خبری از خبرگزاریهای مرتبط با خودرو برای شما انتخاب کرده ایم تحت عنوان “رکاب – ثبت ۱۱میلیون تردد خودرو در جاده های زنجان” که پیشتر بدان میپردازیم.

ثبت ۱۱میلیون تردد خودرو در جاده های زنجان

رکاب- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: طی مرداد امسال تردد بیش از ۱۱ میلیون و ۹۱۶ وسیله نقلیه سبک و سنگین در مسیرهای ارتباطی این استان به وسیله ۶۲ ابزار تردد شمار در ۳۱ مقطع از جاده ها ثبت شد.

به نوشته پایگاه خبری«عصرخودرو» با استناد به گفته ایرنا ، ایرج دست نشان روز یکشنبه در جمع خبرنگاران اضافه کرد: طی مرداد امسال تردد خودرو در جاده های کشور حدود ۵۴۰ میلیون مورد بود که استان زنجان با بیش از ۱۱ میلیون تردد مقام ۱۵ کشور را دارد.
به گفته وی، بیشترین ترددها به ترتیب در آزادراه زنجان – قزوین خروجی این استان با ۵۸۲ هزار و ۲۲۶ مورد و مسیر زنجان – خرمدره با ۳۸۸ هزار و ۹۱۳ تردد ثبت شده است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: کمترین تردد در مسیر تکاب – دندی با ۲۰ هزار و ۳۹۱ تردد ثبت شد.
دست نشان با بیان اینکه ۲۴ درصد از کل تردد وسایط نقلیه به خودروهای سنگین اختصاص داشته و متوسط کشوری آن ۱۵ درصد است، اضافه کرد: استان زنجان در این باره مقام پنجم در کشور را دارد.
وی اظهار کرد: بیش از ۲ میلیون و ۸۷۷ هزار وسیله نقلیه سنگین در جاده های این استان طی مرداد تردد کرده اند.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: متوسط کارکرد ابزار های ترددشمار در این مدت ۹۸ درصد بوده ‌است.
دست نشان، متوسط نرخ جریان تردد وسایط نقلیه در مسیرهای استان زنجان در مرداد امسال را، ۲۶۵ وسیله نقلیه در هر ساعت مطرح کرد که متوسط کشوری آن ۳۶۳ وسیله نقلیه است.
وی ادامه داد: بیشترین نرخ جریان تردد در آزادراه زنجان – قزوین خروجی استان با ۷۸۳ تردد در ساعت و کمترین نرخ تردد در محور تکاب – دندی با ۲۷ تردد بوده است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: نرخ جریان تردد وسایط نقلیه سنگین در کل جاده های این استان در این مدت ۶۳ وسیله نقلیه سنگین در ساعت بود همزمان با اینکه متوسط کشوری این نرخ ۵۵ وسیله نقلیه سنگین بوده و استان زنجان مقام ۹ را کشوری دارد.
دست نشان یادآورشد: تعداد تردد در آزادراه زنجان – قزوین و آزادراه زنجان – تبریز، با بیش از ۶ میلیون و ۸۳۷ هزار مسیر رفت و برگشت بوده که ۵۷ درصد از کل ترددهای استان در این مسیرها انجام شده است.
به نوشته ایرنا، استان زنجان پنج هزار و۸۴۰ راه ارتباطی دارد که از این مقدار، ۲۰۰ کیلومتر آزاد راه، ۱۱۳ کیلومتر بزرگراه، ۳۴۲ کیلومتر راه اصلی، ۹۷۴ کیلومتر راه فرعی است.

برای شما هم جالب است:   رکاب - خدمات دهی متروی تهران به تماشاگران دیدارهای تیم‌های ملی فوتبال و والیبال

با امید به اینکه خبر “رکاب – ثبت ۱۱میلیون تردد خودرو در جاده های زنجان” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به خودروهای داخلی قرار گرفته است.

منبع

 • برچسب ها:
  مطلب قبل و بعد
  مطالب مشابه

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد