کد خبر : 33564
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۶ - ۳:۱۷
28 views بازدید

رکاب – برگ برنده چینی‌ها در دستورالعمل واردات خودرو

خبری از خبرگزاریهای مرتبط با خودرو برای شما انتخاب کرده ایم تحت عنوان “رکاب – برگ برنده چینی‌ها در دستورالعمل واردات خودرو” که پیشتر بدان میپردازیم. برگ برنده چینی‌ها در دستورالعمل واردات خودرو رکاب- به باور بسیاری از صاحبنظران با اجرای دستورالعمل واردات، مارکت آتی خودرو با تغییر و تحولاتی روبه‌رو خواهد شد؛ تحولاتی که به‌نظر می‌رسد برنده آن مونتاژکاران چینی باشند. براساس دستورالعمل تازه […]

خبری از خبرگزاریهای مرتبط با خودرو برای شما انتخاب کرده ایم تحت عنوان “رکاب – برگ برنده چینی‌ها در دستورالعمل واردات خودرو” که پیشتر بدان میپردازیم.

برگ برنده چینی‌ها در دستورالعمل واردات خودرو

رکاب- به باور بسیاری از صاحبنظران با اجرای دستورالعمل واردات، مارکت آتی خودرو با تغییر و تحولاتی روبه‌رو خواهد شد؛ تحولاتی که به‌نظر می‌رسد برنده آن مونتاژکاران چینی باشند. براساس دستورالعمل تازه دولت، تعرفه واردات خودرو براساس حجم موتور روند افزایشی یافته است که همین مساله صعود هزینه ای این دسته از خودروها را بهمراه خواهد داشت.

به نوشته پایگاه خبری «رکاب» با استناد به گفته جهان اقتصاد، از این حیث در شرایطی که برآورد میشود وارداتی‌ها محدوده هزینه ای خودروهای بالای ۱۵۰ میلیونی را پوشش دهند، مونتاژکاران چینی قادر اند به سادگی سهم خودروهای ۷۰ تا ۱۵۰ میلیونی را در خلأ تولیدات خودروسازان داخلی پوشش دهند. با وجود این در حال حاضر تولیدات پساتحریمی نیز هزینه ای بالای ۱۰۰ میلیون دارند؛ با اینحال این خودروها هنوز به حد کافی وارد مارکت نشده‌اند. از این جهت میدان برای چینی‌ها خالی به‌نظر می‌رسد.  این بررسی در شرایطی اجرا میشود که تا قبل از دستورالعمل حال حاضر، واردکنندگان خودرو توان پوشش مارکت از محدوده ۱۰۰ میلیون تومان به بالا را دارا بودند؛ با اینحال با دستورالعمل حال حاضر واردکنندگان خودرو بیشتر در محدوده ۱۵۰ میلیون تومان به بالا توان فعالیت خواهند داشت.

به دلیل آنکه خودروسازان داخلی نیز در محدوده هزینه ای ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان تولیدات فراوانی برای ارائه ندارند؛ از این جهت آن گونه که به‌نظر می‌رسد، دستورالعمل تازه دولت فضا را برای فعالیت مونتاژکاران چینی گسترش می‌دهد. مسئله مهم دیگر این است که دولت با دستورالعمل تازه خود به نحوی واردکنندگان خودروی کامل را ترغیب به مونتاژکاری کرده است. به دلیل آنکه دولت تلاش دارد با دستورالعمل تازه واردات خودرو به نحوی عرصه ورود خودروسازان خارجی را به مارکت ایران ممکن کند. از این جهت اگر واردکنندگان خودرو تصمیم به ایجاد زیرساخت تولیدی در ایران بگیرند نه فقط قادر اند از تخفیف تعرفه‌ای دولت برای واردات تولیدات خود سود ببرند، حتی قادر اند در این دوره هزینه ای به رقیبی مهم برای خودروسازان چینی مبدل شوند. این مسئله در شرایطی است که واردات قطعات منفصله برای تولید از تعرفه بسیار پایینی دارا است و چون داخلی‌سازی نیز در هزینه تمام‌شده تولیدات اثر جدی دارد از این جهت واردکنندگان قادر اند از این طریق مزیت هزینه ای تولیدات خود در مارکت را گسترش دهند.

برای شما هم جالب است:   رندری از شورولت کوروت ZR1 نمونه 2018

با امید به اینکه خبر “رکاب – برگ برنده چینی‌ها در دستورالعمل واردات خودرو” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به خودروهای داخلی قرار گرفته است.

منبع

به این پست امتیاز دهید.
پسندیدم۰خوشم نیومد۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات