به نوشته اخبار خودرو با استناد به گفته سایتهای اینترنتی

 در زمانی نه چندان دور، اتوبوس‌ خودران به کمک سیستم حمل و نقل سنتی شهرهای فنلاند می‌آید.

بعد از انجام یک تست موفقیت‌آمیز، شهر هلسینکی از یک برنامه منظم و لحظه‌بندی‌ شده برای بهره برداری از اتوبوس‌ خودران در حمل و نقل عمومی معرفی کرده است. فعالیت این خدمات پاییز امسال شروع می‌شود.

مدیران شهری می‌گویند این عمل پلی است بین فاز آزمایشی انجام‌شده و ورود این اتوبوس‌ها به خط اصلی. جزئیات این حرکت واضح نیست؛ با این وجود مسیر و لحظه‌بندی آن انتهای امسال مطرح می‌شود.

این عمل در پی انجام یک دوره آزمایشی انجام می‌گیرد که در آن دو مینی‌بوس خودران EasyMile EZ10، طی مسیر یک‌چهارم مایلی برای انتقال مسافران در اسکله هنساری شهر هلسینکی، مورد بهره برداری قرار دریافت کردند. در زمان این تست، مینی‌بوس‌ها با سرعت ۱۱ کیلومتر بر ساعت حرکت کردند و یک اپراتور هم برای اوضاع اضطراری مدیریت آن را بر عهده داشت. این رانندگی آزمایشی به شهرهای اسپو و تامپرهم کشیده است با این وجود در آینده ای زود به شهر اصلی یعنی هلسینکی برده می‌شود؛ جایی که اتوبوس‌ها برای انتقال مسافران از باغ وحش هلسینکی به جزیره موستیکاما استفاده می‌شوند. جالب است که هلسینکی از این تکنولوژی به نوعی جانشین شیوه سنتی حمل و نقل شهری استفاده نخواهد کرد؛ حتی مدیران اعتقاد دارند این برنامه در یک مایل آخر مسیر پیاده می‌شود؛ جایی که مسافران مصمم هستند از ایستگاه‌ها تا منزل خود بروند. با این شیوه ترافیک درون‌شهری خودروهای معمولی کاهش پیدا خواهد کرد.

برای شما هم جالب است:   کراس اوور تازه جگوار E-Tempo در لندن معرفی شدمنبع

 • برچسب ها:
  مطلب قبل و بعد
  مطالب مشابه

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد