به نوشته سایت رکاب و با استناد به گفته عصر خودرو

سرنوشت قدیمی‌ها با ارتقای استانداردهای خودرو

عصر خودرو- در حالی این ایام گسترش تعداد استانداردهای خودرو در کشور از ۵۵ به ۸۳ مورد مطرح است که بسیاری از صاحبنظران اعتقاد دارند، خودروهای قدیمی داخلی ظرفیت رسیدن به این استانداردها را ندارند.

به نوشته پایگاه خبری «عصر خودرو» با استناد به گفته جهان اقتصاد، آنگونه که صاحبنظران پیش‌بینی می‌کنند در صورتی که سازمان ملی استاندارد، موارد تازه استانداردی خود را به‌صورت سختگیرانه اعمال کند، دو مسیر در مقابل عده ای از خودروها قرار خواهد گرفت. به این معنا که یا استانداردهای ۸۳ سه گانه را پاس خواهند کرد و تولید آنها تداوم می یابد یا اینکه به‌دلیل عدم ارتقای پلت‌فرم از خط تولید خارج خواهند شد.

در شرایطی ارتقای این خودروها یکی از گزینه‌های پیش‌رو است که صاحبنظران اعتقاد دارند، ارتقای استاندارد خودروها در سه سطح ایمنی، آلایندگی و مدلینگ اجرا میشود؛ به دلیل آنکه خودروسازان در بحث ایمنی سیستم ترمز ای‌بی‌اس و کیسه هوا، تولیدات خود را به روز کردند از اینرو باید در دو سطح دیگر که به پلت‌فرم خودروها رابطه دارد؛ تغییراتی ایجاد کنند که یکی از الزامات آن داشتن دانش فنی در این عرصه است. براین‌اساس آنگونه که صاحبنظران می‌گویند، بسیاری از خودروهای تولیدی در صنعت خودرو ایران حاوی پلت‌فرم‌های قدیمی هستند و این خودروها به هیچ‌‌وجه ظرفیت پیشرفت بیش از این را ندارند. به توجه به این برآورد میشود که مثل سال‌های قبلی خودروسازان یا از سازمان ملی استاندارد درخواست فرصت پیشرفت کنند و به تولید ادامه دهند یا اینکه برای خروج و جایگزینی تولیدات قدیمی خود تمهیداتی بیندیشند.

برای شما هم جالب است:   معرفی ناسا از یک مریخ‌ پیمای مفهومیمنبع

 • برچسب ها:
  مطلب قبل و بعد
  مطالب مشابه

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد