کد خبر : 30916
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۶ - ۵:۵۰
16 views بازدید

رکاب – ترافیک سنگین در ۳ محور تهران-‌شمال‌

خبری از خبرگزاریهای مرتبط با خودرو برای شما انتخاب کرده ایم تحت عنوان “رکاب – ترافیک سنگین در ۳ محور تهران-‌شمال‌” که پیشتر بدان میپردازیم. به نوشته پایگاه خبری«رکاب» با استناد به گفته فارس، با توجه به‌ معلومات دوربین‌های نظارت تصویری و سامانه‌ هوشمند تردد شمار بر‌خط‌، ‌هم اینک غیر از محورهای مسدود و ممنوع گفته شده در این خبر، بقیه محورهای مواصلاتی کشور باز […]

خبری از خبرگزاریهای مرتبط با خودرو برای شما انتخاب کرده ایم تحت عنوان “رکاب – ترافیک سنگین در ۳ محور تهران-‌شمال‌” که پیشتر بدان میپردازیم.

به نوشته پایگاه خبری«رکاب» با استناد به گفته فارس، با توجه به‌ معلومات دوربین‌های نظارت تصویری و سامانه‌ هوشمند تردد شمار بر‌خط‌، ‌هم اینک غیر از محورهای مسدود و ممنوع گفته شده در این خبر، بقیه محورهای مواصلاتی کشور باز است و تردد در آنها به‌ رسم عادی ‌جریان دارد.

کل تردد ثبت ‌شده در شب و روز قبلی، براساس ‌تازه ترین معلومات دریافتی از ۲۱۳۶ ابزار ترددشمار اکتیو در محورهای برون‌ شهری، درمقایسه با روز قبل ۲۱٫۷ درصد گسترش نشان می‌دهد؛ در همین مدت به علاوه از طرف دیگر سهم وسایل نقلیه سنگین در ترافیک راه‌ها ۱۴٫three درصد، اوج تردد بین ساعات‌ ۱۷ الی‌ ۱۸ و کمترین تردد بین ساعات three تا four صبح صورت پذیرفت؛ هموطنان با آگاهی از این مسئله قادر اند ساعات خوب‌تری را برای مسافرت انتخاب کنند.

در محور‌های هراز، فیروزکوه و کندوان در مورخ‌های ۱۶ و ۱۷ آذر‌‌ بارش باران و برف برآورد میشود.

در روز‌‌های ۱۵ و ۱۶ آذرماه، در محورهای مواصلاتی و ارتفاعات استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، گلستان، خراسان شمالی، همدان، کرمانشاه، ایلام، زنجان و گیلان ‌بارش باران و برف برآورد میشود‌؛ رانندگان برای تردد در محورهای کوهستانی‌ زنجیر چرخ همراه داشته باشند.

هم اینک در آزادراه کرج-قزوین‌ حدفاصل پلیس راه مهرشهر تا پل حصارک، محور تهران-آمل‌ حدفاصل آبعلی تا گزنک در اغلب مقاطع و محور کرج-چالوس‌ حدفاصل بیلقان تا سدکرج در اغلب مقاطع‌، ترافیک سنگین است.

‌پرترددترین جاده‌های کشور

آزادراه ‌‌کرج‌-تهران، آزادراه‌‌ تهران-کرج‌، آزادراه ‌قزوین‌-کرج، آزادراه کرج-قزوین، ‌آزادراه‌ ‌‌‌تهران-قم‌‌‌، ‌‌آزادراه ‌قم-تهران‌‌، آزادراه زنجان – قزوین، محور تهران-شهریار و شهریار-تهران‌‌‌‌، محور تهران-پاکدشت‌‌‌‌ و پاکدشت-تهران، محور ساوه-تهران و تهران-ساوه‌‌‌‌ در ۲۴ ساعت قبلی بیشترین ترافیک را داشته‌اند‌.‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

محدودیت‌ ترافیکی جاده‌ها تا روز شنبه ‌‌۱۸ آذر‌ماه‌

‌‌تردد موتورسیکلت از ساعت ۱۲ ظهر روز سه‌شنبه مورخ ۹۶/۰۹/۱۴ الی ساعت ۶ روز شنبه مورخ ۹۶/۰۹/۱۸ از محورهای کرج-چالوس‌، هراز، فیروزکوه و محور تهران – سمنان – مشهد، محورهای قوچان – مشهد‌، سبزوار – مشهد و تربت‌حیدریه – مشهد و بالعکس ممنوع است؛ تردد موتور‌سیکلت‌های انتظامی و امدادی برای انجام ماموریت‌های ضروری در مسیر مجاز جریان ترافیک بلامانع خواهد بود.

در محور کندوان‌ تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۳ الی ۲۴ روز سه‌شنبه مورخ ۹۶/۰۹/۱۴ از مرزن‌آباد به سوی کرج ممنوع است؛ با مطرح مأموران پلیس راه در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۶ الی ۲۴ همان روز از کرج به سوی مرزن‌آباد به‌صورت یک‌طرفه خواهد بود.

‌تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۳ الی ۲۴ روز جمعه مورخ ۹۶/۰۹/۱۷ از کرج به سوی مرزن‌آباد ممنوع است و با مطرح مأموران پلیس راه در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۶ الی ۲۴ همان روز از مرزن‌آباد به سوی کرج به‌صورت یک‌طرفه خواهد بود.

در محور هراز تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۳ الی ۲۴ روز جمعه مورخ ۹۶/۰۹/۱۷ از رودهن به سوی آمل ممنوع است، به علاوه از طرف دیگر از ساعت ۱۵ ‌الی ۲۴ همان روز با مطرح مأموران پلیس راه در محل، تردد از آب اسک به سوی رودهن (محدوده مشاء) به‌صورت یکطرفه خواهد بود.

‌در محور کندوان‌ تردد انواع تریلر‌، کامیون و کامیونت‌ کماکان ممنوع است.

در محور هراز‌ تردد‌ تریلرها کماکان ممنوع است به علاوه از طرف دیگر تردد‌ کامیون‌ها و کامیونت‌ها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد‌شدنی از ساعت ۱۲ الی ۲۴ روز سه‌شنبه مورخ ۹۶/۰۹/۱۴ و از ساعت ۶ الی ۲۴ روزهای چهار‌شنبه، پنجشنبه و جمعه هفته جاری ممنوع است.

در محور فیروزکوه‌ تردد ‌تریلرها به استثنای حاملان مواد سوختی و فاسد‌شدنی از ساعت ۱۲ الی ۲۴ روز سه‌شنبه مورخ ۹۶/۰۹/۱۴ و به علاوه از طرف دیگر eight الی ۲۴ روز جمعه مورخ ۹۶/۰۹/۱۷ ازتهران به قائم شهر و بالعکس، ممنوع است.

برای شما هم جالب است:   رکاب - رنگ این پورشه به اندازه یک پورشه هزینه دارد!

در محورهای مشهد‌-قوچان‌، ‌شیروان – بجنورد – آشخانه – جنگل گلستان و بالعکس‌ تردد‌ تریلرها و کامیون‌ها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد‌شدنی از ساعت ۱۴ تا ۲۴ سه‌شنبه و جمعه هفته جاری‌ ممنوع است.

ممنوعیت تردد به دلیل مداخلات جوی و اوضاع نامناسب فیزیکی راه‌

محور رامیان -اولنگ-شاهرود ‌واقع در استان‌های گلستان و سمنان‌ به دلیل نبود ایمنی کافی، هنوزً مسدود ‌است.

‌محور فرعی شمشک – دیزین، واقع در استان‌های البرز و تهران، از مورخ ۱۷ تیر ۹۶ تا اطلاع بعدی به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

‌محدودیت تردد به دلیل عملیات کارگاهی جاده‌ای

محور سیرجان-بندرعباس، واقع در استان کرمان، از روز‌ ۱ تیر لغایت ۱ دی ۹۶، از ساعت ۷ الی ۱۸، به‌دلیل اجرای عملیات بهسازی و تعویض روکش آسفالت، کیلومتر ۶۵ الی ۷۱، مسدود بوده و تردد از مسیر جانشین باند قدیم سیرجان-بندرعباس به روش دوطرفه انجام می‌شود.

محور کندوان‌ از مورخ ۲۹ مهر لغایت ۲۳ آذر ۹۶، روزهای شنبه، یکشنبه، دوشنبه‌ و سه‌شنبه هر هفته به غیر از روزهای تعطیل و به علاوه از طرف دیگر روزهای قبل و بعد از تعطیلات چند روزه، در زمینه استان البرز از ساعت ۲۳ الی ۵ بامداد و در زمینه استان مازندران از ساعت ۲۱:۳۰ الی ۵ بامداد روز بعد به دلیل اجرای عملیات ایمن‌سازی تونل امیرکبیر(شماره ۵) و بهسازی سیستم روشنایی تونل کندوان، مسدود است و تردد از محورهای فیروزکوه و هراز انجام می‌شود، در لحظه اجرای عملیات، محور کرج-چالوس از ساعت ۲۱:۳۰ در زمینه استان مازندران (در مقطع مرزن‌آباد) و از ساعت ۲۳ در زمینه استان البرز (در مقطع میدان امیرکبیر کرج) تا ساعت ۵ بامداد روز بعد مسدود ‌است.

محور هراز (قطعه یک واریانت گردنه امامزاده هاشم – تونل تازه امامزاده هاشم) واقع در استان مازندران، از مورخ ۱۰ آبان لغایت ۳۰ آذر ماه ۹۶، به روش ۲۴ ساعته به‌دلیل اجرای عملیات رفع مشکلات ناشی از نفوذ آب و یخ‌زدگی، آب بندی و ایمن سازی‌، حدفاصل کیلومتر ۱۰۲ ‌محدوده اجرای عملیات (تونل تازه امامزاده هاشم) مسدود است و تردد از محور قدیم هراز محدوده گردنه امامزاده هاشم انجام می‌شود.

در محور قدیم تهران – قم، واقع در استان تهران، تا روز ۲۰ اسفند ۹۶، روزهای شنبه، یکشنبه، دوشنبه و چهارشنبه از ساعت eight الی ۱۸‌ و به علاوه از طرف دیگر روز‌های سه‌شنبه از ساعت eight الی ۱۴ هر هفته، به غیراز روزهای تعطیلات رسمی و به علاوه از طرف دیگر روزهای قبل و بعد از تعطیلات چند روزه، به‌دلیل اجرای عملیات تراش، لکه‌گیری و روکش آسفالت‌ کیلومتر ۱۵ الی ۴۸ ‌تردد همزمان با اجرای عملیات و رعایت جوانب احتیاط با اعمال محدودیت ترافیکی در یک خط عبور(یک سوم مسیر) انجام می‌شود.

مسافران قادر اند برای دریافت معلومات تفصیلی راه‌ها و خلاصه تازه ترین موقعیت جاده‌ها، عدد ۱۴۱ را به شماره ۱۰۰۰۱۴۱ پیامک کنند و یا با شماره‌های ۱۴۱ و ۸۸۹۲۵۲۵۲ رابطه بگیرند.

پیغام‌های آموزشی و پیش نهاد‌‌های ایمنی در رانندگی

ایمنی رفت و آمد در جاده و خیابان‌ها یک نیاز ملی است.

با‌ گسترش سفرها در جاده‌‌های کشور، ضروری است مسافران و رانندگان، به همه نکات رانندگی و مسافرت در جاده‌‌ها دقیق‌تر آگاه شوند، با این وجود رعایت قانون های و مقررات رانندگی در همه روزهای سال ضروری و ضروری است‌.

رانندگی بدون هشدار، با وسیله‌ نقلیه ‌سالم مقدور است،‌ برای سفرها وسیله نقلیه خود را تکمیل کنید و قبل از مسافرت، از همه سیستم‌های آن به‌ ویژه ترمز، چراغ‌ها و سیستم خنک کننده موتور‌ بازدید ‌شود.

‌قبل از مسافرت‌، مقصد خود را واضح کنید و با تنظیم وقت ‌از عجله و شتاب در طول مسافرت بپرهیزید؛ برای اطلاع از موقعیت ترافیک راه‌ها و انتخاب مسیر‌، در طول شبانه‌روز با مرکز مدیریت راه‌ها (شماره ۱۴۱) رابطه بگیرید.

برای شما هم جالب است:   همکاری هوندا و هیتاچی برای ساخت موتورهای برقی ارزان قیمت

‌به میزان ظرفیت وسیله نقلیه خود‌، سرنشین و بار حمل کنید و از جابه‌جایی عضو های خانواده و مسافر در اتاق بار وانت به دفعات، کامیونت ها و غیره جدا خودداری شود.

‌زمان بروز گره‌های ترافیکی‌، از اشغال خط عبور وسایل نقلیه مقابل‌ اکیداً خودداری کنید، تا ضمن امکان امداد رسانی‌، پلیس راهور بتواند در سریع‌ترین لحظه ممکن درمقایسه با گشایش راه اقدام کند.

به رانندگان پیش نهاد می‌شود، ‌‌طول مسیر مبدأ تا مقصد را هم بخشی از مسافرت بدانند و عجله‌ای برای رسیدن به مقصد نداشته باشند، در طول مسیر استراحتی با وجود این کوتاه داشته باشند، تا خواب‌آلودگی رفع شود، بسیاری از تصادفات رانندگی در فواصل ۳۰ کیلومتری مانده به مقصد رخ داده است.

رانندگی‌ کاری دقیق و آگاهانه است، اگر تعداد سرنشینان اتومبیل زیاد باشد، نه فقط به سیستم فنی وسیله نقلیه آسیب می‌رساند، حتی گاهی اوقات مانع دید راننده شده و از واکنش‌های سریع و به‌ موقع جلوگیری می‌کند.

سنگ بنای مهارت و آموزش‌ ترافیکی را می بایست از مهد کودک گذاشت‌، مربیان‌ مهد کودک قادر اند شخصیت ترافیکی بچه‌ها را شکل داده و خطراتی که در کمین کودکان است، را کاهش دهند.

تلاش کنیم، با آموزش صحیح فرزندان‌مان را به آگاهی و مهارت در عرصه ترافیک برسانیم و اگر از این آموزش‌ها یک آسیب‌دیده هم کمتر شود، کار بزرگی انجام شده است.

تابلوهای راهنمایی و رانندگی پیغام آوران نظم و قانون هستند، رعایت قانون های و مقررات راهنمایی و رانندگی ‌نشانگر شخصیت و فرهنگ اجتماعی ما است.

به فرامین و پیش نهاد‌های علائم و چراغ‌های راهنمایی توجه و از آنها پیروی کنید، توجه به این تابلوها که نشانه‌های نمادین قانون های و مقررات عبور و مرور هستند، الزامی است، این علائم‌ دستورالعمل رانندگی صحیح را نشان می‌دهند، مطمئن شوید، معنی همه علائم را می‌دانید.

آرامش در زمان رانندگی موقعیت‌های خطرناک سانحه‌ساز را برطرف تولید میکند.

بهره برداری از موبایل در زمان رانندگی بسیار خطرناک است، در صـورت ضرورت جواب گویی، خودرو را به منتهی‌الیه سمـت راست خیابان هدایت کرده و سپس به گفت‌‌وگو هزینه کنید‌، بر اساس تازه ترین بررسی‌ها‌ موبایل عامل بسیاری از تصادفات رانندگی است؛ با توجه به شواهد تجربی، رانندگانی که از موبایل استفاده می کنند، چهار برابر بیشتر از رانندگان دیگر در معرض هشدار تصادف هستند.

شما باید قادر باشید شماره خودروها را از فاصله ۲۰ متری بخوانید، اگر در دید خود سخت دارید، حتما باید در موقع رانندگی از عینک استفاده کنید.

پیش نهاد می‌شود‌، رانندگان در بیشتر مواقع در داخل خودرو یک ابزار کپسول حریق‌نشانی استاندارد به منظور خاموش کردن حریق و مـهار ابعاد آن بهمراه داشته باشند.

داشتن حس مسئولیت و عدم توجه به منافع شخصی، مهمترین عامل برقراری ایمنی و جلوگیری از بروز سوانح دلخراش رانندگی است؛ اگر جاده و خودرو به گونه‌ای ایمن و صحیح ساخته شوند و همراه با آن مصرف کنندگان نیز از قانون های تبعیت کنند، مشکلی در رانندگی بوجود نخواهد آمد.

‌گذشت در رانندگی نخستین قدم در نظم دادن به ترافیک است

سرعت زیاد در رانندگی‌، شتاب برای رسیدن به حوادث است؛ رانندگان دقت داشته باشند که‌ کمبود لحظه خود را با سرعت زیاد‌ جبران نکنند.

‌رانندگان با رعایت اصول ایمنی، سفری‌ مطمئن خواهند داشت؛ مدت لحظه تردد در جاده‌ها از مبدأ تا رسیدن به مقصد هم بخشی از مسافرت است، خوب است مسافران از این لحظه هم برای سود‌مندی مسافرت خود بهره ببرند و تنها به رسیدن به مقصد نیندیشند.

بر اساس محاسبه بسیاری از تصادفات رانندگی ‌در فاصله ۳۰ کیلومتری شهرها رخ می‌دهد، راکبان موتورسیکلت‌ در صورت الزام تردد در حاشیه راه‌‌ها، همه قانون های راهنمایی و رانندگی را رعایت کرده و احتیاط را در مسیر پیش روی خود قرار دهند‌.

برای شما هم جالب است:   تیزر نمایش اولیه بی ام و i8 رودستر، پخش شد

مقررات ترافیکی تنها ویژه رانندگان نیست، رهگذران پیاده هم باید به آن توجه کنند.

از عابران پیاده‌ در حاشیه شهرها تقاضا می‌شود، تا جاییکه شرایط اجازه میدهد در حاشیه جاده تردد نکنند و عبور عرضی از جاده نداشته باشند‌.

بیشترین تصادفات رانندگی که در ۳۰ کیلومتری شهرها رخ می‌دهد، مرتبط به راکبان موتورسیکلت و عابران پیاده است؛ از رانندگان وسایل نقلیه وسیله نقلیه ای تقاضا می‌شود، احتیاط را بسیار بیشتر در این مسیر‌ها در مسیر پیش روی خود قرار دهند.

رانندگان عدم تخطی از سرعت مطمئنه و تردد با سرعت مجاز را در بیشتر مواقع در مسیر پیش روی خود قرار دهند، بیش از ۵۰ درصد تصادفات رانندگی به دلیل تخطی از سرعت مطمئنه و سبقت غیرمجاز رخ می‌دهد.

‌در بسیاری از تصادفات رانندگی که در سرعت بالای ۵۰ کیلومتر در ساعت رخ می‌دهد، بر اثر برخورد سـر راننده به شیشه جلو و قفسه سینه با فرمان اتومبیل ضربات مرگ‌آوری بر سرنشینان جلو وسیله نقلیه وارد می‌‌شود.

ضربات وارده به ناحیه سر و گردن دلیل اصلی بیش از ۷۰ درصد تصادفات منجر به فوت است، بدین جهت بستن کمربند ایمنی برای راننده و سرنشینان ردیف اول وسایل نقلیه در حال حرکت در بزرگراه‌های درون شهری، کمربندی‌ها و جاده‌های بین شهری الزامی است.

بر اساس بررسی ها انجام شده تـوسط سازمان بهداشت جهانی استفاده صحیح از کمربند ایمنی احتمال مرگ و میر ناشی از تصادفات رانندگی را تا ۶۰ درصد کاهش می‌دهد.

زمان رانندگی در بزرگراه‌ها پیوسته از سمت راست حرکت کنید، مگر آنکه قصد سبقت داشته باشید‌، تغییر خط عبوری باید با احتیاط و با بهره برداری از چراغ راهنما انجام شود.

مسافران‌ و رانندگان طول مسیر مبدأ تا مقصد را هم بخشی از مسافرت بدانند و عجله‌ای برای رسیدن به مقصد نداشته باشند، در طول مسیر استراحتی با وجود این کوتاه داشته باشند، تا خواب‌آلودگی رفع شود، بسیاری از تصادفات رانندگی در فواصل ۳۰ کیلومتری مانده به مقصد رخ داده است.

زمان مسافرت اطمینان حاصل کنید که شیشه‌های اتومبیل و چراغ‌های جلو و عقب و به علاوه از طرف دیگر چراغ‌های ترمز‌ تمیز و ‌سالم باشد؛ از نور پایین استفاده کنید و در صورتی که نمی‌توانید بیشتر از صد متر مقابل خود را مشاهده نمائید، چراغ‌های مه‌شکن خود را روشن ‌کنید.

در زمستان با اینحال اگر تصمیم گرفته اید، سـرعت خود را کاهـش دهید، به آرامی از تـرمزها استفاده کنید، تا با روشن شدن چراغ‌های ترمز، رانندگانی که پشت سر شما حــرکت می‌کنند، از کم شدن سرعت شما آگاه شوند.

در مسافرت، از وسایل اخطار دهنده خودرو مانند‌ بوق، فلا‌شر، چـراغ‌های راهنما و غیره ‌‌بازدید کنید ‌و از سالم بودن آنها مطمئن شوید.

اگر در جاده مه غلیظ و شدید شد، به آهستگی به منتهی‌الیه سمت راست سواره‌رو رفته و توقف کنید، سپس‌ فلاشر ماشین را ‌اکتیو کنید.

‌به خاطر داشته باشید، در روزهای بارانی و برفی باید با دقت بیشتری رانندگی کرد‌، بدلیل آنکه سطح اصطکاک چرخ‌های اتومبیل با آسفالت سطح سواره‌رو در چنین مواقعی کاهش می‌یابد.

‌زمان خرابی ممکن وسیله نقلیه‌ در شانه خاکی جاده‌ توقف کنید و با بهره برداری از علائم ایمنی‌‌ (مانند مثلث هشدار) به‌ویژه در تاریکی هوا، درمقایسه با رفع نقص آن اقدام کنید.

با امید به اینکه خبر “رکاب – ترافیک سنگین در ۳ محور تهران-‌شمال‌” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به خودروهای داخلی قرار گرفته است.

منبع

به این پست امتیاز دهید.
پسندیدم۰خوشم نیومد۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

برچسب ها : ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات