به نوشته اخبار خودرو با استناد به گفته سایتهای اینترنتی

نسل تازه خودروی آئودی A8 با یک سیستم صوتی تازه تولید برند بنگ اند اولافسن ارائه خواهد شد که دارای اختلاف از نمونه‌های دیده‌شده در نمونه‌های قبلی است.

خریداران خودروهای آئودی که دوستدار آهنگ و موسیقی هستند باید خوشحال باشند؛ چرا که «ارباب حلقه‌ها» باز هم با کمپانی Bang & Olufsen برای تولید یک سیستم صوتی بسیار محشر مشارکت کرده است. این سیستم پیشرفته که به‌طور انحصاری برای نسل تازه پرچم‌دار خودروی آئودی A8 ساخته شده، حاوی حداقل ۲۳ بلندگو با مگنت‌های بسیار سبک‌وزن نئودیمیم برای پایین آوردن نویز و اطمینان یافتن از وضوح و کیفیت صدا است. مدیران این دو کمپانی اروپایی می‌گویند زمان گوش دادن به هر نوع موسیقی، در صورتی که اثرات مصنوعی جانشین موسیقی اصلی نشود، می‌توان بهترین و باکیفیت‌ترین صدا را شنید.

کمپانی آئودی در همه قسمت‌های اتاق خودرو بلندگو قرار داده است که دو مورد از آن‌ها در ستون‌های A و دو بلندگوی دیگر در پوشش سقف و بالای صندلی‌های عقب تعبیه شده تا اثر محیطی صدا تضمین شود. قدرت این سیستم صوتی رؤیایی به ۱۹۲۰ وات می‌رسد و توانایی دارد آزمایش صدای سه‌بعدی باکیفیت را به کمک پردازشگر سیگنال دیجیتال ممکن کند.

وقتی که سیستم معلومات سرگرمی خودروی آئودی A8 روشن می‌شود، دو توئیتر به‌طور اتوماتیک باز می‌شوند. این توئیترها تجهیز به تکنولوژی لنزهای آکوستیک Bang & Olufsen هستند و دلیل می‌شوند که صدا به‌صورت ۱۸۰ درجه افقی پخش و توزیع شود. هر بلندگو از آمپلی‌فایر مخصوص خود سود می‌برد و الگوریتم ایجاد صدای سه‌بعدی به وسیله کمپانی آئودی و با مشارکت انستیتوی فرانهوفر در آلمان ساخته شده است.

برای شما هم جالب است:   ستارگان فراموش نشدنی تاریخ نیسان؛ از سیلویا تا GT-R

همان‌ طور که تصور می‌کنید، راه‌های بی‌شماری برای شخصی‌سازی سیستم صوتی می باشد. این کار می‌تواند با تنظیمات سیستم MMI در جلو و صفحات نمایش لمسی شبیه به تبلت در عقب انجام داده شود. 

مقاله‌های مرتبط:

سرنشینان صندلی‌های عقب قادر اند به کمک صدای ساب‌ووفر، به‌طور مستقل از همه‌ی بلندگوهای دیگر به موسیقی مورد توجه‌ی خود گوش کنند و با تنظیمات مخصوص از قبل تعیین‌شده، فیلم انتخاب کنند و به خاطر شخصی‌سازی سیستم صوتی، به‌طور جداگانه صدای فیلم را دریافت کنند.

آئودی برای خوش‌آمدگویی به سرنشینان در زمان باز کردن درهای خودرو، فرضیه با مزه ای دارد و صدای سیستم صوتی در هر بار باز کردن درها به گوش می‌رسد. خبر خوب اینکه در صورتی که سرنشینان از این کار راضی نباشند، قادر اند این توانایی را خاموش کنند.

تولید سدان پرچم‌دار آئودی A8 پیش از این در تأسیسات فرانهوفر شروع شده است و تحویل نخستین خودروها به خریداران، در انتهای پاییز سال جاری شروع خواهد شد.

گالری عکس هامنبع

 • برچسب ها:
  مطلب قبل و بعد
  مطالب مشابه

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد