به نوشته اخبار خودرو با استناد به گفته سایتهای اینترنتی

 رسوایی دیزل‌گیت، در گروه فولکس‌واگن، مشکلات و اختلافاتی پدید آورده است، تا آنجا که پورشه از آئودی درخواست جبران خسارت ۲۳۵ میلیون دلاری دارد.

 گروه فولکس‌واگن شامل کمپانی‌هایی مانند فولکس‌واگن، آئودی و پورشه می‌شود، پس می‌توانیم در نظر بگیریم که هر سه کمپانی خود را در قبال بروز رسوایی دیزل مقصر و شریک می‌دانند. با اینحال به نظر میرسد مدیران پورشه از درگیر شدن در این موضوع راضی نیستند و از آئودی درخواست کرده‌اند تا برای حل این بحران، هزینه‌ها را متحمل شود.

خبرگزاری رویترز با استناد به گفته روزنامه آلمانی بلد، گزارش می‌دهد که مدیران پورشه از کمپانی آئودی درخواست کرده‌اند تا هزینه و خسارات ناشی از رسوایی آلایندگی دیزل را پوشش دهد. پیشرانه ۳.۰ لیتری V6 دیزلی آئودی به منظور تقلب در ارزیابی‌های آلایندگی برنامه‌ریزی شده بود و روی ۸۰,۰۰۰ خودروی ایالات متحده از قبیل نمونه‌های مختلف فولکس‌واگن، آئودی و پورشه مانند شاسی‌بلند کاین، نصب شد. به دلیل آنکه آئودی این پیشرانه را پیشرفت داده است، بر اساس گزارش، پورشه برای جبران هزینه اعمال تفاوت و تعمیر خودروها، تسکین خریداران و پوشش پرداختی وکلا این درخواست را مطرح کرده است.

پیشتر گزارش، این هزینه‌ها ۲۰۰ میلیون یورو و بر اساس نرخ ارز مبادله‌ای تقریبا ۲۳۵ میلیون دلار تخمین زده می‌شود. وقتی که خبرنگار رویترز از یکی از سخنگویان پورشه درخواست پاسخگویی می‌کند، ایشان بیان می کند که قرار نبوده است این مسائل به روش عمومی مطرح شوند. یکی از مدیران آئودی هم از پاسخگویی امتناع کرده و سوالات مربوطه را به پورشه ارجاع داده است.

برای شما هم جالب است:   هیوندای و جنسیس، با روند دیزاین سریعتر

 اینکه مدیران آئودی در خواست پورشه و پرداخت خسارات را قبول کنند، واضح نیست، با این وجود پورشه این امر را در شکل یک درخواست رسمی و نه تنظیم شکایت، مطرح کرده است. با این وجود ممکن است اگر آئودی این امر را رد کند، پورشه دست به شکایت بزند و از روش مراجع قضایی دادخواهی کند. خبرنگاران نشریات مختلف، برای تأیید این گفته‌ها با کمپانی پورشه رابطه گرفته‌اند، با این وجود هنوز جوابی دریافت نکرده‌اند.منبع

 • برچسب ها:
  مطلب قبل و بعد
  مطالب مشابه

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد