به نوشته اخبار خودرو با استناد به گفته سایت پدال

تویوتا نخستین جزئیات از سدان مفهومی تازه خود را مطرح کرده است. این خودرو در کنفرانس خودروی توکیو ۲۰۱۷ حاضر خواهد بود.

خودروی مطرح شده، تویوتا کراون کانسپت است که نمایش اولیه ای از نمونه تولیدی بوده و این خودرو تابستان سال آتی وارد مارکت خواهد شد. نخستین نسل کراون در سال ۱۹۵۵ وارد مارکت ژاپن شد و پنجمین نسل آن نیز سال آتی پدیدار خواهد شد.


نسل حال حاضر کراون از سال ۲۰۱۲ در مارکت حضور دارد از این جهت تویوتا این مهلت را داشته تا نسل تازه کراون را با تمامی آزمایشات خود از نمونه ارتباطات خودرو به خودرو و سیستم‌های ایمنی پیشرفته بسازد. این خودرو در نوربرگ رینگ نیز آزمایش شده و از معماری جهانی تازه تویوتا سود می‌برد. این پلتفرم که با اسم اختصاری TNGA شهرت دارد در سدان کمری نیز بکار گرفته شده است.

Toyota Crown 2016
Toyota Crown 2016

با این وجود یک احتمال باورنکردنی نیز می باشد. ممکن است ورژن تولیدی کراون نه تحت نام آوالون تازه حتی تحت نام جایگزینی برای لکسس GS و ES وارد مارکت آمریکا شود.

مثل GX که بر پایه لندکروزر پرادو ساخته شده، لکسس GS نیز اشتراکات فراوانی با تویوتا کراون حال حاضر داشته و از همان پلتفرم استفاده کرده است؛ از این جهت بهره برداری از قطعات مشترک کراون تازه در GS توجیح دارد. ابعاد ورژن کانسپت کراون کمی بزرگ‌تر از نسل حال حاضر GS است با اینحال ارتفاع دو خودرو یکسان است.

برای شما هم جالب است:   در آینده ای زود دو ورژن‌ی ویژه از بی‌ ام‌ و M2 تولید می‌شود

گمانه زنی می شود لکسس کالا تازه ای برای جایگزینی هر دو نمونه ES و GS تولید کند. این برند لوکس ژاپنی تلاش دارد از همپوشانی تولیدات خود در کلاس‌های مختلف ممانعت نماید.منبع

 • برچسب ها:
  مطلب قبل و بعد
  مطالب مشابه

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد