کد خبر : 25905
تاریخ انتشار : جمعه ۷ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۸
33 views بازدید

رکاب – جولان ۱۰هزار خودروی پراید تحت نام خدمات مدارس در تهران

خبری از خبرگزاریهای مرتبط با خودرو برای شما انتخاب کرده ایم تحت عنوان “رکاب – جولان ۱۰هزار خودروی پراید تحت نام خدمات مدارس در تهران” که پیشتر بدان میپردازیم. به نوشته پایگاه خبری«عصرخودرو» با استناد به گفته مهر، انتهای شهریور ماه امسال مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران گفت که خودروی پراید با راننده مرد از سری خودروهای خدمات مدارس پایتخت حذف شد و […]

خبری از خبرگزاریهای مرتبط با خودرو برای شما انتخاب کرده ایم تحت عنوان “رکاب – جولان ۱۰هزار خودروی پراید تحت نام خدمات مدارس در تهران” که پیشتر بدان میپردازیم.

به نوشته پایگاه خبری«عصرخودرو» با استناد به گفته مهر، انتهای شهریور ماه امسال مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران گفت که خودروی پراید با راننده مرد از سری خودروهای خدمات مدارس پایتخت حذف شد و تنها رانندگان زن به دلیل اوضاع مالی مجاز به بهره برداری از خودروی پراید برای فعالیت در این سری هستند.

همزمان با شروع سال تحصیلی نیز باقری به خبرنگار مهر گفت: بر اساس نظر سازمان تاکسیرانی، بهره برداری از پراید در شهر تهران محدود خواهد شد و ما هم با آن موافقیم. هرچه امنیت بالاتر باشد خیال ما راحت است.

این مخالفت‌ها تا جایی ادامه داشت که هنوز مدیرکل انجمن اولیا و مربیان شهر تهران از جولان ۱۰هزار ابزار پراید تحت نام خدمات مدرسه خبر نداده بود.

کامیاب صدری در شرح این ادعا گفته است: سازمان تاکسیرانی شهر تهران مدعی است که در سی و یکم خردادماه سال جاری بخشنامه ای را تحت عنوان حذف خودرو پراید از خدمات مدارس به تمامی کمپانی های خصوصی تاکسیرانی اکتیو در شهر تهران ارسال کرده بود که بنده از وجود این بخشنامه بی اطلاع بودم.

به گفته ایشان ساماندهی خدمات مدارس به این صورت است که مدیران مدارس با پیمانکارانی که در این عرصه فعالیت می کنند؛ پیمان مشارکت منعقد می کند. با این وجود رانندگان باید حاوی صلاحیت های تعیین شده از جانب سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران و به علاوه از طرف دیگر برگه معاینه فنی از مراکز مجاز شهر تهران باشند. خودروهایی می توانند در این عرصه فعالیت کنند که ظرفیت بالای چهار نفر را داشته باشند.

صدری دلیل بهره برداری از خودروی پراید را برای خدمات کم بهای بودن آن مطرح نموده است و بدین جهت برای رانندگان تاکسی به صرفه نیست که تحت نام خدمات ویژه دانش آموزان با مدارس شهر تهران فعالیت کنند.

برای شما هم جالب است:   ملک بیش از 5 هکتاری خودروهای کلاسیک در حال فروش است

ایشان در عین حال یادآور شده که در قسمت نامه ای که سازمان تاکسیرانی در آن به منع بهره برداری از خودرو پراید تحت نام خدمات مدارس اشاره کرده؛ تنها بهره برداری از تاکسی پراید را ممنوع کرده و اشاره ای به بهره برداری از خودروهای شخصی پراید تحت نام خدمات مدارس نشده است.

آگاهی رسانی ضعیف، دلیل بهره برداری از پراید است

در همین حال سرپرست سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران تقصیر را گردن کمپانی‌های خصوصی اکتیو در جاهای شهر تهران انداخته است. ایشان گفته انتهای خرداد ماه امسال بود که حذف خودرو پراید از خدمات مدارس ابلاغ شد با اینحال اینطور گفته میشود که کمپانی های خصوصی اکتیو در جاهای شهر تهران این اطلاع رسانی را به مدارس تحت پوشش فعالیتی خود به طرز کامل انجام نداده بودند بدین جهت مهرماه امسال نیز نزدیک به ۱۰ هزار خودرو پراید تحت نام خدمات مدرسه در حال فعالیت هستند.

به گفته شهریار افندی زاده؛ تنها اقدامی که سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران در این عرصه انجام داده، این است که خودروهای پرایدی که تحت نام خدمات مدرسه در حال فعالیت هستند؛ در سامانه خدمات مدارس سازمان ثبت اسم نشوند تا با تشکیل نخستین کار گروه این مساله به دقت مورد بررسی قرار گیرد.

انتخاب نوع خودرو برای خدمات مدارس به عهده ما نیست

نورعلی عباسپور، مدیر کل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش هم در گفتگو با خبرنگار مهر به این نکته تاکید کرد که تامین خودروی خدمات مدارس با سازمان تاکسیرانی است و هر سازمان مطابق با اوضاع شهر و نیازمسیرهای مختلف خودروهای این بخش را ساماندهی می‌کند.

ایشان بیان می کند: وظیفه وزارت‌خانه در زمینه نظارت و تقاضای خودرو است. ما تنها می‌گوییم خودرو از جهت امنیت و معاینه فنی سالم باشد و از مراجع ذی‌صلاح مجوز ضروری را بگیرد. با اینحال محدودیت ایجاد نکردیم که خودرو پراید باشد یا پژوه.

برای شما هم جالب است:   فروش پورشه 911GT2 ، با نیروی محرکه ۱۱۷۰ اسب بخار

به گفته عباسپور مصوبه سازمان تاکسیرانی شهر تهران است که به خودروهای پراید به استثنای زنان سرپرست خانوار اجازه مجوز خدمات مدرسه نمی‌دهند. با اینحال در عین حال مدیر مدرسه هم برای تامین خدمات باید با پیمانکاری که مجوز سازمان تاکسیرانی دارد، پیمان ببندد.

مدیر کل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: وزارت‌خانه پیمانکاران مجاز را به جاهای پیشنهاد کرده است و آن‌ها ملزم به مشارکت با آن‌ها هستند نه کمپانی دیگر. اگر مدرسه‌ای با جایی که مجوز سازمان تاکسیرانی ندارد پیمان بسته‌ ،تخلف است.

بیشتر راننده‌های پراید مرد هستند

در پی ادعای مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران مبنی بر اینکه « خودروی پراید با راننده مرد از سری خودروهای خدمات مدارس پایتخت حذف شد» شیما سلطانیان، مادر دانش‌آموزی در منطقه ۱۸شهر تهران به خبرنگار مهر بیان می کند: خدمات فرزند من پراید است و راننده آن مرد. و اکثر ماشین‌هایی که برای خدمات مدرسه استفاده می‌شوند پراید هستند. کم‌وبیش راننده زن پرایدسوار می‌بینم، اغلب آن‌ها مرد هستند.

به علاوه از طرف دیگر منصوره وزوایی، مادر دانش‌آموزی در منطقه ۶ که با خدمات پراید به مدرسه می‌رود، این گفته سلطانیان را تایید می‌کند و به خبرنگار مهر بیان می کند: هر روز صبح همزمان با مراجعت دخترم به مدرسه با خدمات، دانش‌آموزان زیاد دیگری را هم می‌بینم که با راننده مرد پراید به مدرسه می‌روند. امکان دارد مدرسه‌ای ون یا مینی‌بوس هم داشته باشد با اینحال ما بقی پراید هستند. 

بهره برداری از پراید و دو نکته

نکته اول: با استناد به این خبر و بر اساس بررسی‌های انجام شده، تامین خدمات مدرسه ازطریق انعقاد پیمان بین مدیران مدارس و کمپانی‌های پیمانکاری اجرا میشود. این کمپانی‌های پیمانکاری باید مورد تایید سازمان تاکسیرانی باشند و در غیر اینصورت فعالیت آن‌ها غیرقانونی است.

با اینحال موضوع‌ای که در این جا حائز ارزش است وجود خلاءقانونی در بخشنامه سازمان تاکسیرانی است. سازمان تاکسیرانی در بخشنامه خود بهره برداری از تاکسی پراید را برای خدمات مدرسه محدود کرده و نهخودروی شخصی.  همین مسئله دلیل سوء استفاده عده ای از پیمانکاران و ممکن است مدیران مدارس برای بهره برداری از پراید به نوعی خودروی خدمات مدرسه شده است.

برای شما هم جالب است:   پهپاد خودران؛ پروژ‌ه‌ای تازه در تاکسی هوایی

بر اساس گفته سرپرست سازمان تاکسیرانی اینطور گفته میشود که کمپانی های خصوصی اکتیو در جاهای شهر تهران این اطلاع رسانی را به مدارس تحت پوشش فعالیتی خود به طرز کامل انجام نداده بودند و اکنون ۱۰هزار خودرو تحت نام خدمات مدرسه در سطح شهر فعالیت می‌کنند.

سرپرست سازمان تاکسیرانی گفته این خودروها در سامانه ثبت نمی‌شوند تا به مسئله آن‌ها رسیدگی شود. با این وجود که با گذشت یک هفته از شروع مدرسه ممکن است کمی برای رسیدگی به این مسئله دیر باشد و در عین حال حتی اگر آگاهی رسانی کمپانی‌ها ضعیف بوده باشد، سازمان تاکسیرانی از همان ابتدای ثبت آن‌ها در سامانه نباید اجازه فعالیت می‌داده است. و اگر ادعا کند که اجازه نداده است، پس ۱۰هزار خودروی پراید به‌صورت غیرقانونی در حال فعالیت هستند.

نکته دوم: بر اساس گفته مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران نیز بهره برداری از خودروی پراید با راننده مرد غیرمجاز است و تنها زنان سرپرست خانوار قادر اند از پراید بهره ببرند. مطمئنا نمی‌توان ادعا کرد که تمام این ۱۰هزار خودروی پراید در اختیار به زنان هستند. به‌طوریکه که حتی اولیا دانش‌آموزانی که خدمات مدرسه‌اشان پراید است نیز این مسئله را تایید می‌کنند که بیشتر رانندگان پراید خدمات مدارس مرد هستند.پس این مسئله هم مهر باطلی بر ادعای مدیر کل آموزش و پرورش خواهد بود که گفته بهره برداری از خودروی پراید با راننده مرد ممنوع است!

با امید به اینکه خبر “رکاب – جولان ۱۰هزار خودروی پراید تحت نام خدمات مدارس در تهران” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به خودروهای داخلی قرار گرفته است.

منبع

به این پست امتیاز دهید.
پسندیدم۰خوشم نیومد۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات