کد خبر : 26684
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۴:۰۳
5 views بازدید

رکاب – هیچ منعی برای فروش نقدی، اعتباری ، هم کاری و یا اقساطی نیست

خبری از خبرگزاریهای مرتبط با خودرو برای شما انتخاب کرده ایم تحت عنوان “رکاب – هیچ منعی برای فروش نقدی، اعتباری ، هم کاری و یا اقساطی نیست” که پیشتر بدان میپردازیم. معاون سازمان پشتیبانی از حقوق مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان خودرو هیچ منعی برای فروش نقدی، اعتباری ، هم کاری و یا اقساطی نیست رکاب- روز قبلی اطلاعیه سازمان پشتیبانی از مصرف‌کنندگان باعث شد چندین […]

خبری از خبرگزاریهای مرتبط با خودرو برای شما انتخاب کرده ایم تحت عنوان “رکاب – هیچ منعی برای فروش نقدی، اعتباری ، هم کاری و یا اقساطی نیست” که پیشتر بدان میپردازیم.

معاون سازمان پشتیبانی از حقوق مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان خودرو

هیچ منعی برای فروش نقدی، اعتباری ، هم کاری و یا اقساطی نیست

رکاب- روز قبلی اطلاعیه سازمان پشتیبانی از مصرف‌کنندگان باعث شد چندین عدد از کمپانی‌ها که مجوزهای متعددی نسبت فعالیت‌های جاری خود دارند و حتی در مسیر درست تولید خودرو واردشده‌اند با انتقاد عده ای خریداران مواجه شوند در شرایطی که این کمپانی تنها با اینحال اگر از عقد پیمان پیش‌فروش بهره ببرند باید اقدام به دریافت مجوز کنند دیگر قراردادهای آن‌ها مانند فروش نقدی و اعتباری یا هم کاری و یا اقساطی با توجه به دیگر مجوزهای دریافت شده مجاز است .

به نوشته پایگاه خبری«عصرخودرو» ، اطلاعیه واپسین سازمان پشتیبانی از حقوق مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان خودرو و مطرح فهرست کمپانی‌های که نمی‌توانند اقدام به پیش‌فروش خودرو کنند باعث شد تا شهرام میرآخرلو  معاون بازرسی سازمان پشتیبانی از حقوق مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان خودرو در گفت‌وگویی  مطرح کند اطلاعیه واپسین تنها در راستای آیین‌نامه اجرایی قانون پشتیبانی از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو صورت گرفته است. به گفته میرآخرلو، با استناد به آیین‌نامه اجرایی قانون پشتیبانی از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو   اخذ مجوز از وزارت صنعت، معدن و تجارت برای پیش‌فروش خودرو الزامی است و کمپانی‌های فروشنده قادر اند با اخذ مجوز از جانب این وزارتخانه بدون سخت درمقایسه با پیش‌فروش خودروهای موردنظر اقدام کنند.
به گفته معاون سازمان پشتیبانی از حقوق مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان خودرو این سازمان هیچ منعی در پیش‌فروش خودرو ایجاد نکرده و اقدام صورت گرفته در راستای پشتیبانی از حقوق مصرف‌کنندگان بوده تا به این طریق مصرف‌کننده به زمان خرید از هزینه نهایی از یک‌سو و لحظه تحویل خودرو مطلع باشد.
ایشان بر این نکته نیز تأکید می‌کند که اطلاعیه روز قبلی سازمان پشتیبانی، به این معنا نیست که همه فعالیت‌های این کمپانی‌ها غیرقانونی است و تنها درصورتی‌که کمپانی‌های فروشنده از عقد پیمان پیش‌فروش بهره ببرند باید درمقایسه با دریافت مجوز از جانب وزارت صنعت اقدام به دریافت مجوز کنند و دیگر قراردادها مانند فروش نقدی و اعتباری یا هم کاری و یا اقساطی با توجه به دیگر مجوزهای دریافت شده مجاز خواهند بود .
با توجه به ماده چهار آیین‌نامه اجرایی قانون پشتیبانی از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو که معاون سازمان پشتیبانی از حقوق مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان خودرو اطلاعیه صادرشده را در راستای اجرایی کردن این آیین‌نامه مطرح کرده،  ارائه‌کننده مجبور شده تا هزینه نهایی تولیدات خود بهمراه قید نوع، تیپ، رنگ و متعلقات، ضوابط و شیوه‌های مختلف فروش و روند خرید را به‌صورت شفاف و روشن در پایگاه آگاهی رسانی و نمایندگی‌های مجاز فروش خود، در معرض متقاضیان خرید قرار دهد. وانگهی با توجه به ماده ۵ آیین‌نامه اجرایی قانون پشتیبانی از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو نیز ارائه‌کننده مجبور شده تا قبل از اقدام به پیش‌فروش خـودرو، مجـوز مربـوط شامل تعداد خودروی قابل‌ارائه را از وزارت صنعت، معدن و تجارت دریافت کند.
میرآخرلو به علاوه از طرف دیگر در جواب به این پرسش که کمپانی‌های فروشنده خودروهای وارداتی درصورتی‌که با توجه به آیین‌نامه ذکر شده رفتار نکنند سازمان پشتیبانی از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان چه اقدامی صورت خواهد داد عنوان کرد: درصورتی‌که کمپانی‌های فروشنده مطابق با پیمان تنظیم‌شده با خریدار، درمقایسه با تعهدات خود اقدام نکنند؛ متخلف شمرده می‌شوند سازمان در صورت شکایت خریداران با آن‌ها برخورد خواهد نمود. 
پیش‌شرط قرار داده‌شده برای کمپانی‌های فروشنده خودرو در حالی است که بیش از سه ماه است که سایت ثبت سفارش به واردکنندگان خودرو بسته است و در این اوضاع اخذ مجوز برای پیش‌فروش خودروهای وارداتی محلی از اعراب ندارد و مطرح چنین اطلاعیه‌های تنها تنش مارکت 
خودروهای وارداتی را بهمراه خواهد داشت؛ بااین‌حال معاون سازمان پشتیبانی از حقوق مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان خودرو اعتقاد دارد اطلاعیه ذکر شده هیچ تأثیری بر مارکت خودروهای وارداتی نخواهد داشت.

برای شما هم جالب است:   پیمان 13 میلیون دلاری مرسدس و بوتاس

با امید به اینکه خبر “رکاب – هیچ منعی برای فروش نقدی، اعتباری ، هم کاری و یا اقساطی نیست” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به خودروهای داخلی قرار گرفته است.

منبع

به این پست امتیاز دهید.
پسندیدم۰خوشم نیومد۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات