به نوشته اخبار خودرو با استناد به گفته سایتهای اینترنتی

کمپانی خودروسازی کیا موتورز، نمونه مفهومی پروسید را عرضه کرد تا برای رقابت با فست‌بک‌های آلمانی، فرضیه‌پردازی کند.

حاصل کار تیم اروپایی دیزاین کیا، نمونه مفهومی پروسید (Proceed) است، که نشانگر تفاوت نسل بعدی و بزرگ‌تر از نمونه سید (cee’d) خواهد بود. در این خودروی مفهومی که برنامه بدنه‌ی تازه ای به نمایش می‌گذارد، ظاهر پرانرژی پروسید، با طرحی خشن‌تر و دلنشین‌تر ترکیب شده است تا با خواست‌ی نسل تازهِ راننده‌ها همخوانی داشته باشد.

گریگوری گیلام، مدیرعامل بخش دیزاین اروپای کیا موتورز، بیان می کند:

از آنجایی که بیشتر رانندگان اروپایی در جستجوی یک خودروی توانا تحت نام جانشین هستند، تصمیم گرفتیم نمونه تازه ای به خانواده‌ی سید اضافه کنیم. نمونه مفهومی پروسید، نمایانگر هیجان و انرژیِ نسل تازه پروسید برای رانندگانی است که خواستار عملکرد بهتر هستند.

نیمرخ نمونه مفهومی پروسید با نقش ویژه ای دیزاین شده است. فریم پنجره‌ی پویا، در جستجوی نوار سقف، به سوی پنجره عقب کشیده شده و با یک برنامه خنجرِ مزین به نشان GT، ستون میانی بدنه تکمیل شده است. رکاب بزرگ و باریک، جریان هوا را از بدنه‌ی عضلانی عبور می‌دهد و به عقب خودرو هدایت می‌کند. نمایش نیمرخ کیا پروسید، با رینگ‌های ۶ پره‌ی ۲۰ اینچی به اتمام می‌رسد.

Kia Proceed Concept

 امروزه چراغ‌های روشنایی روز (Daytime) جزو عنصر های اساسی شخصیت یک خودرو شده‌اند؛ با اینحال کیا پروسید خصوصیت تازه ای به اسم لومین‌لاین (Luminline)، عرضه می‌دهد. این خصوصیت به زمان نزدیک شدن راننده به خودرو، بخش خارجی پنجره‌ها را روشن می‌کند و نمای فست‌بک بدنه را به نمایش می‌گذارد.

برای شما هم جالب است:   قدرتمندترین خودروهای شاسی بلند جهان را بشناسید

برنامه سقف پروسید مستقیماً به صندوق عقب وصل و با سری‌ای از دریچه‌های هوا ترکیب می‌شود. در عقب نیز برنامه چراغ‌ها، از فلز فرومگنتیک مذاب الهام گرفته شده است.

Kia Proceed Concept

امکان دارد برنامه بدنه و ابعاد نمونه مفهومی کیا پروسید تازه باشد؛ با این وجود بسیاری از نقش و نگارهای نمونه‌های کیا، در دیزاین بدنه‌ی آن استفاده شده است. جلوپنجره و شیشه‌ی جلو مشهور کیا، برنامه کاپوت الهام گرفته‌شده از نمونه استینگر و سری‌ای از انحناها بخشی از این موارد هستند. تمام بخش‌های بدنه، نمایانگر یک خودروی مدرن کالاِ کمپانی کیا هستند. رنگ قرمز این نمونه مفهومی موسوم به قرمز گدازه‌ای است که با ترکیب دستیِ از چند لایه رنگ سیاه، نقره‌ای کروم و قرمز بوجود آمده است.

نمونه مفهومی کیا پروسید در کنفرانس خودروی فرانکفورت معرفی خواهد شد.

 منبع

 • برچسب ها:
  مطلب قبل و بعد
  مطالب مشابه

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد