به نوشته اخبار خودرو با استناد به گفته سایتهای اینترنتی

ورژن‌ی Tdf از نمونه F12 فراری، یکی از کمیاب‌ترین نمونه‌های این خودروساز ایتالیایی است که تنها یک ابزار از این نمونه با رنگ آبی ویژه، می باشد.

بعد از ارائه‌ی فراری F12 ورژن‌ی تور دو فرانس (Tdf)، این سوپراسپرت ایتالیایی، در رنگ‌های متفاوتی ظاهر شده است، با این وجود این رنگ آبی بخصوص، با تمام آن‌ها فرق می‌کند.

این رنگ که با کد آبی الکتریکو شهرت دارد، در ۷۹۹ ابزارِ ساخته شده از فراری F12 Tdf، تنها ورژن‌ی ویژه‌ی موجود است، و هم اینک، به وسیله وب‌سایت جیمز ادیشن، به فروش قرار داده شده است. ورژن‌ی تور دو فرانس، برای گرامیداشت مسابقات دهه ۵۰ و ۶۰ میلادی، که فراری بی رقیب بود، ساخته شده است. این ورژن، از نیروی محرکه نمونه برلینتا F12 با ۱۲ سیلندر Vشکل تنفس طبیعی به حجم ۶.۳ لیتر که ۷۳۰ اسب بخار توان خروجی داشت، بهره میبرد که با این وجود در ورژن‌ی تور دو فرانس، ۴۰ اسب بخار پیشرفت قدرت داشته است. سوپراسپرت F12 Tdf، در لحظه ۲.۹ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت و در لحظه ۷.۹ ثانیه به سرعت ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

صاحب خودرو، در انتخاب آپشن‌های فراری چیزی کم نگذاشته است. از آپشن‌های این سوپر اسپرت خاص، می‌توان به رنگ نقره‌ای رینگ‌ها و لنت‌های ترمز، تزئینات فیبر کربن در سپر جلو، رکاب‌ها، ورودی‌های هوا، دیفیوزر و بخش عقب آن، اشاره نمود. حتی پوشش فیبرکربنی موتور خودرو، به امضای رانندگان فرمول یک، ماریزیو آریوابنه، سباستین فتل و کیمی رایکونن مزین شده است.

برای شما هم جالب است:   تردد قانونی خودروهای پلاک ایران در عراق

فراری F12 Tdf

در محیط داخلی، تزئینات زیادی و بی مورد حذف شده است. در حقیقت بجز دکمه‌ی آزاد کردن کمربند ایمنی به رنگ نارنجی و تعدادی دکمه‌ی قرمز رنگ، تنها بیننده رنگ مشکلی صندلی‌های چرمی و دوخت‌های سفید رنگ هستیم.

این ورژن‌ی ویژه از فراری F12 Tdf که هم اینک در هلند قرار دارد، با کارکرد ۳ هزار و ۵۰۰ کیلومتر و با هزینه ای برابر با ۷۸۱ هزار و ۵۰۰ یورو (حدود ۹۵۰ هزار دلار) به فروش قرار داده شده است.منبع

 • برچسب ها:
  مطلب قبل و بعد
  مطالب مشابه

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد