کد خبر : 24906
تاریخ انتشار : پنج شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶ - ۷:۰۴
1 views بازدید

رکاب – سیکل واردات خودرو در پنج ماه

خبری از خبرگزاریهای مرتبط با خودرو برای شما انتخاب کرده ایم تحت عنوان “رکاب – سیکل واردات خودرو در پنج ماه” که پیشتر بدان میپردازیم. «مخصوص عصرخودرو» سیکل واردات خودرو در پنج ماه رکاب- توقف ثبت سفارش واردات خودرو با این وجود شائبه کاهش واردات در ماههای در ابتدا سال جاری به کشور را قوت بخشید، ‌با اینحال محاسبه وادرات خودرو در پنج ماه منتهی […]

خبری از خبرگزاریهای مرتبط با خودرو برای شما انتخاب کرده ایم تحت عنوان “رکاب – سیکل واردات خودرو در پنج ماه” که پیشتر بدان میپردازیم.

«مخصوص عصرخودرو»

سیکل واردات خودرو در پنج ماه

رکاب- توقف ثبت سفارش واردات خودرو با این وجود شائبه کاهش واردات در ماههای در ابتدا سال جاری به کشور را قوت بخشید، ‌با اینحال محاسبه وادرات خودرو در پنج ماه منتهی به مردادماه سال جاری از تاثیر معکوس قانون های تازه بر واردات خودرو حکایت دارد.

 به نوشته پایگاه خبری«عصرخودرو» ، به نظر میرسد نامشخص بودن روند واردات خودرو باعث شده تا واردکنندگان رسمی که از مردادماه سال جاری بیننده توقف سایت ثبت سفارش خودرو بودند ترخیص خودورهای ثبت شده را در مسیر پیش روی قرار دهند تا با تغییر ناگهانی قانون های واردات خودرو غافل گیر نشوند. اقدامی که باعث شد تا  در پنج ماهه در ابتدا سال جاری واردات خودرو درمقایسه با مدت شبیه به سال قبل افزایش ۴۳ درصدی را تجربه کند کل خودرو سواری وارد شده در پنج ماه در ابتدا سال جاری برابر با ۳۷ هزار و ۶۲۳ ابزار است.
براساس محاسبه مطرح شده از جانب گمرک در مرداد ماه در کل ۱۰ هزار و ۹۵۷ ابزار انواع خودروسواری وارد کشور شده که با استناد به محاسبه مطرح شده دو هزار و ۶۶۸ ابزار خودرو بیش از تیرماه وارد کشور شده است. ‌روند صعود واردات خودرو به کشور در حالی است که به گفته فعالان مارکت خودرو در صورت تدوام توقف سایت ثبت سفارش از سه ماه آتی بیننده نزولی شدن وارات خودرو خواهیم بود، چرا که فرصت ترخیص اکثر خودروهای ثبت سفارش شده در دی ماه به انتهای خواهد رسید و به این طریق بیننده توقف کامل واردات خودرو به کشور خواهیم بود. به گفته فعالان مارکت خودرو اعمال محدودیت در مسیر واردات خودرو یکی از دلایل اصلی افزایش واردات خودرو در مدت لحظه ذکر شده شمرده می شود.
براساس محاسبه مطرح شده از جانب گمرک در فرودین ماه سال جاری در کل سه هزار و ۸۶۶ ابزار خودور وارداتی وارد کشور شد. با اینحال در دومین ماه سال جاری بیننده گسترش قابل توجه واردات خودرو به کشور بودیم، بطوریکه در این مدت در کل ۱۰هزار و ۶۴۵ ابزار خودرو وارد کشور شد که به گفته فعالان مارکت خودرو نزدیک شدن به انتهای فرصت ترخیص خودروهای واردشده از جانب نمایندگی های غیر رسمی دلیل جهش واردات خودرو شمرده می شود. وانگهی در سومین ماه سال جاری نیز حجم خودروهای وارد شده نیز حدود ۳هزار و ۸۷۰ ابزار بوده که قادریم بگوییم درمقایسه با دومین ماه سال جاری روند واردات نزول چشمگیری را در این ماه تجربه کرده است افتی که ممکن است حذف نمایندگی های غیر رسمی را بتوان عمده دلیل آن دانست. با اینحال در چهارمین ماه و با توقف ثبت سفارش روی واردکنندگان رسمی روند واردات خودرو مجدد شکل صعود به خود گرفت بطوریکه در این ماه در کل چهار هزار و ۸۸۹ ابزار خودرو وارد کشور شد؛ رشدی که در مردادماه نیز ادامه یافت؛ بطوریکه براساس محاسبه مطرح شده در مردادماه در کل ۱۴ هزار و ۳۵۷ ابزار خودرو وارد کشور شده است.
در این خصوص فربد زاوه یکی از صاحبنظران صنعت خودرو با اشاره به اینکه احتمال تغییر مجددا قانون های و مقررات واردات خودرو در سال تازه اساسی ترین دلیلی است که باعث شد تا واردکنندگان  بیش از قبل درمقایسه با واردات خودروهای ثبت سفارش شده اقدام کنند بیان میکند: وزیر صنعت، معدن و تجارت دولت دوازدهم هنوز درمقایسه با تغییر مدیران این وزارتخانه اقدامی صورت نداده و این احتمال می باشد که با تغییر مدیران مرتبط با زمینه واردات بیننده تفاوت تازه در مسیر واردات خودرو باشیم که این امر را نیز می توان یکی از عوامل اثرگذار بر افزایش واردات خودرو دانست.
به گفته این کارشناس زمینه خودرو  تغییر پی در پی قانون های واردات خودرو نیز باعث شد تا عده ای از واردکنندگان خودرو با گسترش ثبت‌سفارش در مدت وقتی که امکان ثبت سفارش داشتند سعی کنند تا به این طریق بخشی از نیاز مارکت خود در سال ۹۶ را پوشش دهند تا در صورت بروز هرگونه تغییر در مقررات در سال تازه اثر کمتری بر فعالیت آنها در مارکت ایجاد شود اقدامی که باعث شد تا ماه های ابتدای سال جاری با افزایش چشمگیر واردات در مارکت خودرو مواجه شویم.

برای شما هم جالب است:   قیمت آلفا رومئو در ایران چقدر میباشد؟

با امید به اینکه خبر “رکاب – سیکل واردات خودرو در پنج ماه” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به خودروهای داخلی قرار گرفته است.

منبع

به این پست امتیاز دهید.
پسندیدم۰خوشم نیومد۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات