به نوشته سایت رکاب و با استناد به گفته رکاب

به نوشته پایگاه خبری«عصرخودرو»  با استناد به گفته رویترز، یک کمپانی استارتاپ موسوم به “آدااسکای” مطرح کرد که یک دوربین حرارتی مادون قرمز را پیشرفت داده که با الگوریتم های بینش رایانه ای برای تشخیص مردم یا اشیا در مسیر جاده کار می‌کند. این دوربین برای کمک در موارد به اصطلاح “حساس” در رانندگی خودران که دیگر حسگرها کارایی ندارند، دیزاین شده است.

خودروسازان و قطعه سازان در حال کار روی خودروهای خودران در سالهای واپسین دوربین‌های دید جلو و لیدار را که از پالس‌های نور برای دیدن جاده استفاده می‌کنند، مورد تست قرار داده اند. هر یک از این تکنولوژی‌ها نقاط قوت و ضعف هایی دارند و تمام عنصر های باید با یکدیگر در تماس باشند.

اییال مادار مسئول بخش تکنولوژی آدااسکای گفت: خودروسازان اکنون در حال درک این مسئله هستند که این تلاشها کافی نیست. آنها در موارد حساس به یک سنسور احتیاج دارند.

دوربین های حرارتی یک تکنولوژی آزمایش شده هستند که پیش از هرچیز برای مصارف نظامی پیشرفت داده شدند. مادار گفت: کمپانی آدااسکای هم اینک صرفا روی خودروهای خودران متمرکز است.

وی با بیان اینکه تکنولوژی طی چهار تا پنج سال قبلی قابل دسترس تر و ارزان تر شده است، اضافه کرد: هزینه آدااسکای در تولید انبوه یقینا چند صد دلار خواهد بود. به مدد این مسئله، فکر کردن پیرامون دوربین برای رانندگی خودران ممکن شده است.

انتهای پیغاممنبع

برای شما هم جالب است:   اولین تجربه رانندگی با نیسان جوک اسپرت؛ سریع و متفاوت [تماشا کنید]
 • برچسب ها:
  مطلب قبل و بعد
  مطالب مشابه

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد