به نوشته سایت رکاب و با استناد به گفته رکاب

به نوشته پایگاه خبری«عصرخودرو» ، خبرگزاری شینهوا چین در خبری با استناد به گفته معاون وزیر صنعت چین نوشت که این کشور مطالعه‌ای را پیرامون لحظه منع تولید و فروش خودروهایی که از سوخت سنتی استفاده می‌کنند شروع کرده است.

وی دوران سختی را برای خودروسازان پیش‌بینی کرد و گفت که آنها باید خود را با این اوضاع سازگار کنند.

شین گوبین معاون وزیر صنعت چین به جزئیات بیشتر پیرامون لحظه اجرای این ممنوعیت در چین، عظیم ترین مارکت خودرو جهان، اشاره نکرد. انگلیس و فرانسه گفته اند که تردد خودروهای تازه بنزینی و دیزلی را از سال ۲۰۴۰ ممنوع خواهند کرد.

معاون وزیر صنعت و تکنولوژی معلومات چین در یک اتفاق وسیله نقلیه ای در شهر تیانجین گفت: عده ای کشورها یک جدول زمانی برای توقف تولید و فروش خودروهای سوخت سنتی تعیین کرده اند.

وی گفت: وزارت صنعت چین نیز بررسی را در باب این مسئله شروع کرده و چنین جدول زمانبندی را تعیین خواهد نمود. این اعمال مطمئنا تفاوت عمیقی را برای پیشرفت صنعت خودرو ما بهمراه خواهد آورد.

چین برای جلوگیری از آلودگی هوا و از بین بردن شکاف نبردی بین خودروسازان داخلی تازه و رقیبان جهانی آنها، اهدافی را ترسیم کرده که تا سال ۲۰۲۵ دستکم یک پنجم خودروهای فروشی در چین الکتریک یا هیبریدی شوند. 

شین گفت: صنعت خودرو چین در طول سالهای پیش رو تا ۲۰۲۵ برای تغییر به سوی خودروهایی که از انرژی های نو استفاده می‌کنند، دوران سختی را سپری خواهد نمود و از خودروسازان این کشور خواست که خود را با این مساله سازگار و استراتژی‌های خود را بر اساس این موضوع اتخاذ کنند.

برای شما هم جالب است:   بهترین تولیدکنندگان تایر در سال 2017 به انتخاب J.D. Power؛ از میشلن تا فایرستونمنبع

 • برچسب ها:
  مطلب قبل و بعد
  مطالب مشابه

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد