به نوشته سایت رکاب و با استناد به گفته عصر خودرو

به نوشته پایگاه خبری«عصرخودرو»، هاکان ساموئلسون مدیرعامل ولو و در گفتگو با واردز اتو یک  سری مسائل پیرامون نگاه این تولیدکننده در قبال آتی را به اشتراک گذاشت و تایید کرد که هیدروژن در برنامه های آتی ولوو جایی ندارد و خودروساز سوئدی روی صنعت خودروهای الکتریکی تمرکز کرده است.  

ساموئلسون بیان میکند، این نگاه صرفا به دلیل آلایندگی کمتر نیست حتی به دلیل داشتن یک خودرو راحت است که وقتی آن را می رانید وجود سخت در پیشرانه خودرو بسیار ممکن نیست.

ولوو تصمیم گرفته است اولین خودروی الکتریکی خود را در سال ۲۰۱۹ به فروش برساند با این وجود هنوز اعلام نکرده که آیا این خودرو یک نمونه جمع و جور است یا یک خودروی بزرگ و باکیفیت تر.

تولید خودروهای الکتریکی روز به روز بیشتر میشود و بالاخره صنعت خودروهای الکتریکی روی هر دو پلتفرم خودروهای بزرگ و کوچک قرار خواهد گرفت.

هم اینک موتورهای دیزلی نقش پر رنگی در بین خودروها دارند با این وجود ساموئلسون انتظار ندارد که این روند ادامه دار باشد.

وی اعتقاد دارد که موتورهای دیزلی بعد از سال ۲۰۲۰ پرهزینه خواهند بود با این وجود هزینه  خودروهای هیبریدی و تمام الکتریکی پایین خواهد آمد.

همزمان با اینکه عده ای خودروسازان از قبیل تویوتا، هوندا و هیوندای در حال سرمایه گذاری روی خودروهای پیل سوخت هیدروژنی هستند، ساموئلسون نظری شبیه به الون ماسک مدیرعامل کمپانی تسلا دارد و بیان میکند: هیمشه “مرغ همسایه غاز است” و چیز تازه ای می باشد با این وجود خودروهای الکتریکی چیزی هستند که به آن باور داریم. با خودروهای هیدروژنی شما به زیرساخت های بیشتری نیاز دارید از اینرو فکر میکنم در این عرصه محدودیت می باشد.

برای شما هم جالب است:   استون مارتین Vanquish S Purple Arrows عرضه شدمنبع

 • برچسب ها:
  مطلب قبل و بعد
  مطالب مشابه

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد