به نوشته اخبار خودرو با استناد به گفته دیجیاتو

سال ۲۰۱۵ برای گروه خودروسازی فولکس واگن سال سختی از لحاظ مالی بود با اینحال این تولیدکننده موفق شد در سال ۲۰۱۶ خود را احیا کرده و از نو به سود آوری برسد.

بیشتر سود فولکس واگن به پورشه نسبت داده می شود که در سال قبلی فروش بسیار بالایی را تجربه کرده است و موفق شد ۲۳۸ هزار ابزار خودرو را در سرتاسر جهان به فروش برساند و به سود ۴.۱ میلیارد دلار دست بیابد که این رقم در مقایسه با سال قبلی بیش از ۱۴ درصد گسترش را نشان می دهد.

با استناد به آماری که بلومبرگ پخش کرده است، پورشه به طرز متوسط از هر خودرویی که به فروش می رساند  ۱۷ هزار ۲۵۰ دلار سود می کند.  چنین رقمی پورشه را با اختلاف فراوانی در جایگاهی بالاتر از دو رقیب هموطنش یعنی دایملر و بی ام و قرار می دهد که در سال قبلی آنها به زحمت توانسته اند ۵ هزار دلار از هر خودرو سود کنند.

از این حیث پورشه در مکان در ابتدا در بین خودروسازان رقیب خود قرار دارد، مخصوصا اینکه تعداد خودروی فروخته شده به وسیله پورشه نیز در مقایسه با مرسدس و بی ام و بسیار کمتر بوده و این خودروساز با عده ای از دردسرهایی که خاص بودن خودروهای اسپرت بهمراه دارند نیز مواجه نبوده و به نوعی قادریم بگوییم که از لحاظ سود آوری، پورشه در مکانی مابین سوپر اسپرت سازان و رقیبان آلمانی خود قرار گرفته است.

برای مقایسه نیاز است در اینجا یادآوری کنیم که سود عملیاتی کمپانی فراری از فروش هر ابزار خودرو به رقمی تقریبا ۹۰ هزار دلار می رسد با اینحال این در حالی است که این خودروساز تنها ۸ هزار ابزار خودرو را در هر سال به فروش می رساند و بخشی از سود این تولیدکننده نیز از روش مراکز تفریحی، فروش موتور و فروش لوازمی با برند فراری (مثل ساعت، لباس و قطعات جانبی خودرو و …) تامین می شود.

برای شما هم جالب است:   30 % کاهش مصرف سوخت و آلایندگی؛ اولین کشنده هیبریدی ولوو معرفی شد

سود عملیاتی پورشه برای هر خودرو به طرز متوسط عددی بالاتر از ۹۹ هزار دلار است که برای درک بهتر این مبلغ باید به لیست بلند آپشن های این خودرو هزینه آنها توجه کنید.

برای نمونه هزینه پایه نمونه ماکان از رقمی در کمتر از ۵۰ هزار دلار شروع می شود. سفارش پوشش چرم طبیعی برای صندلی ها در این خودرو که با اسم اسپرسو شناخته می شود.

رقمی تقریبا ۵ هزار دلار را به هزینه خودرو اضافه خواهد کرد و رنگ آمیزی سفارشی بدنه نیز حدود ۶ هزار و ۵۰۰ دلار هزینه دارد. هم اینک این شاسی بلند کوچک فارغ از همه چیز حدود ۴۰ درصد از فروش کمپانی را مختص خود کرده است.

در باب همین مسئله:

اگر دوست دارید این لینک خبری را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

منبع

 • برچسب ها:
  مطلب قبل و بعد
  مطالب مشابه

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد