درباب اخبار خودروهای داخلی خبری داریم مبنی بر اینکه ” شماره‌گذاری ۹ خودروی پر مصرف متوقف شد!” که پیشتر بدان میپردازیم.

در روزهای واپسین بیننده عدم شماره‌گذاری عده ای خودروها از جانب پلیس راهنمایی و رانندگی هستیم و به نظر میرسد دلیل این عمل، مصوبه هیات محترم وزیران بوده است. از اینرو مصوبه که از تاریخ ۲۰ شهریور ۹۶ اجرایی شده است؛ شماره‌گذاری خودروهای سواری داخلی که میزان مصرف سوخت آنها با هر ۱۰۰ کیلومتر پیمایش؛ ۸.۵ لیتر و یا بالاتر باشد، متوقف شده است. براساس این مصوبه خودروسازان برای شماره‌گذاری هر یک از خودروهای ذکر شده باید یک خودروی فرسوده را اسقاط کنند.

لذا پلیس راهنمایی و رانندگی کشور با اجرای این مصوبه ۹ خودروی پرمصرف از چهار کمپانی خودروساز داخلی را شناسایی کرده و هنوز اقدام به شماره‌گذاری آنها نمی‌کند.

هم اینک گفته می‌شود که وزیر صنعت و معدن کشور با ارسال نامه‌ای خواهان باطل اجرای مصوبه ذکر شده شده است؛ با این وجود با توجه به گفته مدیران پلیس راهنمایی و رانندگی کشور هنوز دستوری مبنی بر توقف  و یا به تعویق افتادن عدم شماره‌گذاری خودروهای پر مصرف ابلاغ نشده و پلیس تا وقتی که دستوری از جانب هیئت محترم دولت دریافت نکند از شماره گذاری خودروهای پرمصرف جلوگیری خواهد نمود.

امیدواریم خبر ” شماره‌گذاری ۹ خودروی پر مصرف متوقف شد!” مورد استقبال علاقه مندان به خودروهای در معرض داخل کشور قرار گرفته است.

منبع

برای شما هم جالب است:   رکاب - پارک دوبل اتوماتیک با سیستم اتوپایلوت ۸ تسلا
 • برچسب ها:
  مطلب قبل و بعد
  مطالب مشابه

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد