کد خبر : 22121
تاریخ انتشار : یکشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۲:۵۷
6 views بازدید

پرطرفدار ترین خودروسازان خارجی در مارکت ایران با توجه به محاسبه واردات خودرو

به نوشته سایت رکاب و با استناد به گفته دیجی لند در سال‌های واپسین کمپانی‌های خارجی فراوانی وارد مارکت کشورمان شده‌اند. در این نوشته با استناد به محاسبه واردات خودرو به مارکت ایران، پرطرفدار ترین خودروسازان خارجی در کشورمان را بررسی می‌کنیم. کمپانی خودروسازی کره‌ای هیوندای بازهم در صدر فهرست پرطرفدار ترین خودروسازان خارجی و وارداتی در کشورمان جای دارد. با نگاهی به محاسبه واردات […]

به نوشته سایت رکاب و با استناد به گفته دیجی لند

در سال‌های واپسین کمپانی‌های خارجی فراوانی وارد مارکت کشورمان شده‌اند. در این نوشته با استناد به محاسبه واردات خودرو به مارکت ایران، پرطرفدار ترین خودروسازان خارجی در کشورمان را بررسی می‌کنیم.

کمپانی خودروسازی کره‌ای هیوندای بازهم در صدر فهرست پرطرفدار ترین خودروسازان خارجی و وارداتی در کشورمان جای دارد. با نگاهی به محاسبه واردات و فروش خودروهای این برند در فاصله سال‌های ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۵ متوجه می‌شویم که سهم این کمپانی کره‌ای رو به کاهش بوده است. سهم مارکت هیوندای در مدت دو سال واپسین از ۴۶ درصد به ۲۹ درصد رسیده و کمپانی دیگر این سری یعنی کیا نیز موقعیت مشابهی دارد. کیا اکنون بین ۱۶ تا ۲۰ درصد از مارکت را در دست دارد. در این مواقع، هنوز هم هیوندای تحت نام پرطرفدار ترین خودروساز خارجی مارکت ایران شهرت دارد.

ورود رنو به جمع پرطرفدار ترین خودروسازان خارجی مارکت ایران

به علاوه از طرف دیگر کمپانی ژاپنی تویوتا در مقام سوم پرطرفدار ترین خودروسازان خارجی قرار دارد. نوسانات تویوتا در سال‌های ۹۲ تا ۹۴ زیاد نبود و اکنون نیز سهم این کمپانی در مارکت ایران در محدوده ۱۱ درصد بوده که با این وجود درمقایسه با سال قبلی اندکی کاهش داشته است. بیشترین افزایش در مارکت خودروهای وارداتی کشورمان به کمپانی فرانسوی رنو تعلق دارد. رنو تا همین در سالهای گذشته بود که، بازیگر کوچکی در مارکت خودروهای خارجی ایران بود و سهم آن در سال ۹۲ در مارکت ایران حتی به ۲ درصد هم نمی‌رسید. در این مواقع تفاوت مدیریتی و تغییر رویه این خودروساز فرانسوی درمقایسه با مارکت ایران دلیل شد به طرز عجیبی اوج بگیرد و اکنون سهم این برند در مارکت با گسترش بیش از ۷ برابری درمقایسه با سال ۹۲ به بالای ۱۵ درصد رسیده است تا مقام سوم پرطرفدار ترین خودروسازان خارجی به این کمپانی برسد. ممکن است با ورود تولیدات تازه رنو به مارکت ایران، این کمپانی بتواند حتی جای کیا را در مقام دوم بگیرد.

برای شما هم جالب است:   صفر تا صد کمتر از 2.5 ثانیه؛ محصول عجیب کمپانی چینی تِک رولز

خودروهای وارداتی هیوندای در مارکت ایران

به اشتراک خودروهای وارداتی هیوندای، شاسی بلند سانتافه با ۹ هزار و ۱۵۳ ابزار فارغ از همه چیز ۴۳ درصد از واردات کل این برند کره‌ای و ۱۲ درصد از کل خودروهای وارداتی کشور را از آن خود کرده است. با این وجود سهم سانتافه در مارکت کشورمان درمقایسه با سال‌های قبل کاهش یافته که این مساله به حضور رقیبان تازه در مارکت ایران مرتبط می‌شود.

خودروی ix35 در مقام دوم قرار دارد؛ وسیله نقلیه ای که نسل تازه آن با اسم توسان وارد مارکت شده است. واردات نسل قبلی توسان در سه ماهه اول سال ۹۵، تنها ۱۲۲ ابزار بود با اینحال با ورود نسل تازه این شاسی بلند کره‌ای ناگهان بیننده رونق واردات این کالا بودیم. نسل تازه توسان حاوی دیزاین ظاهری مدرن‌تری درمقایسه با قبل بوده و از لحاظ آپشن و قابلیت ها نیز آپدیت شده است. واردات توسان تازه در تابستان ۹۵ به هزار و ۵۰۰ ابزار رسید و این روند موفقیت‌آمیز تا انتهای سال ۹۵ هم ادامه داشت. در انتهای سال قبلی، ۵ هزار و ۵۶۹ ابزار توسان وارد ایران شد تا این خودرو سهم ۲۶ درصدی از تولیدات هیوندای را از آن خود کند.

هیوندای توسان ۲۰۱۷

سدان پرطرفدار هیوندای یعنی سوناتا نیز در مقام سوم ایستاده است. نسل تازه Sonata با روند کندی وارد کشور شد با اینحال به مرور استقبال بهتری از آن شد و در انتهای سال ۹۵ در کل three هزار و ۱۰۶ ابزار از این خودروی سواری به مارکت ایران آمد. با این وجود سوناتا بالاخره نتوانست از پس رقیب هم‌وطن خود یعنی کیا اپتیما بربیاید و دومین سدان وارداتی پرطرفدار کشورمان شد. مطمئنا امسال نیز روند موفقیت‌آمیز هیوندای سوناتا ادامه خواهد داشت و ارائه نمونه هیبریدی آن نیز می‌تواند به گسترش فروش این سدان کره‌ای کمک کند.

محبوب ترین خودروسازان خارجی

هیوندای سوناتا

خودروهای وارداتی کیا در مارکت ایران

کیا اپتیما پرطرفدار ترین خودروی این برند کره‌ای و پرفروش‌ ترین سدان وارداتی مارکت ایران بوده است. اپتیما با واردات three هزار و ۹۱۷ ابزار در سال ۹۵، سهم ۳۱ درصدی را از تولیدات کیا به خود اختصاص داد. شاسی بلند کیا سورنتو نیز بعد از غیبت چند ساله به مارکت ایران بازگشته و در مقام دوم قرار گرفته است. با این وجود سورنتو به اشتراک خودروهای شاسی بلند از پس رقیب توانمند خود یعنی سانتافه برنیامد.

برای شما هم جالب است:   رکاب - گزیده اخبار هر روزه پایگاه خبری «رکاب» (۲۳ دی ۹۶)

کیا سراتو هم با واردات ۲ هزار و ۷۹۸ ابزار، بیش از ۲۰ درصد واردات کیا به مارکت ایران را از آن خود کرده و در مقام سوم تولیدات این برند قرار دارد. ارائه نمونه فیس لیفت سراتو در انتهای سال قبلی هم به تعداد خریداران این سدان پرطرفدار اضافه کرد.

محبوب ترین خودروسازان خارجی

خودروهای وارداتی رنو در مارکت ایران

کراس اوور رنو داستر، اصلی‌ترین سلاح این خودروساز فرانسوی در مارکت ایران بود. هزینه خوب، توان فنی پذیرفتنی و سیستم محرک چهار چرخ از نمونه عواملی بودند که در موفقیت این کراس اوور تاثیر گذاشتند. با این وجود با این اوصاف نباید از اوضاع فروش نسبتا خوب این خودرو در مارکت ایران گذشت. در سال قبلی در کل تعداد three هزار و ۳۳۲ ابزار رنو داستر وارد مارکت کشورمان شد.

دیگر کراس اوور رنو یعنی کپچر با واردات ۲ هزار و ۵۰۴ ابزار در رده دوم تولیدات وارداتی رنو ایستاده و فلوئنس هم سومین خودروی پرطرفدار این برند در ایران شمرده می‌شود. در سال ۹۵ تعداد ۲ هزار و ۳۵۸ ابزار فلوئنس به مارکت ایران آمد تا این سدان دلچسب سهم ۲۰ درصدی از تولیدات رنو در ایران را به مالکیت خود درآورد. با این وجود فلوئنس از لحاظ آپشن از رقیبان کره‌ای خود عقب مانده با اینحال سواری نرم، موتور پرقدرت و تداوم تولیدات رنو به فروش خوب این خودرو کمک کرده است. رنو تلیسمان نیز کالا جدید‌واردی است که که کم کم کارکرد خود را در مارکت ایران باز کرده و تحت نام یک خودروی نیمه لوکس به شهرت خوبی به اشتراک خریداران ایرانی دست یافته است.

محبوب ترین خودروسازان خارجی

رنو تلیسمان ۲۰۱۷

برای شما هم جالب است:   مقایسه کامل دو خودروی پژو پارس ال ایکس و پژو 405 اس ال ایکسمنبع

به این پست امتیاز دهید.
پسندیدم۰خوشم نیومد۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات