کد خبر : 16905
تاریخ انتشار : شنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۲۳:۴۶
7 views بازدید

معرفی قوی‌ترین خودروهای چهار سیلندر مارکت

به نوشته اخبار خودرو با استناد به گفته سایت پدال در دورانی، هر وسیله نقلیه ای که می‌موفق شد به قدرت ۳۰۰ اسب بخار دست بیابد، وسیله نقلیه ای اسپرت و توانمند شمرده می‌شد که هزینه بالایی داشت؛ با اینحال هم اینک حدوداً هر خودروی عملکردی رده پایینی می‌تواند به چنین قدرتی دست بیابد حتی آن‌هایی که تنها چهار سیلندر در پایین کاپوت خود دارند. […]

به نوشته اخبار خودرو با استناد به گفته سایت پدال

در دورانی، هر وسیله نقلیه ای که می‌موفق شد به قدرت ۳۰۰ اسب بخار دست بیابد، وسیله نقلیه ای اسپرت و توانمند شمرده می‌شد که هزینه بالایی داشت؛ با اینحال هم اینک حدوداً هر خودروی عملکردی رده پایینی می‌تواند به چنین قدرتی دست بیابد حتی آن‌هایی که تنها چهار سیلندر در پایین کاپوت خود دارند. معجزات توربوشارژر، تزریق مستقیم سوخت و لحظه‌بندی متغیر سوپاپ‌ها مهندسین را قادر تولید میکند که مقادیر عظیمی قدرت را از پیشرانه‌های کوچک‌تر از در بیشتر مواقع استخراج کنند. غیر از این، رکورد تازه هوندا سیویک تایپ R در پیست نوربرگ‌رینگ نشان داد که می‌توان عملکرد بسیار بالایی را از یک موتور چهار سیلندر دریافت کرد. هنوز قانع نشده‌اید که موتورهای چهار سیلندر بسیار توانمند هستند؟ پس نگاهی به این لیست داشته باشید که در آن ۱۰ نمونه از قدرتمندترین خودروهای چهار سیلندر موجود در مارکت ایالات‌متحده را معرفی کرده‌ایم.

۱۰- فولکس‌واگن گلف R، آئودی S3، آئودی TTS

نوع۲ لیتری خطی
قدرت۳۰۰ اسب بخار
گریز از مرکز۳۸۰ نیوتن متر

مکان دهم این لیست هرگز جای بدی نیست چراکه این موتور هر چیزی که ما از یک خودروی اسپرت با پیشرانهٔ ۲ لیتری چهار سیلندر را می‌خواهیم معرفی کرده و جای هیچ شکایتی باقی نمی‌گذارد. روان، پُر کشش، توانا و معرفیٔ هیجان زیاد در وقتی که پدال گاز فشرده می‌شود، از خصوصیت‌های این پیشرانه هستند. امکان دارد قدرت این موتور چهار سیلندر توربو گروه فولکس‌واگن از ۳۰۰ اسب بخار تجاوز نکند با اینحال هنوز هم قدرت فراوانی برای یک خودرو کامپکت عملکردی چهارچرخ محرک است.

۹- پورشه ۷۱۸ کیمن، باکستر

نوع۲ لیتری تخت
قدرت۳۰۰ اسب بخار
گریز از مرکز۳۸۰ نیوتن متر

بله وقتی که پورشه اطلاع داد تصمیم گرفته است در نمونه‌های کیمن و باکستر از پیشرانهٔ ۲ لیتری توربو بهره ببرد بسیاری ناراضی بودند و از این رفتار پورشه ناامید شدند با اینحال چه شکایتی وجود خواهد داشت وقتی‌که حتی ورژنٔ پایهٔ کیمن و باکستر ۳۰۰ اسب بخار قدرت دارند؟ غیر از این، این پیشرانهٔ توربو گشتاوری به‌مراتب بیشتر از موتور تنفس طبیعی قبلی تولید می‌کند و از اینرو خودروهای موتور وسط پورشه با توربو یا بدون توربو، بازهم لذت مطلق رانندگی را معرفی می‌کنند.

برای شما هم جالب است:   رکاب - برخورد قضایی با رانندگانی که اقدام به سگ گردانی می‌کنند

۸- سوبارو WRX STI

نوع۲٫۵ لیتری تخت
قدرت۳۰۵ اسب بخار
گریز از مرکز۳۹۵ نیوتن متر

در مسیرهای برفی، جاده‌های سنگلاخی و یا در پیست‌ها، سوبارو WRX STI پیوسته خودروی موردعلاقهٔ ماشین دوستان بوده است. پیشرانهٔ تخت این ماشین ۳۰۵ اسب بخار قدرت دارد که به‌مراتب بیشتر از قدرت ۲۷۰ اسب بخاری پیشرانهٔ ۲ لیتری WRX معمولی است. به علاوه از طرف دیگر برای سال ۲۰۱۸، سیستم چهارچرخ محرک WRX STI بروز شده، ترمزها افزایش یافته و رینگ‌های ۱۹ اینچی تازه ای هم برای آن معرفی شده است. با این وجود هزینه نمونه ۲۰۱۸ این سدان اسپرت ۹۴۰ درمقایسه با قبل گسترش یافته است.

۷- هوندا سیویک تایپ R

نوع۲ لیتری خطی
قدرت۳۰۶ اسب بخار
گریز از مرکز۴۰۰ نیوتن متر

نسل تازه سیویک تایپ R نه‌تنها سریع‌ترین خودروی دیفرانسیل جلوی پیست نوربرگ‌رینگ است که در باشگاه ۳۰۰ اسب بخاری‌ها هم قرار می‌گیرد. موتور ۲ لیتری توربو این ماشین قدرت را از روش یک گیربکس شش سرعتهٔ دستی به چرخ‌های جلو می‌رساند در شرایطی که دیگر ارتقائات آن نیز شامل سر اگزوز سه‌تایی، کمک‌فنرهای تطبیقی، ترمزهای عملکردی و نمای داخلی بروز شده با قسمت‌های فراوانی تریم فیبر کربنی می‌شود. هزینه سیویک تایپ R تازه در اواسط محدودهٔ ۳۰ هزار دلار بوده و فروش آن از انتهای بهار امسال شروع می‌شود؛ از اینرو می‌توانیم در آینده ای زود این لیفت‌بک اسپرت ژاپنی را در مقابل دیگر هاچ‌بک‌های داغ این لیست قرار دهیم.

۶- فورد موستانگ اکوبوست

نوع۲٫۳ لیتری خطی
قدرت۳۱۰ اسب بخار
گریز از مرکز۴۳۵ نیوتن متر

ماسل کار توربوشارژ فورد با ۳۵ اسب بخار قدرت و ۳۵ نیوتن متر گریز از مرکز بیشتر، به سادگی رقیب اصلی خود شورلت کامارو توربو را مغلوب می‌کند. با این وجود موتور اکوبوست از جهت قدرت و صدا هیجان پیشرانهٔ ۵ لیتری V8 را ندارد با اینحال آن‌قدر توانمند هست که در ورژنٔ پایهٔ موستانگ مورداستفاده قرار گیرد. بله درست است برای سال ۲۰۱۸ دیگر خبری از موتور ۳٫۷ لیتری V6 در موستانگ نیست. به گفتهٔ فورد، نمونهٔ اکوبوست ۳۸ درصد از فروش موستانگ در آمریکای شمالی را مختص خود کرده است در شرایطی که این رقم برای ورژنٔ V6 تنها ۲۲ درصد و برای نمونهٔ V8 برابر با ۴۰ درصد است.

برای شما هم جالب است:   با خودروی BYD S6 خود در روزهای نوروز تصویر بگیرید و در مسابقه کمپانی کنید!

۵- ولوو XC90، S90، V90، V90 کراس کانتری، XC60

نوع۲ لیتری خطی
قدرت۳۱۶ اسب بخار
گریز از مرکز۴۰۰ نیوتن متر

در چنین موقعیتی مانند ورژن‌های پولستار بطور کلیً وحشی نیست با این وجود موتور T6 در بروزترین تولیدات ولوو مقدار فراوانی قدرت را تنها از چهار عدد سیلندر استخراج می‌کند. برای رسیدن به این قدرت، یک توربوشارژر و یک سوپرشارژر باهم در این موتور کار می‌کنند و درنتیجه باعث معرفیٔ ۳۱۶ اسب بخار قدرت از یک موتور نسبتاً کوچک شده‌اند. این بدان معنا است که چندین عدد از تولیدات ولوو قدرت بیشتری از سوبارو WRX STI دارند.

۴- پورشه ۷۱۸ کیمن S، باکستر S

نوع۲٫۵ لیتری تخت
قدرت۳۵۰ اسب بخار
گریز از مرکز۴۲۰ نیوتن متر

چیزی که باید در باب موتور توربو تازه پورشه ۷۱۸ کیمن S بدان اشاره کنیم این است که این موتور ۲۵ اسب بخار قدرت و ۱۰۰ نیوتن متر گریز از مرکز بیشتری درمقایسه با موتور تنفس طبیعی قبلی دارد. در چنین شرایطی ست که که این پیشرانهٔ تازه هنوز هم صدایی مانند یک خودروی اسپرت دارد و هنوز هم شتاب تکان‌دهنده‌ای را ممکن می‌کند به‌گونه‌ای که کیمن S با گیربکس دوکلاچهٔ PDK می‌تواند ظرف چهار ثانیه از صفر به سرعت ۹۶ کیلومتر در ساعت دست بیابد؛ از اینرو این موتور با حجم تنها ۲٫۵ لیتر ما را تحت تأثیر قرار داد.

۳- فورد فوکوس RS

نوع۲٫۳ لیتری خطی
قدرت۳۵۰ اسب بخار
گریز از مرکز۴۷۵ نیوتن متر

این خودرو ورژنٔ داغ و اسپرت هاچ‌بک پرطرفدار فوکوس است که از همان قلب تپندهٔ موستانگ اکوبوست سود میبرد با اینحال قدرت و گریز از مرکز بیشتری برابر با ۳۵۰ اسب بخار و ۴۷۵ نیوتن متر تولید می‌کند که این نیرو به هر چهارچرخ انتقال میابد. تعلیق تهاجمی، پیشرانهٔ توربوشارژ چابک و حتی وجود حالت دریفت باعث شده که فورد فوکوس RS به هاچ‌بکی فوق‌العاده مبدل گردد.

برای شما هم جالب است:   جنرال موتورز احتمالاً هزاران اتومبیل خودران Bolt را در سال 2018 تولید می کند

۲- ولوو S60 پولستار، V60 پولستار

نوع۲ لیتری خطی
قدرت۳۶۲ اسب بخار
گریز از مرکز۴۷۰ نیوتن متر

ورژنٔ تقویت‌شدهٔ پولستار ولوو S60 و V60 مکان دوم این لیست را مختص خود کرده‌اند. این دو ماشین از همان موتور ۲ لیتری چهار سیلندر توربوشارژ-سوپرشارژی استفاده می‌کنند که در بالا ذکر کردیم با اینحال این موتور به وسیله پولستار بهینه شده و خروجی آن به ۳۶۲ اسب بخار قدرت و ۴۷۰ نیوتن متر گریز از مرکز رسیده است که S60 و V60 را در کمتر از ۴٫۴ ثانیه از صفر به سرعت ۹۶ کیلومتر در ساعت می‌رساند. این خودروها به طرز وحشیانه‌ای سریع بوده و به علاوه از طرف دیگر به کمک‌فنرهای قابل تنظیم و ترمزهای برمبو هم تجهیز شده‌اند.

۱- مرسدسآام‌گ GLA45، CLA45، A45

نوع۲ لیتری خطی
قدرت۳۷۵ اسب بخار
گریز از مرکز۴۷۵ نیوتن متر

این پیشرانهٔ تولید AMG قوی‌ترین پیشرانهٔ چهار سیلندر دنیا بوده که در سه خودروی GLA45، CLA45 و A45 کلاس معرفی می‌شود. با این وجود A45 در مارکت ایالات‌متحده معرفی نمی‌گردد. وقتی یک خودروی AMG 45 تهیه کنید، ۳۷۵ اسب بخار قدرت و ۴۷۵ نیوتن متر گریز از مرکز در پایین کاپوت خواهید داشت که جای هیچ حرفی باقی نمی‌گذارد.

 

منبع: Motor1منبع

به این پست امتیاز دهید.
پسندیدم۰خوشم نیومد۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات