به گزارش سایت رکاب و به نقل از عصر خودرو

خیز بوگاتی شیرون برای یک رکورد شگفت‌انگیز

از صفر تا ۴۰۰ کیلومتر بر ساعت و بالعکس در یک دقیقه

عصر خودرو- مدیراجرایی بوگاتی اعلام کرده که خودروی مدل شیرون این شرکت می‌تواند در یک دقیقه از سرعت صفر به ۴۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد و در همین ۶۰ ثانیه مجددا متوقف شود. اگر این رکوردگیری ثبت شود یک پدیده دیگر برای بوگاتی شیرون شگفت‌انگیز خواهد بود. تاکنون هیچ خودروسازی نتوانسته است حتی به این رکورد نزدیک شود.

به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از خبرآنلاین،ولفگانگ دورهایمر، مدیرعامل شرکت بوگاتی و بنتلی، در مصاحبه با مجله‌ی Evo  گفته است: شیرون قادر به رسیدن به سرعت ۴۰۰ کیلومتر بر ساعت و بازگشت به سرعت صفر در زیر ۶۰ ثانیه خواهد بود. تاکنون هیچ شرکتی نتوانسته چنین ادعایی کند و حتی به نزدیکی این رکورد برسد.

نزدیک‌ترین و مهمترین  رقیب بوگاتی شیرون، کوئنیگزگ وان (Koenigsegg One) است که در سال ۲۰۱۵ توانست  در ۱۷٫۹۵ ثانیه از سرعت صفر به ۳۰۰ و مجدداً به صفر بازگردد. این خودرو در آن آزمایش، در ۶ ثانیه موفق به توقف  کامل از سرعت ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت شد. این ارقام اما فاصله بسیاری با رکورد اعلام شده توسط مدیر عامل بوگاتی دارد. باید با حضور کارشناسان فنی و در یک رکوردگیری رسمی دید بوگاتی شیرون با موتور ۱۶ سیلندر ۸ لیتری خود می‌تواند این شگفتی را به ثبت برساند.منبع

برای شما هم جالب است:   اسب جدید مارانلو معرفی شد، فراری 812 سوپرفست
 • برچسب ها:
  مطلب قبل و بعد
  مطالب مشابه

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد