به نوشته سایت رکاب و با استناد به گفته رکاب

مخصوص «عصرخودرو»؛

عرضه کشنده ماز با موتور خورجینی آکتروس؛ استقامت روسی و تکنولوژی آلمانی

رکاب- در کیفیت و کارایی موتور های خورجینی آکتروس حرفی نیست و این نظر در ساخته های ماز نیز ثابت شده است. این موتور با ۱۲ لیتر حجم، قدرتی برابر با ۴۳۵ اسب بخار در دور موتور ۱۸۰۰ دور در دقیقه دارد و بیشینه گریز از مرکز آن نیز در دور موتور ۱۰۸۰ دور در دقیقه است که این مقدار برابر با ۲۱۰۰ نیوتن‌متر می شود.

به نوشته پایگاه خبری «رکاب»،  گریز از مرکز بالا در دور موتور های پایین هزار تا ۱۲۰۰ دور در دقیقه این موتور دلیل می شود تا عملکرد محشر خود را به خوبی در عبور از سینه‌کش ها با دور موتور پایین نشان دهد که دلیل می شود مصرف این موتور به طرز استاندارد در هر ۱۰۰ کیلومتر برابر با ۲۸ لیتر باشد. جعبه دنده این کشنده با کد ۱۶S221 از ساخته های ZF است که گیربکسی eight سرعته و تقه‌ای با توانایی سبک و سنگین کردن دنده یا همان نیم دنده که آن را ۱۶ دنده می کند بهمراه دو دنده عقب، در هماهنگی خوبی با پیشرانه قرار دارد و کشش خوبی به سری تریلر و بار می دهد. سیستم کلاچ از نوع تک صفحه ای خشک با نیروی هیدرولیکی بهمراه بوستر پنوماتیکی برای نرمی بیشتر است.

در بحث سواری لازم است بگوییم که این کشنده در مقایسه با کشنده هایی چون آکسور و حتی ولوو نیز تا حدودی نرم تر حس می شود که دلیل آن هم وجود four بالشتک بادی در پایین اتاق بهمراه سیستم تعلیق عقب دو بالنی است. این ترکیب به همراهی صندلی‌های بادی، نرمی ویژه ای به آن می‌دهد و اصطلاحا آن کله‌زدن های عده ای از کشنده ها را  کمتر دارد. سیتسم تعلیق در جلو نیز از فنر های پارابولیک ساخته شده است. ترمز ها از ساخته های WABCO آلمان بوده و تجهیز به سیستم ضد قفل ABS و بدین شکل ضد لغزش ASR است که ایمنی حرکت را در شروع و حین آن، تضمین می‌کند.

برای شما هم جالب است:   جریان تکراری آزادسازی هزینه گذاری خودرو و نقش شورای رقابت

ماز بنز ۵۴۴۰ کشنده ای با ظاهری ساده و دلچسب، فنر بندی پنوماتیک محور عقب با توانایی تنظیم بهمراه بالشتک های پنوماتیکی در پایین اتاق و بالون های بادی در شاسی عقب، پیشرانه و جعبه دنده و شاسی و دیفرانسیل هایی از ساخته های مرسدس بنز و ZF آلمان، سیستم های ایمنی و توقفی پر قدرت تولید WABCO بهمراه امکاناتی در حد و اندازه‌های دیگر رقبایش است. این خودرو به خاطر استفاده از متعلقات و روح یک مرسدس بنز، کشنده‌ای با استهلاک کم و قدرت بالاست که از یک مرسدس بنز این امیدواری وجود دارد.

نویسنده: علیرضا داودی

 

 منبع

 • برچسب ها:
  مطلب قبل و بعد
  مطالب مشابه

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد