کد خبر : 28211
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۶ - ۸:۰۳
24 views بازدید

مقایسه دو تکنولوژی نوین در تولید تولیدات حال حاضر در زمینه خودرو!

درباب جدید های خودرو خبری داریم مبنی بر اینکه ” مقایسه دو تکنولوژی نوین در تولید تولیدات حال حاضر در زمینه خودرو!” که پیشتر بدان میپردازیم. بی شک تکنولوژی‌ نوین را می‌توان تحت نام اصلی ترین بخش و چرخه حرکتی برای خودروسازان و تولیدکنندگان بزرگ درسطح بین المللی اسم گذاری کرد. از قبلی تا به امروز جهان وسیع خودرو بیننده عده ای از کوچک‌ترین و […]

درباب جدید های خودرو خبری داریم مبنی بر اینکه ” مقایسه دو تکنولوژی نوین در تولید تولیدات حال حاضر در زمینه خودرو!” که پیشتر بدان میپردازیم.

بی شک تکنولوژی‌ نوین را می‌توان تحت نام اصلی ترین بخش و چرخه حرکتی برای خودروسازان و تولیدکنندگان بزرگ درسطح بین المللی اسم گذاری کرد. از قبلی تا به امروز جهان وسیع خودرو بیننده عده ای از کوچک‌ترین و بزرگ‌ترین اختراعات درتاریخ بوده است، که بیشترین این موارد را درمحصولات ساخته شده در قاره اروپا اعم از فرمان برقی، سیستم های کنترلی ناوبری پیشرفته، انواع رادار کمکی خودرو، سیستم تعلیق سه حاله و شاسی چندین نقطه ای، که با مشارکت چند کشور دیگر مانند ژاپن و آمریکا نیز صورت گرفته، مشاهده می‌شود.

این امرباعث آن شد که مسیر خلاقیت‌ها به صورتی روزافزون در باب رقابت فعالان این عرصه، با سرعتی بسیار بالا ادامه بیابد و رقباتی تنگاتنگ درکنارهمکاری چند جانبه مابین تولید کنندگان مطرح درسطح جهانی ایجاد گردد. در باب این مسئله دراین نوشته نیزبه عرضه دوتکنولوژی هیبرید یا چند گانه و الکتریسیته یا همان تمام برقی خواهیم پرداخت.

در ابتدا سر وقت نسل تازه اتومبیل ها به روش هیبرید رفته و سپس موارد دیگر را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

پلاگین های هیبرید

درابتدا می‌بایست خاطرنشان کرد تکنولوژی هایبرید درچندین بخش اعم از خودروسازی، صنایع نظامی و تکنولوژی معلومات استفاده شده است، با اینحال این تکنولوژی در زمینه خودرو به دوبخش تمام هیبرید و مکمل توانبخش هیبرید تقسیم می‌شود. دربخش در ابتدا این پلاگین به روش تماما چند مرحله ای شامل چندین مولد الکتریکی یا منابع ذخیره نیرو با سود گیری یک ژنزاتورکوچک بنزینی مورد بهره برداری قرار می‌گیرد، که نیازمند شارژ مجدد به میزانی درحدود هر صد الی صد پنحاه کیلومتر یکبار خواهد‌ بود. ازمدل‌هایی که ازاین نوع تکنولوژی سود می‌برند می‌توان به بی‌ام‌و i3 اشاره نمود.

برای شما هم جالب است:   10 موتورسیکلت سریع دنیا را بشناسید!

دربخش دوم و مکمل توانبخشی نیرو می‌بایست به موارد دیگری از قبیل یک خودرو با پیشرانه ای غالبا بنزین سوز و پرقدرت اشاره نمود، که بمنظور قدرت‌گیری بیشتر و شتاب ابتدایی بهتر به وسیله یک الی چند مولد الکتریکی مورد بهره برداری قرار می‌گیرد. حال اگر بخواهیم یکی از بهترین خودروها در این عرصه را عنوان کرد، می‌توان به فراری لافراری اشاره نمود که یک هایپراسپرت یک میلیون پوندی با حداکثرسرعت ۳۶۵ کلیومتر درساعت بوده و از یک پیشرانه بنزین سوز پرحجم همچنین از طرف دیگر چندین موتورالکتریکی بهره میبرد و قادربه تولید قدرتی برابر با ۹۹۰ اسب بخاراست.

 

 

سیستم تمام برقی

دراین نوع تکنولوژی خودروها به روش تمام الکتریک ساخته شده و قادر به طی کردن مسافتی طولانی با استفاده ازمولد الکتریکی و باطری بکار رفته در زیربدنه خود هستند. دراین تولیدات چند گونه عملکرد و کارایی دارای اختلاف درحال حاضر به وسیله چندین برند تولید کننده مورد بهره برداری قرار می‌گیرد. درنخستین بخش این موارد، خودروها به روش یک موتورالکتریکی معمولا با قدرت بهینه وکافی به روش حجم توان تولیدی متوسط و چندین باتری به روش موازی دیزاین می‌شوند و در بیشتر مواقع برای استفاده کوتاه مدت هر روزه و کمتر از ۷۰ کیلومترمسافت مورد بهره برداری قرار گرفته است. از نمونه این نوع خودروها، می‌توان به تولید تولیداتی با برند اسمارت به وسیله دایملر اشاره نمود.

دربخش دوم، این تکنولوژی به روش گسترده تر مورد سود برداری قرار گرفته است، در این رده تولیدات تولیدی به روش دو موتور الکتریکی با توان یکسان درحالت نزدیک به حداکثر قدرت و گریز از مرکز بوده، که عملکرد رضایت بخشی را به خود اختصاص می‌دهند و به روش متوسط با استناد به تعداد زیاد باتری‌ها که بر روی این نمونه نصب گردیده است، توان پیمایش این نمونه از خودروها معمولا بیش از ۲۰۰ کیلومتربوده و نیازمند شارژ مجدد پس ازاین مسافت یا ۲۴ ساعت استفاده خواهند بود.

برای شما هم جالب است:   آئودی A8 2019، اولین خودروی خودران سطح سوم دنیا!

این گونه تولیدات حاوی بخشی جدا برای تولید نیرو نیز هستند که ازترمزکردن اتومبیل درسرعت بالا بدلیل ایجاد نیروی الکتریکی به روش جزئی حاصل شده و دراصطلاح فول پلاگین برقی به آن‌ها گفته می‌شود. بطور مثال اگر بخواهیم در باب این گزینه نیز یک خودرو را اسم ببریم، می‌توان به تویوتا پریوس پرایم ویژه بازارآمریکا اشاره نمود.

بخش سوم این تکنولوژی متعلق به تولیدات توانمند و پرتوان است، درطراحی این گونه تولیدات معمولا از ۴ موتورالکتریکی که هرکدام بر روی یک چرخ نیرو مطرح می‌کنند، استفاده می‌شود و یا به روش سه موتورالکتریکی در راستا جلو، عقب و وسط خودرو برنامه ریزی شده و برای تولید توان خروجی  و عملکرد بالا درخودرو زمان عبور از جاده ها و پیست ها مورد بهره برداری قرارمی‌گیرند.

درنمونه ۴ موتورالکتریکی که بر روی هرچرخ نصب شده و به روش چهار چرخ محرک است، هریک از مولدها به منظوراعمال نیرو تعیین شده به روش مستقل ازیکدیگر کارکرده و می‌توان گفت بهترین سیستم عملکرد خودرو درانواع خودروها از لحظه شروع تولید تا به امروزبه شمارمی‌رود و هزینه سنگینی را برای تولید این گونه تولیدات به وسیله چندین کمپانی بهمراه دارد.

حال اگر بخواهیم اسم یکی این تولیدات تولیدی دراین عرصه را بیان کنیم، می‌بایست به مرسدس اس ال اس الکتریکی و چندین نمونه ازمحصولات نوین تسلا اشاره نمود. ضروری به ذکراست، درحال حاضر تسلا عظیم ترین تولید کننده این گونه اتومبیل ها درسطح بین المللی بوده و تازه ترین نمونه تولیدی این کمپانی کهsp1000 اسم گذاری شده قادر به تولید قدرتی برابر ۶۸۰ اسب بخار و شتاب صفرتا صد ۲.۵۹ثانیه و حداکثرسرعت ۲۶۵ کیلومتر است و توانایی طی کردن مسیری برابر با ۳۱۰ کلیومتر را با یکبارشارژ کامل دارا است. این برندآمریکایی به علاوه از طرف دیگر ازدیگر طرح خود نیز اخیرا معرفی کرده است، که نخستین کامیون تمام الکتریک جهان بوده و توانایی شگفت انگیزی از قبیل پیمایش مسافتی مابین ۵۰۰الی ۱۰۰۰ مایل دریکبارشارژ را دارا خواهد بود.

برای شما هم جالب است:   آئودی A8 2019، اولین خودروی خودران سطح سوم دنیا!

آتی این تولیدات و گسترش درتمامی نقاط جهان

امروزه اهداف تولیدکنندگان بزرگ خودرو از تولید این گونه تولیدات، تولید آتی ای پاک و بدور از سوخت فسیلی بوده وپیش بینی‌ها برای سال ۲۰۳۰ بدین صورت خواهد بود که بیش از ۸۰ درصد تولید و تولید خودروها درسطح جهانی با تکنولوژی الکتریسیته تولید میشوند.

در باب این مسئله ضروری به ذکراست در ایران نیز بزودی بیننده حضور و ارائه این گونه خودروها خواهیم بود. با این وجود تهیه و تدارک زیرساخت ضروری و برنامه ریزی خوب نقش اصلی را در موفقیت این اتومبیل‌ها ایفا می‌کند و می‌بایست قبل ازهرگونه اقدام پیرامون این گونه تولیدات به مسائل در باب آن‌ها نیزبا دقت توجه شود.

 

 

 

امیدواریم خبر ” مقایسه دو تکنولوژی نوین در تولید تولیدات حال حاضر در زمینه خودرو!” مورد استقبال علاقه مندان به خودرو قرار گرفته است.

منبع

به این پست امتیاز دهید.
پسندیدم۰خوشم نیومد۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات