به نوشته سایت رکاب و با استناد به گفته رکاب

به نوشته پایگاه خبری«عصرخودرو» با استناد به گفته  ایسنا،  شهر نیویورک در آمریکا یکی از شهرهای شلوغ و پر ترافیکی است که در جهان به آلودگی هوا و  ترافیک مشهور است.

بسیاری از شهرها و کشورهای پیشرفته در جهان با نیت حفظ محیط زیست، کاهش انتشار آلاینده ها، گسترش کیفیت هوا و تامین سلامتی شهروندان خود، در حال حاضر بدنبال پیشرفت استفاده گسترده و راحت تر از خودروهای برقی هستند. همانظور که بیل دی بلازیو – شهردار نیویورک – خاطرنشان می کند، بسیار واضح و بدیهی است که بدون ایجاد زیرساخت های خودروهای برقی مانند ایستگاه‌های شارژ، هدف گسترش بهره برداری از خودروهای برقی میسر نخواهد شد.

بدین ترتیب نیویورک به منظور ایجاد و تولید ایستگاه‌های شارژ خودروهای برقی در تمامی این شهر، تصمیم گرفته است بالغ بر ۱۰ میلیون دلار سرمایه گزاری کند. بر اساس برنامه های شهر نیویورک برنامه ریزی شده است بیش از ۵۰ ایستگاه تولید شود تا به شهروندان دوستدار محیط زیست و مالکین خودروهای برقی اجازه دهد از خدمات شارژ خودروهای برقی خود بهره ببرند.

در حال حاضر تنها ۱۶ ایستگاه شارژ عمومی در نیویورک مستقر و بوجود آمده است که چهار واحد آن به مالکیت کمپانی خودروسازی تسلا (تولید کننده خودروهای برقی لوکس در آمریکا) است. با اینحال این تعداد برای جمعیت میلیونی شهروندان نیویورک و خودروهای این شهر ناچیز است. 

هدف کلانشهر نیویورک آن است که تا سال ۲۰۲۵ میلادی، خودروهای برقی حداقل ۲۰ درصد از خودروهای این شهر را تشکیل بدهد. بر اساس محاسبه پخش شده، تا انتهای سال ۲۰۱۶ اخباری به انتشار در آمده است که مجموعا تعداد دو میلیون و ۱۶۲ هزار و ۳۲۹ ابزار خودرو در این شهر ثبت اسم و استفاده شده است که تخمین زده می شود تا سال  ۲۰۲۵ میلادی، ۴۳۲ هزار و پانصد ابزار از این رقم به خودروهای تمام برقی تعلق داشته باشد. 

برای شما هم جالب است:   فارادی فیوچر هنوز در میدان رقابت حضور دارد؛ انتشار تصویری تازه از خودروی FF91 [بنگرید]

شهردار نیویورک بر این باور است که حرکت و گذار بسوی خودروهای برقی مطمئنا به نفع همه انسان هاست چرا که منجر به گسترش و افزایش کیفیت هوا، حفظ بیشتر محیط زیست، کاهش میزان انتشار آلاینده‌ها به هوا و تامین سلامت مردم و شهروندان خواهد شد.

حال باید منتظر بمانیم تا ببینیم آیا واقعا گسترش تعداد ایستگاه‌های شارژ در شهرهای مختلف جهان بر گسترش استفاده شهروندان از خودروهای برقی موثر خواهد بود یا نه.

 منبع

 • برچسب ها:
  مطلب قبل و بعد
  مطالب مشابه

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد