به نوشته اخبار خودرو با استناد به گفته سایتهای اینترنتی

کمپانی فولکس‌واگن در حال برنامه‌ریزی مبدل هاچبک سه‌در شیروکو به یک کوپه‌ الکتریکی با قدرت ۳۰۰ اسب بخار است.

فولکس‌واگن اکنون قصد ندارد که نمونه هاچ‌بک خودروی I.D. که به اندازه‌ی نمونه گلف است را روانه‌ی مارکت کند، با اینحال با توجه به نوشته اتو اکسپرس، این کمپانی در حال پیش‌تولید کوپه‌ی بطور کلی تازه شیروکو با پلت‌فرم الکتریکی MEB است.

خودروی الکتریکی شیروکو می‌تواند محدوده رانندگی نزدیک به خودروهای الکتریکی حال حاضر فولکس، رائه دهد و از لحاظ شکل هم امکان دارد مشابهت‌هایی با تازه ترین نمونه شیروکو داشته باشد. بر اساس گزارش اتو اکسپرس با نصب پلت‌فرم MEB روی خودروی تازه شیروکو، این کوپه تازه دو درب می‌تواند با باتری‌های متفاوتی سازگاری بیابد. بهره برداری از باتری‌های تازه دلیل گسترش محدوده رانندگی شیروکو بین ۲۰۰ تا ۳۷۵ مایل (۳۲۰ تا ۶۰۰ کیلومتر) می‌شود.

مقاله‌های مرتبط:

به علاوه از طرف دیگر انعطاف‌پذیری پلت‌فرم MEB به خودروی تازه فولکس‌واگن اجازه می‌دهد تا با موتورهای الکتریکی مختلف به مارکت ارائه شود. احتمالا شیروکو الکتریکی از یک موتور برقی با قدرت ۱۷۰ اسب بخار برای به حرکت درآوردن چرخ‌های جلو بهره میبرد. نمونه‌های دیگر این خودرو می‌تواند شامل ورژن‌ی ۳۰۰ اسب بخار با دو موتور الکتریکی جلو و عقب باشد که قدرت را به هر چهار چرخ ارسال می‌کنند.

کوپه سیروکو الکتریکی

از لحاظ دیزاین، شیروکوی تازه نشانه‌هایی از دیزاین خودروی هاچ‌بک I.D. و ترکیب عده ای از خصوصیت‌های آن با شکل خودروی کوپه دو درب شیروکوی حال حاضر خواهد داشت. فرانک ولش مدیرعامل بخش تحقیق و پیشرفت فولکس‌واگن در باب امکان بهره برداری از این خودرو، گفت:

به نظر من، ما تنها می‌توانیم از شیروکو برای خودروی کوپه دو نفره اسپرت بهره ببریم. ما در باب چگونگی تولید چنین وسیله نقلیه ای برنامه مشخصی نداریم و هنوز فکر می‌کنیم که آیا ما یک خودروی مفهومی جالب با توجه به پلت‌فرم الکتریکی بسازیم یا نه؛ با این وجود به هر حال چنین وسیله نقلیه ای می‌تواند یک کالا محشر و سرگرم‌کننده باشد. ما در باب گزینه‌هایی برای یک کوپه‌ی کوچک تازه فکر می‌کنیم و در حال کار بر روی یک برنامه مفهومی برای خودروهای جوان‌پسند هستیم. فولکس‌واگن در بیشتر مواقع یک توصیه برای علاقه‌مندان خودروهای مهیج کننده دارد.

برای شما هم جالب است:   عصر خودرو - فولکس واگن با آمریکایی ها توافق کردمنبع

 • برچسب ها:
  مطلب قبل و بعد
  مطالب مشابه

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد