نمونه سال ۱۹۶۱ و صد و دهمین مورد از ۱۶۵ ابزار ساخته‌شده‌ی این خودرو است. این نمونه از واحد فراری کلاسیک گواهی دارد و موفق به کسب جایزه‌ی پلاتینیوم در کاوالینو کلاسیک سال قبلی شده است. تخمین زده می‌شود که برلینتا ۲۵۰ GT SWB بین ۸.۵ تا ۱۰ میلیون دلار فروخته شود. بعد از برلینتا ۲۵۰ GT SWB، ارزشمندترین خودروی این سری یک فراری ۲۷۵ نمونه GTB/four به ارزش حدود ۳ میلیون دلار است.

مجموعه خودروهای فراری

مقاله‌های مرتبط:

یک فراری دینو کمیاب ۲۰۶ GT نمونه سال ۱۹۶۹ (یکی از تنها ۱۵۲ ابزار خودروی ساخته‌شده از این نمونه) با هزینه ۷۰۰ هزار دلار نیز در این حراجی فروخته خواهد شد که هزینه پیشنهادی آن خوب به ذهن خطور میکند. خودروی F40 با کارکرد کیلومتر پائین و هزینه پیشنهادی ۱.۴ میلیون دلار، خودروی GTA 599 با هزینه ۷۵۰ هزار دلار بهمراه دو خودروی باکسر برلینتا ۵۱۲ هم در این حراجی حاضر هستند که هر یک حدود ۳۰۰ هزار دلار هزینه دارند.

برای شما هم جالب است:   بهترین خودروهای کنفرانس نیویورک 2017

مجموعه خودروهای فراری

این سری با یک خودروی فراری سوپرآمریکا ۵۷۵ به هزینه ۴۰۰ هزار دلار، یک خودروی ۳۰۸ GTB با پنجره‌های پلکسی به هزینه ۲۰۰ هزار دلار، یک خودروی ۳۲۸ GTS با هزینه ۱۰۰ هزار دلار، یک چلنج استرادیل ۳۶۰ با هزینه ۳۰۰ هزار دلار، یک خودروی اسکودریا ۴۳۰ (تصویر بالا) با هزینه پیشنهادی ۲۷۵ هزار دلار و همتای رودستر آن یعنی اسکودریا اسپایدر ۱۶M با هزینه ۳۷۵ هزار دلار تکمیل می‌شود.منبع

 • برچسب ها:
  مطلب قبل و بعد
  مطالب مشابه

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد