کد خبر : 33456
تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۰
24 views بازدید

شکایت تپسی نتوانست اسنپ را “تعطیل” یا “تعلیق” کند!

درباب اخبار خودروهای داخلی خبری داریم مبنی بر اینکه ” شکایت تپسی نتوانست اسنپ را “تعطیل” یا “تعلیق” کند!” که پیشتر بدان میپردازیم. به نوشته چرخان، ممکن است روزگاری اگر به یک فرد ایرانی گفته‌میشد روزگاری تاکسی‌گرفتن با تلفن همراه‌ها و از روش شبکه جهانی وب انجام‌خواهد‌شد، لبخندی تحویل شما میداد و از کنار‌شما میگذشت، با اینحال این موضوع به‌قدری جدی و طبیعی‌شده که خبر […]

درباب اخبار خودروهای داخلی خبری داریم مبنی بر اینکه ” شکایت تپسی نتوانست اسنپ را “تعطیل” یا “تعلیق” کند!” که پیشتر بدان میپردازیم.

به نوشته چرخان، ممکن است روزگاری اگر به یک فرد ایرانی گفته‌میشد روزگاری تاکسی‌گرفتن با تلفن همراه‌ها و از روش شبکه جهانی وب انجام‌خواهد‌شد، لبخندی تحویل شما میداد و از کنار‌شما میگذشت، با اینحال این موضوع به‌قدری جدی و طبیعی‌شده که خبر شکایت تپسی؛ یکی از شرکتهای بزرگ این‌عرصه از کمپانی رقیبش سرخط‌خبری نشریهها می‌شود!

چند روز قبل، خبری در نشریهها پخش‌شد که تپسی از کمپانی رقیب خود به دلیل انحصارگری شکایت کرده‌است و این شکایت بر محور یک دلیل اصلی که ممنوعیت اسنپ برای فعالیت رانندگانش در دیگر شرکتهای شبیه به است. تپسی معتقد‌بود که اسنپ ابتدا از روش دسترسی‌هایی که دارد در تلفن همراه کاربرانش جاسوسی کرده و ثانیا از روش دسترسی خود، اجازه فعالیت در دیگر شرکتهای شبیه به را به رانندگانش نمی‌دهد و این امر نوعی از انحصارطلبی است که مخالف روح مارکت آزاد و رقابت بوده و بر اساس قانون های رایج کشور باید شورای رقابت به این مسئله ورود کند.

 

 

با اینحال بررسی و رسیدگی شورای رقابت نتیجه ای جز رد این شکایت نداشت و دو ادعای تپسی به وسیله این ارگان‌دولتی رد‌شد. بر اساس نشست ۳۱۸ شورای رقابت بعد از بیان مقدماتی در باب قانون های‌مربوطه و عرضه کمپانی‌مربوطه این ادعا را به دلیل پایین پذیرفتنی ندانسته است:

مشتکی‌عنه شخصیت‌حقوقی است و در سطح بسیار گسترده فعالیت می‌کند و نیز به باعث تبصره ماده ۶۲ قانون ذکر شده “تخلفات مسئله فصل هشتم قانون نظام صنفی با اینحال اگر باعث اخلال در رقابت باشد، مطابق این قانون رسیدگی خواهد شد

به علاوه از طرف دیگر در باب ادعای دوم نیز گفته‌شده‌است که راننده‌مخیر به انتخاب کمپانی بوده و اجباری درباره این مثال نیست، به علاوه از طرف دیگر کمپانی و راننده متقابلا به همدیگر خدمات می‌دهند و این نیز دلیلی برای رد ادعای تپسی است.

برای شما هم جالب است:   عصر خودرو - نحوه خدمات دهی خط ۵ مترو تهران در ۱۲ و ۱۳ فروردین

پیشتر نیز این شورا اضافه است:

به علاوه از طرف دیگر اعمال مخل رقابت مسئله جزء ۳ بند و ماده ۴۵ و بند ح ماده ۴۵ و جزء ۴ بند ط ماده ۴۵ مبنی بر سوء بهره برداری از موقعیت اقتصادی چیره از روش ایجاد مانع به منظور سخت کردن ورود رقیبان تازه احراز نگردید.

بدین‌ترتیب شکایت تپسی از اسنپ بی‌نتیجه بوده و رانندگان اسنپ بدون‌نگرانی از بابت تعطیلی این‌کمپانی یا هر‌گونه مشکلی برای اسنپ، به کار خود ادامه‌دهند.

امیدواریم خبر ” شکایت تپسی نتوانست اسنپ را “تعطیل” یا “تعلیق” کند!” مورد استقبال علاقه مندان به خودروهای در معرض داخل کشور قرار گرفته است.

منبع

به این پست امتیاز دهید.
پسندیدم۰خوشم نیومد۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات