به نوشته اخبار خودرو با استناد به گفته سایتهای اینترنتی

کمپانی انگلیسی بک (BAC) به چندین عدد از خریداران خود مهلت رانندگی با ۱۲ خودروی تک سرنشین از نوع مونو در جاده جزیره من، داده است.

کمپانی خودروسازی بریگز در عرصه تولید خودروهای اسپرت فعالیت می‌کند و مقر آن در اسپیک لیورپول است. این برند سال ۲۰۰۹ به وسیله دو برادر با اسم‌های نِیل و لن بریگز، با نیت تولید خودروهای اسپرت سبک‌وزن برای علاقه‌مندان تأسیس شد. نخستین کالا این کمپانی که ساختار صندلی وسط دارد، به قصد عرضه سواری خالص و تمام‌عیار ساخته شده‌ است. مونو مجوز تردد در خیابان‌های اروپا را دارد و در سال ۲۰۱۱ ارائه شد. مهندسان کمپانی‌های کاس‌ورث، هیولند، ساکس، AP و کامهو تایرز با طراحان این خودرو مشارکت داشته‌اند.

این خودرو برای سرعت ارزش خاصی قائل است و جهت القای خالص‌ترین تجربه رانندگی، در آن خبری از گزینه‌هایی که دلیل حواس‌پرتی سرنشین‌ها می‌شوند، نخواهد بود. مونو که در فستیوال سرعت گوودوود ۲۰۱۱ عرضه شد، خصوصیات برجسته‌ای درمقایسه با رقیبان خود دارد. این خودرو در ۲.۸ ثانیه به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد و حداکثر سرعتی برابر با ۲۷۴ کیلومتر بر ساعت عرضه می‌کند. تمرکز اصلی این خودرو، بر سرعت بالا در زمان عبور از پیچ‌ها است. مونو روی تعلیق بطور کلی قابل‌ تنظیم سوار است که دمپرهای آن به وسیله مهندسان ساکس ریسینگ (SACHS) دیزاین شده‌اند. دیسک‌های ترمز ۲۹۵ میلی‌متری پنوماتیک هم به وسیله کارشناسان AP ریسینگ ساخته‌ شده‌اند و تایرهای کومهو به طرز مخصوص برای این خودرو پیشرفت یافته‌اند. این لاستیک‌ها درمقایسه با نمونه‌های معمولی، با وزن سبک این خودرو و نوع سیستم تعلیق آن هماهنگ هستند.

برای شما هم جالب است:   مسابقات رالی جاده ابریشم 2017 : سری‌ای از دلنشین‌ترین عکس ها مرحله پایانی

مدت زیادی نمیگذرد که، کمپانی بک ۱۲ خودروی مونو را یک جا جمع کرده است. گروهی از ۲۰ صاحب از ۱۰ کشور مختلف در مسافرت جاده‌ای مونو حضور داشته‌اند و چهار روز را در مسیر جزیره من (Isle of Man) که محدودیت سرعت ندارد، سپری کرده‌اند.

نیل بریگز، از بنیان‌گذاران کمپانی بریگز، بیان می کند:

آخر هفته‌ی لذت‌بخش ما را در جزیره من بنگرید. جزیره برای خودروی ما بسیار خوب است و ما خوشحالیم که توانستیم در چنین محیط زیبایی، مهلت یک سواری حقیقی، به شیوه‌ی مونو را بدهیم.

دانلود از آپاراتمنبع

 • برچسب ها:
  مطلب قبل و بعد
  مطالب مشابه

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد