به نوشته سایت رکاب و با استناد به گفته رکاب

به نوشته  پایگاه خبری«عصرخودرو» با استناد به گفته فارس ، مجلس نمایندگان آمریکا طرحی را موسوم به SELF DRIVE Act به رای خواهد گذاشت که بر بر اساس آن چارچوب بهره برداری از خودروهای خودران در خیابان ها برای مردم و کمپانی های تولید کننده این اتومبیل ها واضح خواهد شد.

صاحبنظران تصویب قانون ذکر شده را یک نقطه عطف تاریخی می دانند که تکلیف پلیس و دیگر کمپانی های پیشرفت دهنده تکنولوژی تولید خودروهای خودران را نیز واضح می کند.

قانون گفته شده در جولای قبلی به تایید کمیته انرژی و بازرگانی نشست آمریکا رسید و اکنون برنامه ریزی شده است تمامی نمایندگان در باب آن تصمیم گیری کنند. با توجه به مفاد این قانون کمپانی های تولید کننده خودروهای خودران در نخستین سال اجرای قانون ذکر شده می توانند تا ۲۵ هزار خودروی بی توجه به راننده را در خیابان ها تست کنند و می توانند این رقم را در یک بازه زمانی سه ساله به حداکثر ۱۰۰ هزار خودرو در سال گسترش دهند.

یک نکته مثبت در این قانون این است که رعایت استانداردهای ایمنی سختگیرانه خودروهای حال حاضر در خودروهای خودران هنوز الزامی نیست و تصمیم گیری در این عرصه در سال های آتی انجام می شود. هدف از تصویب این قانون پشتیبانی از ابتکار و خلاقیت مطرح شده است. محققان می گویند خودروهای خودران با حذف عامل اشتباهات انسانی مرگ و میر و جراحات حاصل از تصادفات را به حداقل کاهش می دهند و به انسان ها امکان می دهند به جای رانندگی وقت خود در اتومبیل را صرف کار کردن، درس خواندن یا تفریح کنند.

برای شما هم جالب است:   بی ام و سری 8 کوپه معرفی شد؛ تولد مجدد یک اسطورهمنبع

 • برچسب ها:
  مطلب قبل و بعد
  مطالب مشابه

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد