به نوشته اخبار خودرو با استناد به گفته سایتهای اینترنتی

یک حراجی مطرح کرد که قصد فروش ورژن‌ای ویژه و بسیار توانمند از پورشه ۹۱۷Okay نمونه سال ۱۹۷۰ را دارد که به وسیله استیو مک کوئین در فیلم لمانز استفاده شد.

ممکن است این خودرو را بتوان یکی از مشهور‌ترین خودرو‌های تاریخ مسابقات اتومبیل‌رانی اسم گذاری کرد. نمونه ۹۱۷Okay برای نخستین بار به وسیله پورشه در آزمایش مسابقات لمانز سال ۱۹۷۰ استفاده شد که با این وجود سریع‌ترین لحظه‌گیری را به وسیله راننده‌اش یعنی برایان ردمن به ثبت رسانید. همین ثبت رکورد عرصه را برای پیروزی این خودرو در مسابقات لمانز دو ماه بعد ممکن کرد.

بعد از آزمایش‌های تکمیلی، این خودرو به راننده کمپانی پورشه به اسم جو سیفرت فروخته شد. سیفرت هم این خودرو را به موسسه‌ی استیو مک کوئین به اسم Photo voltaic Productions برای تولید فیلم لمانز در سال ۱۹۷۰ اجاره داد. این خودرو نه‌تنها در فیلم درخشید حتی به نوعی ماشین تصویر برداری نیز مورد بهره برداری قرار می‌گرفت چون جزو معدود خودرو‌های بود که توانایی همراهی با صحنه مسابقه داشت.

وقتی که تصویر برداری به انتهای رسید، خودرو به سیفرت بازگردانده شد و در کلکسیون ایشان تا لحظه مرگش در سال ۱۹۷۱ باقی ماند.بالاخره این خودرو حدود سه سال پیش به یک کلکسیونر در پاریس فروخته شد.

پورشه ۹۱۷Okay تا مدت‌ها به دست فراموشی سپرده شد تا اینکه در سال ۲۰۰۱ تحت شرایطی ویژه ای مجددا بر سر زبان‌ها افتاد. این خودرو بازسازی شد و در فهرست حراجی به نوعی یک نمونه بطور کلی سالم و قابل توجه از مجموعه نمونه‌های ۹۱۷S، قرار گرفت. پورشه ۹۱۷Okay کلاسیک، به نوعی یکی از بهترین خودرو‌های مسابقه که تابه‌حال به یک حراجی عمومی راه یافته است، شهرت دارد؛ چراکه تنها ۲۵ ابزار از ورژن‌های مختلف آن ساخته‌شده است. 

برای شما هم جالب است:   آئودی Elaine ؛ عرضه خودروی تازه آئودی در کنفرانس خودرو فرانکفورت 2017

صاحبنظران پیش‌بینی می‌کنند خودروی مورد نظر به دلایل مختلف، ازجمله حضور در یک فیلم مشهور هالیوودی و رانده شدن به وسیله استیو مک‌کوئین، به هزینه ای بیش از ۲۰ میلیون دلار فروخته شود.منبع

 • برچسب ها:
  مطلب قبل و بعد
  مطالب مشابه

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد