به نوشته سایت رکاب و با استناد به گفته دیجی لند

امروز صبح وزیر صنعت، معدن و تجارت مطرح کرد محدودیت شماره گذاری خودروهای پرمصرف برداشته شده و به رسم قبلی بازگشته است و بخشنامه تازه نیز خیلی زود صادر می‌شود.

چندی قبل پلیس راهنمایی و رانندگی با توجه به مصوبه هیات دولت مبنی بر الزام خودروسازان به توقف تولید و از رده خارج کردن خودروهای پرمصرف اقدام به توقف شماره گذاری این خودروهای آلاینده و پرمصرف کرده بود. با اینحال امروز محمد شریعتمداری، وزیر صنعت و معدن و تجارت مطرح کرد این محدودیت برداشته شده و شماره گذاری این خودروها از نمونه تیگو ۵، آریزو ۵، ام وی ام ایکس ۳۳، جک اس ۵، لیفان ۸۲۰، سوزوکی گرند ویتارا، هایما اس ۷ و بی وای دی اس ۶ به رسم سابق خود بازگشته است.

شریعتمداری پیشتر گفت این مصوبه در هیات دولت اصلاح شده و امروز یا فردا بخشنامه تازه وزارت صنعت، معدن و تجارت در باب مجوز شماره گذاری خودروهای داخلی با مصرف سوخت بالا صادر می‌شود. از این جهت خریداران این خودروها نگران شماره گذاری نباشند.

احمد نعمت بخش، دبیر انجمن خودروسازان نیز امروز اظهار کرد:

هیات دولت با درخواست وزارت صنعت، معدن و تجارت موافقت کرده و مصوبه پیشین مبنی بر الزام خودروسازان به از رده خارج کردن خودروهای فرسوده به ازای تولید خودروهای با مصرف سوخت eight.5 لیتر به بالا را باطل کرده است. با اصلاح مصوبه دولت و ابلاغ آن، خیلی زود شماره گذاری خودروهای پرمصرف داخلی از سر گرفته می‌شود.

تاثیر محدودیت شماره گذاری خودروهای پرمصرف در هزینه خودروهای داخلی

ایشان در ادامه اضافه کرد اگر این مصوبه اصلاح نمی‌شد هزینه چند میلیونی اسقاط یک ابزار خودروی فرسوده به ازای شماره گذاری هر ابزار خودروی با مصرف سوخت eight.5 لیتر و بیشتر به هزینه حال حاضر این تولیدات اضافه و باعث گسترش هزینه خودروهای داخلی و متضرر شدن استفاده کنندگان می‌شد. باید دید این مصوبه چه تغییراتی کرده و در بخشنامه تازه، چه تصمیمی برای خودروهای پرمصرف و آلاینده گرفته خواهد شد.

برای شما هم جالب است:   تجربه 500 کیلومتر رانندگی با هیوندای i10 مونتاژی کرمان موتورمنبع

 • برچسب ها:
  مطلب قبل و بعد
  مطالب مشابه

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد