کد خبر : 28669
تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۶ - ۲۰:۱۸
22 views بازدید

رکاب – دیزاین نمونه تازه ارزیابی کیفی خودروها

خبری از خبرگزاریهای مرتبط با خودرو برای شما انتخاب کرده ایم تحت عنوان “رکاب – دیزاین نمونه تازه ارزیابی کیفی خودروها” که پیشتر بدان میپردازیم. دیزاین نمونه تازه ارزیابی کیفی خودروها رکاب- سازمان ملی استاندارد نمونه تازه ارزیابی کیفی خودروهای تولید داخل را براساس استانداردهای روز اروپا در مسیر پیش روی قرار داده است.این سیستم ارزیابی که در مراحل دیزاین و پیاده‌سازی قرار دارد تحت‌عنوان […]

خبری از خبرگزاریهای مرتبط با خودرو برای شما انتخاب کرده ایم تحت عنوان “رکاب – دیزاین نمونه تازه ارزیابی کیفی خودروها” که پیشتر بدان میپردازیم.

دیزاین نمونه تازه ارزیابی کیفی خودروها

رکاب- سازمان ملی استاندارد نمونه تازه ارزیابی کیفی خودروهای تولید داخل را براساس استانداردهای روز اروپا در مسیر پیش روی قرار داده است.این سیستم ارزیابی که در مراحل دیزاین و پیاده‌سازی قرار دارد تحت‌عنوان IRCAP تصمیم گرفته است نظام ارزیابی کیفی و عملکرد خودروهای تولید داخل را تغییر دهد.

به نوشته پایگاه خبری «رکاب» با استناد به گفته جهان اقتصاد، در شرایطی این سیستم تازه در حال دیزاین است که کمپانی بازرسی کیفیت و استاندارد ایران مسوولیت ارزیابی کیفی خودروهای تولید داخل را برعهده دارد. در حقیقت کمپانی بازرسی براساس «آدیت ملی» در دو بخش آدیت کامل و آدیت عملکردی به ارزیابی خودروهای تولید داخل می‌پردازد؛ در قسمت آدیت کامل ارزیابی کمپانی بازرسی براساس عیوب ظاهری و عیوب عملکردی خودرو است و در قسمت آدیت عملکردی با نیت حفاظت از خریدار و از روش کشف عیوب ایمنی خودروها مورد بازرسی و ارزیابی قرار می‌گیرند.با اینحال آنگونه که معاون ارزیابی و کیفیت سازمان ملی استاندارد بیان می کند: در نمونه تازه ارزیابی، نظام مقام‌بندی کیفی خودروها با استناد به نوع کاربری، در ۵ گروه طبقه‌بندی می‌شود و با این شرایط خودروها در هر طبقه در مقایسه با شبیه به داخلی و خارجی خود مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.

با این شرایط بعد از بررسی در سطح مختلف، خودروها از یک تا پنج ستاره کیفی دریافت خواهند کرد. از نمونه بخش‌هایی که در این طبقه‌بندی بنمایش درآمده، سطوح استاندارد، مشخصات تولید و خصوصیت‌های کیفی و عملکردی خودرو است.جهانبخش سنجابی با اشاره به اینکه این سیستم ارزیابی به تصویب شورای‌محشر استاندارد نیز رسیده است، بیان می کند: در صورت ممکن شدن زیرساخت‌ها ارزیابی خودروهای داخلی در سال‌های آتی با توجه به این سیستم صورت خواهد گرفت.به دلیل آنکه سازمان ملی استاندارد هم‌اکنون بحث اجرایی کردن استانداردهای ۸۵ گانه را نیز مدنظر دارد؛ از اینرو این پرسش می باشد که آیا سیستم تازه ارتباطی با گسترش استانداردها دارد؟ درباره این مثال معاون ارزیابی و کیفیت سازمان استاندارد بیان می کند: استانداردهای ۸۵ گانه تنها بخشی از سیستم ارزیابی IRCAP است. نمونه ارزیابی تازه خودروهای تولید داخل هم اینک در فاز دیزاین است و از سال آتی پیاده‌سازی آن اجرا میشود. به توجه به این آنگونه که به‌نظر می‌رسد به‌دلیل ممکن شدن زیرساخت‌های ضروری، عمل درآمدن این سیستم نیازمند صرف لحظه است. به‌طوری‌که براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته این سیستم تا سال ۱۴۰۰ اجرایی می‌شود.

برای شما هم جالب است:   عصر خودرو - ترافیک نیمه سنگین در اکثر محورهای جاده چالوس+تصاویر

با امید به اینکه خبر “رکاب – دیزاین نمونه تازه ارزیابی کیفی خودروها” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به خودروهای داخلی قرار گرفته است.

منبع

به این پست امتیاز دهید.
پسندیدم۰خوشم نیومد۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات