به نوشته سایت رکاب و با استناد به گفته دیجی لند

دلورین دی آر ۷ (DeLorean DR-7) وسیله‌ی عمود پرواز جالب و هیجان انگیزی است که خیلی زود به وسیله کمپانی هوافضای دلورین ساخته خواهد شد.

اسم دلورین علاقه‌مندان صنعت خودرو را یاد ماشین سوپر اسپورت شیک ساخته‌ شده از فولاد ضد زنگی می‌اندازد که در فیلم مشهور «بازگشت به آتی»، به وسیله شخصیت دکتر براون هدایت می‌شد، با اینحال در زمانی نه چندان دور این برند بر روی وسایل پرنده هم مشاهده خواهد شد؛ دلورین دی آر ۷ کالا عمود پرواز یا همان “VTOL” در حال پیشرفت‌ای است که با ظرفیت دو سرنشین و فن‌های مجرایی که برای ایجاد نیروهای بَرآر و پیشرانش دیزاین شده‌اند، توانایی پرواز اتوماتیک را برای ساده تر شدن هرچه بیشتر هدایت وسیله، ممکن خواهد نمود.

این ماشین پرنده خاص به وسیله کمپانی هوافضای دلورین (DeLorean Aerospace) ساخته خواهد شد؛‌ این کمپانی در سال ۱۳۹۱ به وسیله یکی از اقوام جان دلورین، بنیان‌گذار کمپانی خودروسازی دلورین (DMC) که تولید کننده تنها نمونه مشهور «دی ام سی ۱۲» بود، تاسیس شده است. با این وجود برخلاف ماشین کمپانی DMC که تنها در داخل فیلم توانایی پرواز داشت،‌ دلورین دی آر ۷ در جهان حقیقی پرواز می‌کند.

خودرو پرنده دلورین دی آر 7 محصولی علمی تخیلی با نام آشنای DeLorean

بال‌ها و کانارد‌های کوتاه و تا شونده‌ی نمونه دی آر ۷ دیزاین ساده، سبک و جم و جوری دارند. طول کلی این خودروی پرنده ۶ متر و با باز بودن بال‌ها در حالت پرواز، عرض آن به ۵٫۶ متر می‌رسد. در صورت جمع کردن بال‌ها هم عرض وسیله به ۲٫three متر کاهش می‌یابد و امکان جا دادن آن در پارکینگ‌های معمولی خانه‌ها را ممکن می‌کند. بدنه دلورین دی آر ۷ کامپوزیتی است و دو صندلی آن نیز پشت سر هم قرار می‌گیرند.

برای شما هم جالب است:   میتسوبیشی از شاسی‌ بلند Xpander پرده گشود

خودرو پرنده دلورین دی آر 7 محصولی علمی تخیلی با نام آشنای DeLorean

با اینحال عمده دلیل متمایز بودن برنامه این وسیله از دیگر ماشین‌های پرنده، دو ناسل نگه‌دارنده فن‌های مجرایی الکتریکی هستند که با استفاده از امکان چرخش ۳۶۰ درجه، جهت نیروی رانش ایجادشده به وسیله این فن‌ها را از حالت ثابت خارج می‌کنند. بر بر اساس صحبت‌های پل دلورین، موسس کمپانی هوافضای تولید کننده این خودرو پرنده، مکانیزم استفاده شده در دیزاین دی آر ۷ درمقایسه با دیگر برنامه‌های چند موتوره شبیه به، ارزان‌تر و ساده‌تر است و در عین حال،‌ عملکرد و ثبات بیشتری دارد و قابل‌اعتمادتر است. به علاوه از طرف دیگر،‌ سیستم پرواز خودرو همچنین حالت اتوماتیک، توانایی تنظیم بر روی حالت دستی را دارد و تجربه پرواز ملموسی را برای خلبانان حرفه‌ای‌تر ممکن می‌کند.

خودرو پرنده دلورین دی آر 7 محصولی علمی تخیلی با نام آشنای DeLorean

فن‌های دلورین دی آر ۷ دو وظیفه‌ی ایجاد نیروی پیش‌رانش و کنترل وسیله را انجام می‌دهند؛ در حالت افقی، این فن‌ها نیروی ضروری برای بلند شدن و شناور ماندن وسیله را در ارتفاع‌های واضح ممکن می‌کنند و در حالت عمودی هم خودرو پرنده را به جلو حرکت می‌دهند. از طرف دیگر، کج شدن این دو سیستم پروانه‌ای حرکت‌هایی شبیه به سطوح لولا دار کنترلی هواپیماها که به «شَهپَر» مشهور‌اند را ایجاد کرده و دلیل چرخش خودرو در آسمان می‌شوند.

خودرو پرنده دلورین دی آر 7 محصولی علمی تخیلی با نام آشنای DeLorean

کمپانی دلورین مدعی شده است که نیروی بوجود آمده به وسیله موتورهای الکتریکی قابل شارژ دی آر ۷، حداکثر سرعت این ماشین پرنده را به ۳۸۶ کیلومتر بر ساعت می‌رسانند و در صورت حرکت افقی در حالت کروز با سرعت ۲۴۱ کیلومتر بر ساعت،‌ شارژ باتری‌ها تا رسیدن وسیله به فاصله‌ی ۱۹۳ کیلومتری مبدا، تمام نمی‌شوند. در شرایطی هم که موقعیت انرژی خودرو در حالت اضطراری باشد، سیستم کنترلی “Failsafe” دیزاین‌شده به وسیله تولیدکنندگان امنیت وسیله را در حالت شناوری یا حرکت به جلو، تامین می‌کند.

برای شما هم جالب است:   رکاب - نشست آمریکا برای بهره برداری از خودروهای خودران قانون وضع می‌کند

کمپانی تولید کننده دلورین دی آر ۷ این خودرو را برای استفاده تحت نام وسیله نقلیه شخصی و یا تاکسی‌ هوایی خوب می‌داند. هنوز اطلاعاتی در باب تاریخ تولید و ارائه این ماشین پرنده و یا هزینه آن پخش نشده است، با اینحال دو ماکت برای نشان دادن ابعاد ابزار در مقیاس کوچک‌تر ساخته شده‌اند و یک نمونه ابتدایی با ابعاد حقیقی و توانایی پرواز هم در حال تولید است.منبع

 • برچسب ها:
  مطلب قبل و بعد
  مطالب مشابه

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد