کد خبر : 21267
تاریخ انتشار : شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۲
11 views بازدید

ده وسیله نقلیه ای که همه از آنها متنفرند!

درباب جدید های خودرو خبری داریم مبنی بر اینکه ” ده وسیله نقلیه ای که همه از آنها متنفرند!” که پیشتر بدان میپردازیم. آمریکایی‌ها خودروهای خود را بسیار دوست دارند و گاهی این دوست داشتن غیر منطقی به ذهن خطور میکند. اگر جدول فروش خودروها را در آمریکا بنگرید، متوجه خودروهای ضعیفی می‌شوید که هزاران ابزار از آن‌ها به فروش رسیده‌اند. مهم نیست یک خودرو […]

درباب جدید های خودرو خبری داریم مبنی بر اینکه ” ده وسیله نقلیه ای که همه از آنها متنفرند!” که پیشتر بدان میپردازیم.

آمریکایی‌ها خودروهای خود را بسیار دوست دارند و گاهی این دوست داشتن غیر منطقی به ذهن خطور میکند. اگر جدول فروش خودروها را در آمریکا بنگرید، متوجه خودروهای ضعیفی می‌شوید که هزاران ابزار از آن‌ها به فروش رسیده‌اند. مهم نیست یک خودرو چقدر ایراد دارد، مهم این است که به هر حال در آمریکا به فروش می‌رسد. با اینحال به توجه به این منطق آمریکایی‌ها، عده ای خودروها هستند که آمریکایی‌ها نیز آن‌ها را دوست ندارند؛ پیشتر با ۱۰ مورد از آن‌ها آشنا می‌شویم.

۱- ساترن یون: ساترن تحت نام یک پایین سری بلند پروازانه جنرال موتورز شروع به کار کرد با اینحال خودروهایی مانند یون نمایش دادند که این تولیدکننده نمی‌تواند به کار خود ادامه دهد. ظاهر این خودرو خوب نبود و مشکلات کیفیتی بی‌شماری داشت. به اشتراک خصوصیت‌های احمقانه یون، محل قرارگیری کیلومتر شمار واقعا دیوانه‌وار است. کیلومتر شمار این خودرو در وسط کابین قرار گرفته است. این خصوصیت شما را مجبور می‌کند تا برای دیدن سرعت خود، ۱۸ اینچ به سوی راست بچرخید. به دفعات فراخوان‌های متفاوتی برای این خودرو پخش شد؛ یکی برای سخت استارت، دیگری برای نشت پمپ بنزین و… . نهایتا ساترن در سال ۲۰۰۹ از بین رفت.

۲- دوج اومنی: درست مانند هر خودرو ضعیف دیگری، دوج اومنی نیز علاقه مندان خود را داشت و نخستین ورژن آن بسیار خوب فروش رفت. به هر حال، وقتی که خریداران سوار اومنی خود می‌شدند، متوجه مشکلات بسیاری در آن می‌شدند. گزارش‌های خریداران نشان می‌دهد که مشکلات بسیاری در کیفیت تولید آن بنمایش درآمده و همینطور استاندارد ایمنی بسیار پایینی دارد. میلیون‌ها نفر در سال‌های دهه هشتاد میلادی از این خودرو متنفر شدند. ما هم به شما پیش نهاد می‌کنیم اگر در خیابان با این خودرو مواجه شدید، حتما فرار کنید.

برای شما هم جالب است:   10 خودروی مشهوری که اگر نبودند، چیزی از دنیا کم نمی‌شد!

1978-Dodge-Omni

۳- هامر اچ ۲: اگر یک کنفرانس از خودروهای ضعیف مشهور ایجاد شود، هامر اچ ۲ بازدید کننده‌های بسیاری را به کنفرانس جذب می‌کند. جالب است که بدانید همه از اندازه این هیولا بیزارند و این بیزاری بطور کلی جهانی است. دلایل فراوانی برای نفرت از هامرها می باشد:‌ مصرف سوخت آن‌ها، اندازه‌ای که اشغال می‌کنند، امنیت پایین و این لیست بازهم ادامه دارد. تنها کاری که ضروری است بکنید این است که یکی از آن‌ها را تهیه کنید و دیگر تا آخر عمر از خودرو بیزار می‌شوید.

X08HM_H2009

۴- ایسوزو اکسیوم: قبل از فرار کردن از مارکت آمریکا، ایسوزو خودروهای به‌درد نخوری را به مارکت آمریکا وارد کرد و اکسیوم یکی از آن‌ها بود. تعداد بسیار کمی از این خودرو به فروش رسید و بطور کلی ناموفق بود. تنها در بازه سال‌های ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۴ بود که این خودرو به فروش رسید و بعد از آن ایسوزو از آمریکا رفت.

isuzu-axiom-1

۵- کیا ریو: وقتی به اشتراک خودروهای اجاره‌ای کم بهای به‌دنبال خودرو مورد نظر خود می‌گردید، اسم ریو در آن می‌درخشد. دلیل آن است که هیچ کس نمی‌تواند این خودرو را براند و بعد از چند روز با عصبانیت فرار نکند. سال‌ها پیش، ریو از فرمولی تشکیل شده از ارزانی، حوصله سر بری و ناامنی ساخته شد. تا اینجای کار نیز تغییر فراوانی نکرده است. امکان دارد نمونه ۲۰۱۸ این خودرو که در کنفرانس خودرو نیویورک عرضه شد، دیدگاه‌ها را تغییر دهد با اینحال اکنون این خودرو اصلا پرطرفدار نیست.

kia-rio-2010

۶- فیات استرادا: اگر از هر کسی بپرسید که شرم‌آورترین خودرو ساخته شده چیست، مطمئنا به فیات استرادا اشاره می‌کنند. با توجه به این شرایط، در دهه هفتاد میلادی هر کس سوار این خودرو می‌شد، از آن متنفر می‌شد. استرادا یک نمونه آزمایشی از خودروی بی‌کیفیت در ابتدا صنعت خودروسازی بود. فیات این خودرو را تحت نام یک وسیله ارزان و کوچک ارائه کرد و در سال ۱۹۸۳ نیز خط تولید این نمونه را در آمریکا جمع کرد.

برای شما هم جالب است:   کولئوس دیزل، کالا تازه رنو!

1978-1988-fiat-strada-4012_8689_969X727

۷- نیسان کیوب: اگر خودروها می‌توانستند صحبت کنند، مطمئنا نیسان کیوب می‌پرسید که چرا ایجاد شده است. هیچ نیازی نبود که چنین خودرو زشت و نامتعارفی وارد خط تولید شود و هر کس که سوار آن می‌شود را مسخره عام و ویژه کند. نیسان می‌موفق شد گسترش نفرت از این خودرو را پیش بینی کند وقتی که بخش جذب بازار آن‌ها، ظاهر ناحیه جلویی را الهام گرفته از بولداگی که عینک آفتابی زده عرضه کرد. باورنکردنی نیست که آمریکایی‌ها آن را یکی از شرم‌آورترین خودروهای تاریخ می‌دانند.

nissan-cube-08

۸- کادیلاک سیمارون: فرض کنید که دهه هشتاد میلادی است و شما پول‌های خود را پس‌انداز کرده‌اید تا نخستین کادیلاک خود را تهیه کنید، با اینحال به جای آن، یک شورلت کاوالیر با ظاهر کمی بهتر نصیبتان می‌شود. این دقیقا خصوصیات سیمارون است. موتور آن هم قدرتی برابر با ۸۸ اسب بخار تولید می‌کند. به جای یک کادیلاک، خریدار زشت‌ترین نمونه جنرال موتورز نصیبش می‌شد. برای این که اوج فاجعه را درک کنید، اضافه می‌کنم که کادیلاک چیزی برابر با ۳۰۳۰۰ دلار حال حاضر را از شما برای این خودرو می‌گرفت. نفرت امکان دارد به قدر کافی برای این خودرو خوب نباشد.

1986-Cadilac-Cimarron

۹- اسمارت فورتو: در سال ۲۰۱۳، آمریکایی‌ها تصمیم دریافت کردند که اسمارت فورتو را شرم‌آورترین خودرو تاریخ بنامند. مردم ظاهر آن را یک شوخی در نظر می‌دریافت کردند و معتقد بودند نیمی از خودرو در طول یک رفتار جراحی از میان رفته است. افرادی که این خودرو را رانده‌اند می‌دانند که فورتو یکی از ضعیف‌ترین خودروهای ساخته شده است و سیستم تعلیق آن نیز در کوچک‌ترین پستی و بلندی‌ها، استخوان‌بندی بدن شما را نابود می‌کند. حال این پرسش باقی است که آیا این نیم خودرو واقعا به صرفه است؟ در حقیقت قیمتش حدود ۱۴۰۰۰ دلار بود و مصرف سوخت خوبی هم نداشت.

برای شما هم جالب است:   معرفی نمونه مفهومی هیوندای نوروساینس در موزه لس آنجلس!

smart-fortwo_100524678_l

۱۰- شورلت اچ اچ آر: اگر از فراخوان متنفر هستید، مطمئنا از شورلت اچ اچ آر نیز خوشتان نمی‌آید. این نمونه تنها موفق شد نیم میلیون ابزار را به فروش برساند، آن هم در طول ۶ سال. با اینحال شاید دوست داشته باشید بدانید که ۶ میلیون بار برای تعمیرات به نمایندگی‌ها برگشت. افرادی که این خودرو را تحت نام یک خودرو اجاره‌ای تهیه کرده‌اند، می‌دانند که نباید مجددا آن را بهره ببرند. با اینحال افرادی که آن را خریده‌اند، بدترین معامله قرن را انجام داده‌اند. راستی چیزی از زشت بودن این خودرو گفتیم؟

259213

امیدواریم خبر ” ده وسیله نقلیه ای که همه از آنها متنفرند!” مورد استقبال علاقه مندان به خودرو قرار گرفته است.

منبع

به این پست امتیاز دهید.
پسندیدم۰خوشم نیومد۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات